Quantcast
Channel: Hagyjatok! Olvasok!
Viewing all 1672 articles
Browse latest View live

Lois Lowry: Hírvivő (Az emlékek őre 3.)

$
0
0


Mikor fogok már leszokni róla, hogy egy vak embernek azt mondjam – „Nézd!”?

- Matty
  
                                            Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

Matty hat éve, fékezhetetlen, vadóc kölyökként érkezett Faluba, s azóta egy vak férfi neveli, akit különleges képességei miatt Látónak neveznek. Matty immár a felnőtt kor küszöbén áll, s hamarosan megkapja igazi nevét, ami reményei szerint a Hírvivő lesz. Ám Faluban, ebben a különös, a boldogság szigetének tűnő kis világban valami baljós változás veszi kezdetét. Az emberek, akik eddig szívesen fogadták a hozzájuk menekülő idegeneket, ellenségesen kezdenek gondolkodni a külső világból, az Erdőn túlról érkezőkre. Mivel Matty az egyetlen, akit a titokzatos Erdő mindig baj nélkül keresztülenged, neki kell elvinnie a hírt az Erdőn túli közösségeknek, hogy Falu határát hamarosan lezárják. De van még egy kötelezettsége is: át kell juttatnia Erdőn Kirát, nevelőapja lányát, ameddig még lehet…

Könyv információk:

Eredeti mű: Messenger
Eredeti megjelenés éve: 2004

Animus, Debrecen, 2007
168 oldal · ISBN: 9789639715509 · Fordította: Tóth Tamás Boldizsár
A sorozat részei:

4. A fiú

(befejezett sorozat)

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Annyira vártam, hogy találkozzanak a világok végre. Hogy összefusson Jonah útja másokéval és megtudjak valamit a helyről, ahonnan Kirához jöttek!

az Erdő
Nos, megkaptam! A Falu története elképesztő, jó tudni, hogy van valami ilyen is a világukban. Imádtam a gondolatot, hogy létrehozták ezt a befogadó, szerető közösséget, ezt a csodát. Bírtam az Erdő intéseit, a cserepiacot is és az újra felbukkanó Mattyt, akit már a második részben megszerettem! Szerencsére megmaradt az a hebehurgya, ám elszánt felfedezőnek, aki volt! Nagyon jó, csupa szív főszereplő - imádtam őt és a Látót! 

Minden más… csalódás.

A cserepiac akkora csavar lehetett volna, de szinte elsikkadt. Azt éreztem, hogy tök jó, ám ki nem használt elemeket dob be az írónő - nem tudta kibontani igazán az „ő” képességét, nem lett jól felhasználva a szőttes, bár többet tudtam volna meg a Látóról, a Vezetőről, a Faluról és az Erdőről.

Az Erdő intései vérfagyasztónak tűntek és mégis bár lélegzetvisszafojtva olvastam, ahogyan egyre közelednek az Erdő közepe felé – nem bírtam ezt a lezárást.
EZ mi volt?

A végére haragszom igazán! Vannak olyan szereplőhalálok, amiket véleményem szerint el lehetne kerülni, amik feleslegesek. Úgy éreztem, hogy ez egy várható fordulat volt a képessége felhasználására, de mégsem kellett volna belehalnia. (Nem mondom meg kinek, mert az azért eléggé nagy spoiler lenne.)
Félve várom az utolsó részt.
 
Ficánk
Kedvenc:Tulajdonképpen nagyon szerettem Mattyt, a Látót, Kirát, a Vezetőt és a kis kutyust is!
Fantasztikus ötlet: Cserepiac.

Értékelés: 4

Ajánlás:Mindenkinek, aki bírta az előző részeket. Attól, hogy én mást vártam, még egy jó alapgondolatú hely története, ami csodásan illik Lois Lowry világába!

Kedvcsináló idézetek:
– Ott, ahol én gyerekeskedtem – folytatta –, nem voltak kutyák. Nem volt semmilyen állat.
– Tyúkok se? Kecskék se?
– Nem, semmi.
– Akkor mit ettetek? – kérdezte csodálkozva Matty
– Halat. Volt egy haltenyészetünk. Meg rengeteg zöldséget. De húst nem ettünk. És kedvenceink se voltak. Nem is tudtam, mit jelent ez a szó. Nem tudtam, milyen érzés szeretni valamit, ami viszontszeret.

Most már tudta, hogy az ismert világnak, e végtelenül hatalmas térnek a tájain szétszórva mindenütt vannak közösségek, ahol emberek szenvednek. Nem mind veréstől vagy éhezéstől, nem mind úgy, ahogy ő szenvedett – hanem az elme sötétségétől. A nem tudástól. Attól, hogy tudatlanságban tartják őket.

– Szeretek felolvasni neked. Csak nekem az nem izgalmas.
– Akkor olvassunk egy másik könyvet. A legutóbbi – már el is felejtettem a címét – egy kicsit vontatott volt. A Moby Dick… Arra gondolok.
– Jó volt az, csak túl hosszú – vélekedett Matty.

❖❖❖❖❖
Képgyűjtemény a Pinteresten: Könyv - Giver series
Különböző (The Giver Quartet #3) kiadások borítói a GoodReads-en!
❖❖❖❖❖



AniTiger - Blogger Identity Tag

$
0
0

Ez egy kicsit más, mint az eddigi tagek, mert nem annyira a könyvekről szól, inkább a bloggereket veszi górcső alá. Szeretek mindenféle taget kitöltögetni, bár mostanság el-elmaradtak a hasonló bejegyzések. Mindenesetre úgy döntöttem, hogy a Christine kritikához megnézem a filmet is, így a mai napra egy tag jutott.

@NFLGirl, vagyis OliveD hívott meg a tagre, aki a Nyrath blog írója (az Ő válaszait ITT olvashatjátok). Köszönöm szépen a kihívást és sajnálom, hogy ilyen sokára sikerült kitöltenem! :)

Én Łexa (Lexa Könyves kuckója) és ClaryTris (Vanilia nonstop könyves blogja) válaszaira vagyok kíváncsi, szóval szeretném, ha kitöltenétek! Természetesen bárki kitöltheti, akinek tetszik – szabadon vihető! =^.^=
❖❖❖❖❖
1. Mikor és miért kezdtél el blogolni?

A Hagyjatok! Olvasok! blogot 2014 márciusában kezdtem el, de anno freeblogon is, hotdogon is voltak blogjaim. Mondjuk semmi értelmes, csak meg nem értett tinédzseres izébigyók és verses-novellás blogok. Talán 2000 körül regisztráltam az első blogomat.


2. Van/volt több blogod is? Ha igen, azok milyen témájúak?

Uh, ügyesen leírtam már az előző kérdésben a választ. A személyes internetes naplómat nagyon sokáig írtam; a fő témája az online RPGs életem és a valóságbeli-gimis helykeresésem volt.  (Tudom, roppant egyedi. :D) 

A verses-novellás blogom értelemszerűen side-blog volt mindenféle általam írt cuccal.

Nem tudom, hogy sajnáljam-e a tartalomvesztéseket, amiket a freeblog megszűnése okozott. :D

3. Miért pont könyves blogot írsz?

Mindenki arról ír, amiről akar, amit szeret. Én a könyveket szeretem, így azokról írok. :) Persze a blogon magamról és filmekről is írok, de azokat is szeretem. :’)

4. Honnan jött a blogod nevének az ötlete?

Mélyen antiszociális vagyok, pláne, ha éppen olvasok. Volt egy időszak, amikor legszívesebben egy táblával mászkáltam volna, amire ez van írva: Hagyjatok! Olvasok! – gondolhatjátok, hogy szívesen használtam volna!

5. Álnéven vagy sajáton írsz? Ha álnéven, akkor miért éppen ezt a nevet választottad?

Az AniTiger álnév és már tizenpár éves korom óta használom, a Sándor Anita a rendes nevem, szóval a válasz: is-is. Álnéven is, saját néven is írok.

Érdekesség:

Egyébként a becenevem a keresztnevem és a kedvenc állatom keresztezése.: Anita + Tiger = AniTiger – sajnos a tizennéhány éves önmagam nem volt tisztában azzal, hogy nem bírják kiolvasni az emberek és folyton félreolvassák. Ahogy azzal se, hogy angolul tájger a tigris… magyarán mind a mai napig anitígernek ejtem magamban :’D De ez titok! 
11-13 éves énem kreativitása...
6. Milyen szempontokat veszel figyelembe egy bejegyzés megírása során?

Abszolút a saját benyomásait, a saját meglátásaimat és véleményemet írom le a blogon.
Persze vannak egyéb alapgondok is, amiket betartok: helyesírás betartása, könyv adatainak megjelenítése, szóismétlés kihagyása, témához illő illusztrációk kiválasztása, kedvenc idézetek kiválogatása,  emészthető tagolás, a többi bejegyzésemmel azonos felépítés, források jelölése, megfelelő címkék beállítása…

7. Mi alapján keresel képeket a bejegyzéseidhez?

A könyvekhez kapcsolatos kulcsszavakhoz, helyszínekhez, személyekhez vagy történésekhez keresek illusztrációt. A legjobban annak örülök, ha a fandomot felkarolják a fan art készítők! Annyira szép alkotásokat szoktam találni pl. devianart-on. (Itt jön szóba a forrásmegjelölés fontossága.)

8. Mi a véleményed a nyereményjátékokról?

Szeretem őket. Rendszeresen játszom és igyekszem rendezni is nyereményjátékokat. Sajnos egyelőre saját zsebből finanszírozom őket, így meg-megfontolok 1-1 ilyen akciót, de majd a távoli jövőben talán máshogy lesz. :)

9. Szoktál recenziós könyvet olvasni?

Szoktam. Lásd a recenziócímkét a blogon! ;)

10. Hogyan reagálnak az emberek, ha elmondod, hogy könyves blogger vagy?

Nem tudom, mert nem mondom el… Nem titok vagy szégyenletes dolog, csak minek mondogassam nekik? Nyilván bejön itt is az antiszociális vonulata az életemnek, a közeli barátok és családtagok tudják, mással meg nem állok szóba. :))

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
A tigris és a kislány képe (x). A póló helye (x).
A többi saját.
❖❖❖❖❖

Stephen King: Christine (könyv és film)

$
0
0


– Nézze, fiam, maga fiatalabb annál, hogysem el tudná fogadni mások bölcsességeit, de megmondhatom: a szerelem nagy ellenség. (…) Bizony. A költők örökké félreismerik a szerelmet. Sokszor szántszándékkal. Mert a szerelem nagy mészáros. A szerelem nem vak. Ohó, korántsem. Inkább kannibál, és olyan a szeme, mint a sasé. A szerelem rovarszerű. És örökké éhes.
– Mivel táplálkozik? (…)
– Barátsággal. Barátságot zabál.


Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

A szerelem öl, butít és nyomorba dönt – szokták mondani a sokat tapasztalt öregek, s ilyenkor általában egy bomba jó nőre gondolnak, aki tönkretett egy szerencsétlen, jobb sorsra érdemes férfiút. De mi van akkor, ha egy szerencsétlen, jobb sorsra érdemes férfiú – pontosabban kamasz fiú – szerelmének tárgya egy ócska, kimustrált, csupa rozsda autó? Egy húszéves, egykor ragyogó szépségű s még mindig elbűvölő alakú 1958-as Plymouth Fury, „akit” ráadásul Christine-nek hívnak? Nos, miután Arnie Cunningham libertyville-i középiskolás diák első látásra fülig beleszeret Christine-be, s őrülten, elvakultan, a végsőkre elszántan szembefordul szüleivel, egyetlen barátjával, sőt egyetlen barátnőjével is, hogy megszerezhesse, illetve megtarthassa „őt”, a tétel minden kétséget kizáróan erre az esetre is igaz. Bonyolítja a helyzetet, hogy egy féltékeny, vérszomjas dög, aki mindenkit elüldöz a fiú mellől. S valóban, ahogy Arnie-nak sikerül üzemképes állapotba hoznia Christine-t, egyre-másra rejtélyes módon és bestiális kegyetlenséggel elkövetett gyilkosságok bolydítják fel a kisváros békés mindennapjait. Bizonyítékok hiányában tétován tapogatózik a nyomozótiszt. Bizonytalan sejtésekkel viaskodik a jó barát, Dennis Guilder és a barátnő, Leigh Cabot is, akiket az egyre megfoghatatlanabbá váló szörnyű események magától értetődő természetességgel sodornak egymás karjaiba. Érzéki csalódás, a képzelet játéka csupán vagy valóság az az oszladozó hulla szagára emlékeztető bűz, amely hol halványabban, hol orrfacsaró módon Christine-ből árad? S vajon mi okozza azt az ijesztő változást, ami Arnie megjelenésében és viselkedésében végbemegy, attól kezdve, hogy Christine-t magáénak tudhatja? Talány és meghatározhatatlan rettegés mesteri adagolásával tartja fogva az olvasót Stephen King, akinek már számtalan regényét izgulhattuk végig.

Könyv információk:

Eredeti cím: Christine
Eredeti megjelenés éve:1983

Árkádia, Budapest, 1989
560 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9633071445 ·
Fordította: Falvay Mihály, Kappanyos András

Stephen King a blogon:




(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
King nagyon jól ír, ám néha unalmas a rengeteg elmélkedés a könyvben. Néha nincs hangulatom a nagymonológjait olvasni szerelemről, időről, felnőtté válásról, örökké vesztesekről… a Mester hajlamos bő lére ereszteni a szót.

Eltekintve a hosszadalmas eszmefuttatásoktól ez a könyv ismét zseniális, bár volt bennem némi hiányérzet! Aztán megnéztem a filmet és rájöttem, mi hiányzik a könyvből – a GONOSZ személye. Nem vagyok megelégedve a könyves gonoszokkal. A film valahogy ütősebb, a pszichopata Arnie-tól kivert a frász, míg a könyvbéli kis nyomit inkább sajnáltam.

A könyv jól felépített, bár sok idő eltelik, míg igazán előjönnek a dolgok – akárcsak „A ragyogás”-nál, itt is muszáj a hosszadalmas előjátékon túljutni, hogy végre jöjjenek az izgalmas dolgok, beinduljon a cselekmény. (Igen, visszaolvasva a mondatot, tisztában vagyok vele, mire hasonlít… khm… dolog, de akkor is erről van szó!)

A történet elbeszélése érdekes, mert nem a címszereplő autó (Christine) tulaja regéli el a történetet, hanem a legjobb barát, Dennis. Kifejezetten szerettem ezt a külső szemlélői szemszöget! Szerettem a rengeteg családi képet: Dennis már-már tökéletes (összetartó és demokratikus beállítottságú) családja ellentétbe állítva Arnie családjának bólogató János férfi tagjaival, illetve a nőuralommal, ami ellen aztán szépen fellázad a fiú, és elkezdődik a széthúzás meg a tojáshéjon lépkedős kapcsolattartás.


Ismét egy szépen megfogalmazott, borzongató sztori. Olvastam már jobb(ak)at Kingtől, de Christine története igazi klasszikus – mindenkinek ajánlom!

Értékelés: 4

Kedvenc borítóm!
Borítók:

Szegény Árkádiás kiadásomat bolhapiacon vadásztam 200 Ft-ért, mire a végére értem a könyvnek, elkezdett szétesni… 1989-es első magyar kiadás, alig egy évvel ifjabb, mint én. Egész jól bírta igazából.

Ha nem csak belebotlottam volna egy kósza, antikvár King regénybe a piacon, akkor az Európa kiadó 2006-os fekete borítós kiadványáért dobogott volna a szívem. Annyira szép, ijesztő, figyelemfelkeltő!

(Külföldi kedvencem nincs, de a lent látható GoodReads linken körbe lehet nézni köztük.)

Christine (1983) - film (Port.hu, IMDb, Snitt.hu)

Köztudott rólam, hogy nem vagyok oda a poros, fakó hatású régi filmekért. Nem tudom, miért, de sokkal jobban szeretem a szép és erőteljes színű filmeket. Így vagyok kalibrálva, ezáltal könnyebben állok neki az újabb kiadású feldolgozásoknak is.

Ez a film kész pofára esés volt, mert elképesztően agresszívek a színek, emberszínűek az emberek és NEM fakó, NEM poros egyetlen képkocka sem. Leesett állal néztem a filmet, akár ma is forgathatták volna. (Vagy felújították, újraszínezték, akármit is műveltek vele – jót tett neki!)

Christine részei elképesztőek, Arnie színészválasztása zseniális és a karakterének a szép lassan, de lépésről-lépésre nyomon követhető elborulása, majd teljes őrülete annyira jó volt, hogy a film újranézős! A könyvhöz képest más, talán kevesebb is, mert épp azok hiányoznak belőle, amiket a könyvben szerettem, de mégis jó. 

Más, de nem érthetetlen vagy zagyva – iszonyat jól adaptálták. Persze mivel eltér a könyvtől, nem 5/5-ös. A legjobban nekem a kocsi tulajával kapcsolatos változtatás nem tetszett... az is olyan tipikusan "jó" része volt a könyvnek, illetve Dennis nyomozása vele kapcsolatosan.

Arnie (Keith Gordon)
A kedvenc részem: Arnie pislogás nélküli weirdo feje és (spoiler) Christine, amint újraépíti önmagát! (<- jelöld ki) Hogy ezt hogyan csinálták meg CGI nélkül…?!

Adaptáció: 5/4 ☆☆☆☆

Nem egy rossz adaptáció, némely része ugyan át lett alakítva, de önálló sztoriként megállja a helyét és nem kell magyarázgatni. Tulajdonképpen élvezhető a könyv ismerete nélkül, akárcsak az Állattemető. :)

Ajánlom: az eredeti szinkront.
Hogy érdemes-e megnézni? NANÁ!
Iszonyat állat film, nagyon jó sztorival!

Kedvcsináló idézetek:
– Kapjunk be egy pizzát! – javasoltam, s már kanyarodtam is be a Gino parkolójába. – Na, mit szólsz? Egy olyan jó zsírosat. Egy olyan hónaljszagút.
– Jézus, Denny, ez azért kemény volt.
– Szóval olyan frissen mosott hónaljszagút.
… de az ész, ez a perverz majom, ez annyi mindent ki tud gondolni s mintha perverz örömét lelné éppen a legvadabb gondolatokban. …talán épp ez az élet eredendő gyötrelme: képzeletünkben az asszony nevetve hentereg a legjobb barátunkkal, a legjobb barátunk a vesztünket tervezgeti, s persze orvul, egyszülött fiunk pedig autóval szándékos emberölést követ el.
Azt hiszem, mindenki fejében van valahol hátul egy hordalékgyűjtő árok, amely stressz vagy bajok idején megnyílik, és a tudatból sok mindent belé lehet söpörni. Megszabadulni bizonyos dolgoktól. Eltemetni őket. Az árok a tudatalattiba üríti tartalmát, de az olykor, álmunkban megbolydul és visszafurakodik.
☠☠☠☠☠
A képek a „Könyvek - Stephen King” Pinterest táblámról származnak.
Egyéb Christinekiadások a GoodReadsen.
☠☠☠☠☠

Friss megjelenések, amik érdekelhetnek: Animus, Athenaeum, Maxim, GABO, Fabyen, Ciceró, Scolar, Agave Könyvek, Twister Média

$
0
0

A következő posztba a mostanában megjelent és engemet igencsak érdeklő könyveket válogattam össze. Természetesen lehetetlen volt minden finomnak tűnő könyvet összegyűjteni, így csak a TOP 12 szerepel a posztban.
Igyekeztem nem bő lére ereszteni a friss megjelenések kívánságlistámat, mert a várható megjelenések (kívánság)listám sokkal, de sokkal hosszabb.

Szerencsére hamarosan itt a karácsony, az ajándékozás és a nagy akciók ideje, továbbá mostanra tehető a kiürülő pénztárcák feletti merengés hónapja is... (illetve ez utóbbi lehet, hogy januárban lesz).
❖❖❖❖❖

Animus
> Kristina Ohlsson: Az Ezüstfiú  (Az üveggyerekek 2.)
(Az első rész nem győzött meg, de azért érdekelne a szellemes folytatás.)

Athenaeum
> Salla Simukka: Ébenfekete (Hófehér-trilógia 3.)
(Az elsőről már írtam < itt>, hamarosan jön a második rész értékelése is, a 3. pedig reci lesz.)

(Érdekesnek tűnő ifjúsági regény. Szintén reci lesz.)

(Érdekes online chatszobás, cyberszexes pszicho-thriller. Sajnos nem lesz reci, elveszett felém jövet a postán. (Komolyan. ^.^" Megette a postás vagy nemt'om.))


Maxim (Dream válogatás)
(Romantikus, depressziós regény fiatalokról. Tetszik a témája.)

(Romantikus ifjúsági regény, imádom az írónőt!)


GABO
(Bár az írónő nem győzött meg, a könyv történetére kíváncsi vagyok – igazi szellemhistória!)

Fabyen
(Két kedvenc Fable sorozatom crossovere - (Vis Major 7.) (Halkirálynő 11.), szóval kíváncsi vagyok rá. Szerintem karácsonyi ajándék lesz… remélem.)

Ciceró
(Már a címe is tetszik, a borító figyelemfelkeltő, ráadásul boszis-sárkányos ifjúsági fantasy.)


Scolar
(Imádom az írónőt és nagyin kíváncsi vagyok erre a történetre.)

Agave Könyvek
(Az egyik kedvenc sorozatom 22. része, csak már a pénztárcám nem bírja. :/ De Anita Blake története haláli!)

Twister Média
(Egy új sorozat boszorkányos, mágiás ifjúsági sorozat kezdőregénye. A kiadót (még?) nem ismerem, de a könyvre kíváncsi vagyok!)

❖❖❖ Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet! ❖❖❖

Várható megjelenések: Libri, Maxim, Twister Média, Maxim, Agave Könyvek, Európa, Könyvmolyképző, Corvina, GABO, Cartaphilus

$
0
0

A Friss megjelenések 12 könyve mellé szeretnék felsorolni 17 további könyvet, amelyek érdekesnek, izgalmasnak tűnnek, nagyon állat a borítójuk, figyelemfelkeltő a címük vagy csak birizgálják a fantáziámat, mióta először hallottam róluk.
Ezek a Várható megjelenések, amelyek kiadása a november 14. és december 8. közé tehető időszakra van beígérve. (Csúszás természetesen előfordulhat.)

Érdemes hozzátennem, hogy ez a lista sem teljes – tulajdonképpen mely kívánságlista lehet TELJES karácsony előtt? Szóval én őket kérném (meg egy új könyvespolcot)!

❖❖❖❖❖


Libri
> Francesca Haig: A tűz gyermekei (A tűz gyermekei 1.)
(Megjelenés: 2015. november 15.)
Érdekesnek tűnő poszt-apokaliptikus regény, amelyben mindig egy ikerpár születik és megmagyarázhatatlan oknál fogva az egyik sérült, a másik abszolút tökéletes.

(2015. november 15.)
Egy regénybe oltott életrajzi és szerelmes regény, ami egy brit lányról szól, aki nem bírja a fényt – se a mesterségeset, se a napfényt.


Maxim / Dream válogatás
(2015. november 16.)
Ifjúsági szellemes, misztikus horror-thriller, ahogy az a borítóján is látszik! Remélem borzongató lesz, mert nagyon várom.

> Sandra Regnier: Az elfek öröksége (Sárkányok gyermeke 1.)
(2015. november 16.)
Elfes, romantikus fantasy! Igazából a borítója fogott meg és csak aztán olvastam el miről szól. Kíváncsian várom.

(2015. november 16.)
Romantikus, tragikus, lírai hangvételű ifjúsági regény érdekes címmel és borítóval.


Maxim /?
(2015. november 30.)
Humorosnak ígért, furcsa lényekkel teletűzdelt, mágiától csöpögőnek bélyegzett ifjúsági kalandregény, aminek se a borítója, se a fordítója nem sok jót ígér, de elég régóta várom, szóval érdekel.

(2015. november 30.)
Poszt-apokaliptikus ifjúsági történet, aminek van egy sorozata is, amit én sosem láttam, mindig csak terveztem megnézni. Most már megvárom a sorozattal a könyvet!


Twister Média
> Sara Raasch: Hó, mint hamu (Hó mint hamu 1.)
(2015. november 16.)
Hűha, le a kalappal az új kiadó előtt, aki elhappolta a régi kiadók elől Raasch külföldön szanaszét hypeolt könyvének a jogait. Már a megjelenése óta a radaromon van ez a könyv, mert ahányszor fellépek TUMBLR-e mindig szembejön pár posztban. Odáig vannak érte! Disztópia, high fantasy, kaland, mágia, ifjúsági regény – mi kell még?

Agave Könyvek
> Lev Grossman: A varázslókirály (A varázslók trilógia 2.)
(2015. november 17.)
Én nagy szerettem az első részét a trilógiának (A varázslók értékelés itt) és kíváncsi vagyok, mi lesz Filloryban ezekkel a bolond varázslókkal, szóval várom a folytatást és a visszautat a mágikus világba!

(2015. november 19.)
A Ready Player One (RP1 értékelés) óta szerelmes vagyok az íróba, szóval tőlem lehet akármilyen ez a könyv – kell! kategóriás. Sci-fi, retro, földönkívülis, ifjúsági – csodaszép borítóval persze.


Európa
(2015. november 20.)
Angol humor, retro hangulat, London. Nem vagyok ugyan oda a ’60-as évekért, de kíváncsi vagyok erre a Vicces lányra!

> Lauren Rowe: A Klub (A klub 1.)
(2015. november 23.)
Erotikus regény, amiben egy szexmániás férfi és egy enyhén frigid nő párosa egymásra talál valami véletlen kapcsán. Inkább csak az a része érdekel, hogy hogyan jön a képbe a társkereső iroda.


Könyvmolyképző
(2015. november 24.)
Izgalmasnak tűnő ifjúsági fantasy regény, amiben a világunknak van egy rejtett arca is. Zabálom az ilyeneket!

Corvina
(2015. november 23.)
30 emberi történet alcímmel jelenik meg ez a csodás borítójú kiadás. Az Így szerettek ők című sikerkönyveit szerettem és erre is kíváncsi leszek.

GABO
(2015. november 26.)
Főleg John Green története érdekel, ugyanis miatta figyeltem fel erre a csodás karácsonyi történet gyűjteményre! Ráadásul elképesztően szép a magyar borító! Let it snow!


Cartaphilus
> Rick Yancey: Az ötödik hullámÉS Végtelen tenger (Az ötödik hullám 1-2.)
(2015. december 8.)
Szépen eltologattam Az ötödik hullámot - olyannyira, hogy az újrakiadása mellett megjelenik a folytatása is december elején. Picit szégyellem magam, mert nagyon érdekel, és mindjárt jön a film is!

❖❖❖ Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet! ❖❖❖

Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork (Szörnyen Titkos Részleg 2.)

$
0
0
 Köszönet a recenziós példányért a Kolibri kiadónak!


– Nézzék, nincsen joguk ilyen förtelmesen bánni velünk jelentette ki Reggie, ahogy a lánc megcsörrent aranyozott, ékköves díszkardján. – Van fogalmuk róla, ki vagyok én?
– Ja – mondta Bildorf, aki Pibbel a bombasztodon bal váll-lapján ült –, egyszer békát vitt az Atlantiszra.
– Úgy érted, békét az Antarktiszra– pontosított Pib.


Fülszöveg:
Ha a lények nem szolgálnak műsorral, 
őket szolgálják fel – tálcán!

Amikor Jean-Remy, a folyton sóvárgó tündenevér táviratot kap rég elveszett húgától, Eloise Yvette-től, a Szörnyen Titkos Részleg újra felbolydul. A beszélő telegram szerint ugyanis a ghorkok elfoglalták a Heppleworth Élelmiszergyárat. Sőt azzal fenyegetőznek, hogy az ott dolgozó lényekből kotyvasztanak frenetikus finomságokat!
Elliot és Leslie vezetésével felkerekedik az egész részleg, és magukkal visznek mindenféle ghorkelhárító eszközt is. Amint megérkeznek, belecsöppennek a városka Kulináris Fesztiváljának forgatagába, ahol a legflancosabb étterem igen gyanús napi specialitást kínál. Elliot mégis megkóstolja, és máris fura zöld szőr nő a karján. Leslie pedig kénytelen homályos, szürke pacává válni…
Kedvenc Szörnyen Titkos Részlegünk és két szörnyen megváltozott segítőjük, Elliot és Leslie végül csápra kel a ghorkokkal, hogy leleplezze azok taknyos tervét. De vajon távol tudják tartani a falánk ghorkokat vacsoráig?

Könyv információk:

Eredeti cím: Gobbled by Ghorks
Eredeti megjelenés éve: 2014

Kolibri, Budapest, 2015
196 oldal · ISBN: 9786155541681· Fordította: Pék Zoltán
Illusztráció: Framestore

A sorozat részei:


Megvásárolható ITT:

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Szeretnék egy Wolf-Rémizzót karácsonyra, szívesen küldenék éneklő táviratot bárkinek (Viszonozni NEM kell!) és szívem szerint már indulnék is Simmersville-i Kulináris Fesztiválra!

Weston világa a szörnyekkel, a ghorkokkal, a találmányokkal, a mindenféle kajával – fantasztikus! Életemben nem hallottam még vészszarvasról és máris odáig vagyok egyért, sőt azt is tudom, mitől vakmerő egy vészszarvas! Megtudtam, mi a világ legszomorúbb száma és miért. Megtudtam, hogy kicsoda / micsoda az 1ISz. Az új dolgokon túl a régi bolondságok is újra előjöttek – ismét esszenciákat válogattak a fiatalok és a kajakritikusok sem adták fel, hogy erre a pályára állítsák egy szem fiúkat.

A régi szereplők mellé sok új karaktert kaptunk, és senki nem unalmas, egysíkú vagy hasonlít valaki másra. Nincsen ismétlés, mindenki abszolút egyedi tetőtől-talpig, kinézettől szövegig. Sajnáltam, hogy elmaradtak a megkedvelt illusztrációk, de cserébe egy, még az elsőnél is jobb történetet és lezárást kaptam. Az egész cselekmény izgalmas és kellően humoros volt. Többször meglepett egy-egy csavar, amikor azt hittem, hogy „Ó, de nyilvánvaló, hogy ez vagy az lesz”, akkor teljesen más lett végül!

Abszolút kedvencek:

- Csontropogtató Gügor szerelme,
- Leslie és Elliot barátsága,
- Kozmo Konstans,
- Reggie T. Poczak ezredes tengernagy!

Remélem, hogy folytatja még az író, mert kíváncsi vagyok Jean-Remy történetére, továbbá összesen 11522 féle szörny van és én mindegyikükre kíváncsi vagyok!


Értékelés: 5*
 
*(még mindig) i.m.á.d.o.m.
Ajánlás:

Gyereknek, felnőttnek egyaránt ajánlott, sőt javallott! Különösen ajánlott „Jaj, a szörnyek!”és a „Fosterék háza képzeletbeli barátoknak” mesék rajongóinak! Humoros, morbid, szerethető lényekkel teli történet.

A borító: Odáig vagyok ezért a bolondos, sötétben világítós, furcsa betűtípust virító, aranyos borítóért! Ugyanolyan figyelemfelkeltő, mint az első részé!

Illusztrációk: Sajnos elmaradnak a nagyobb rajzok a könyvből, de a kedvenceim – a fejezetek feletti találmány képek és az egyedi fejezet kezdő iniciálék – megmaradtak!

Kedvcsináló idézetek:
Orr-ghrok
Elliot vacsoráját hatalmas száj alakba rendezték el a tányéron. A zöldségajkak gonosz vigyorra torzultak. Nyers marhahúsból vágott puha rózsaszín íny villant ki alóluk, A kenyér- és sajtháromszögeket gondosan úgy rakták egymás mellé, hogy agyart formáljanak, Vajnyájtól csillogó lángvörös lazacnyelv nyúlt végig a tányéron.
– Bon appétit! – mondta a pincér, majd eltűnt a konyhában.
Elliot csak bámulta ezt az ételnek nevezett rémséget. És nem is csak rémes volt, de förtelmesen élethű is.
– Ha ez megmozdul, én meg nem eszem – mormolta maga elé.

– Okosak? Maga, uram, intellektuálisan annyira cizellált, akár a saját takonylövedékei.

– Mi, lények viszont évek óta tudunk a Számítógépesített Valószínűségi Mezőről. Ez dióhéjban azt jelenti, hogy a számítógép annyit ér, amennyit elhisz. Például ott a hibaüzenet: „Érvénytelen parancs.” Ez olyankor jelenik meg, amikor olyasmit kértek a számítógéptől, amit nem tart lehetségesnek. Vagyis szakmai kifejezéssel élve: „megsértitek a valószínűségi mezejét.” Kértek tőle valamit, de még ha az elméletileg lehetséges is, a számítógép azt gondolja: „Minek nézel engem? Karórának vagy számológépnek?” Hibaüzenetet láttok, de higgyétek el, hogy ezt gondolja.

♡♡♡♡♡
A képek a könyvhöz tartozó tábláról származnak: Szörnyen Titkos Részleg.
A könyv a Goodreadsen: Gobbled by Ghorks.
♡♡♡♡♡

 

Rachel Hawkins: Hex Hall (Hex Hall 1.)

$
0
0


A Nagy Háború után azokat az angyalokat, akik vonakodtak állást foglalni Isten vagy Lucifer oldalán, kiűzték a mennyből. Egy csoport – mutatott a középen álló, magas angyalra – úgy döntött, elbujdosik a hegyek között a sűrű erdőkbe. Belőlük lettek a tündérek. A másik csoport az állatok közt talált menedéket, belőlük lettek az alakváltók. A harmadik csoport beolvadt az emberek közé, ők boszorkányként éltek tovább.


Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

Három évvel ezelőtt Sophie Mercer rádöbbent, hogy boszorkány. Ebből jó pár kalamajka keletkezett. Anyja, aki nincs megáldva boszorkányképességgel, mindenben segíti őt, de csak akkor értekezik Sophie apjával, akit a lány szinte csak fényképről ismer, amikor nagyon szükséges. De amikor Sophie bűbája nagyon rosszul sül el a szalagavató bálon, és túlságosan magára vonja az emberek figyelmét, apja az, aki úgy dönt, büntetést érdemel: ezért a Hex Hallba, egy elzárt nevelőotthonba kerül, mely a rossz útra tért Prodigiumok (vagyis boszorkányok, tündérek és alakváltók) gyűjtőhelye.

A hasonszőrű csudabogár-tinikkel töltött első nap végére Sophie szép kis listával dicsekedhet: három erős, szupermodell-kinézetű ellenség, egy szívdöglesztő boszorkánymester iránt érzett bimbózó szerelem, egy ijesztően követő kísértet, és egy szobatárs, akiről kiderül, hogy a suli leggyűlöltebb diákja, és ráadásul vámpír. De a legrosszabb akkor jön, amikor Sophie rádöbben, hogy egy titokzatos ragadozó támadja meg a diákokat, és egyetlen barátja az elsőszámú gyanúsított.
Egyre több lesz a vérfagyasztó rejtély, és Sophie kénytelen felkészülni a legnagyobb fenyegetésre: egy ősi, titkos társaság egyetlen célja, hogy elpusztítsa a Prodigiumokat – de különösen őt.
  
Könyv információk:

Eredeti mű: Hax Hall
Eredeti megjelenés éve: 2010

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
270 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789632454405 ·
Fordította: Acsai Roland
A sorozat részei:

   1. Hex Hall
   2. Demonglass – Démonüveg
   3. Spell Bound* (angol)

 (befejezett trilógia)

 *várható magyar megjelenés: 2016

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Szeretem a boszorkányos, furcsa varázsiskolákról szóló történeteket – olvastam már jobbakat, rosszabbakat. Ez a történet egy jól kitalált világban játszódik. Tetszett az, hogy többféle tanuló jár a suliba és annak ellenére, hogy tündérek meg alakváltókat raknak egy szobába mégis megmarad a szimpla kamasz probléma szinten az egész. Szebb a ruhám? Zavar a csacsogás, miközben este a szobában idéztek! Az az én (boszorkánymester) pasim! Kicsit karikatúrája a témának, de annak jó. (Pl.: A Barbie-triumvirátus kinézetét koppintotta az írónő, amikor felvezette a modell-boszi triót. Továbbá a Lord Byron körüli dolgok is humorosak szerintem, ahogy a gondnok kiléte-kinézete is.)

Kicsit klisés, picit kiszámítható, de élvezetes és gördülékeny olvasmány. (Amúgy talán 6-8 óra alatt simán ki lehet olvasni. Nem egy nagy cucc. Egyébként a 270 oldalból az első 95 csak Sophie első napja az iskolában – azért ez haláli!)

Azt hiszem, hogy nem igazán értem Sophie-t… Mindig is úgy gondoltam, hogy Hermione volt a legnormálisabb, aki nem a Varázsvilágban nőtt fel, így amikor felmerült az új iskola, akkor aztán minden infót összeszedett róla és magáról, mindennek utánajárt. Sophie meg picsog, amiért nem tud semmit. MENJ ÉS NÉZZ UTÁNA, te tök! Mondjuk a Bumm-SZERELEM! megvilágosodásait sem bírtam felfogni.

Kedvencek:Jenna, Cal
WTF-emberkék:Sophie, Archer

Iskola teszt: Hekaté Hall (Hex Hall)

Simán járnék ide, bírtam az egészet – leszámítva a „tesi” órákat.

(OFF: Két hormonbajos tinédzsert heti háromszor összezárni egy sötét pincében felügyelet nélkül, büntetés címszó alatt? Ejj, de piszkos a fantáziám. De komolyan – ez bünti?)

Értékelés: 4

Ajánlás – Tipikus YA urban fantasy, szóval a műfaj rajongóinak melegen ajánlom, továbbá mindenkinek, aki szereti a boszorkányos könyveket. Picit esetlen, de jópofa.

Borító– Nekem kifejezetten tetszett, amíg a 18. oldalon ki nem derül, hogy a főszereplőnek nincs macskája, mert allergiás a macskaszőrre. Persze egyébként sincs a sztoriban cica… Most akkor miért van rajta fekete macska? Ettől eltekintve a két világot elválasztó tótükör-megoldást bírom.

Karakterek:
Sophie
Nem nagyon, de picit SPOILERES szekció!
SOPHIE MERCER

16 éves, az édesanyja neveli, barna hajú, szeplős, nagymellű, alacsony és átlagos kinézetű.

Már kifejtettem, hogy nem igazán értem ezt a leányzót. Elméletileg 19 iskolát járt végig, rengeteg államban élt már, életében nem találkozott még az apjával és a csaj totál tufa a hétköznapi, alapvető dolgokhoz. Nem nagyon tudok felülemelkedni azon, hogy miért nem érdekli – kicsoda. Mire képes?

(Persze javára vált, hogy nem érdekli semmi, mert legalább tanult valamicskét, míg kiderültek a dolgok.)

 „Nem zúgok bele Archer Crossba, nem zúgok bele Archer Crossba, nem zúgok…
(…)
– Ühüm. Más valami?
– Belezúgtam Archer Crossba.”

ARCHER CROSS

A Hekaté Hall ügyeletes menőgyereke és szépfiúja, amivel még nem is lenne bajom. Őt kivételesen Holly miatt nem bírom és nem a róla kiderült dolgok miatt. (Egyébként majdnem 100%-ig biztos vagyok benne, hogy szegényt bemártották… és semmi nem az, aminek látszott.)
Szóval ez a „gyönyörűség” a legjobb nővel jár, miközben az új leánnyal barátkozik-cicázik, és olyan dolgokról hallgat, amikről – szerintem – több, mint gyanús hallgatni. (Ami egyébként ISMÉT nem gyanús a mi drága SOPHIE-nknak… Hörr.)

Jenna
JENNA TALBOT

A Hex Hall egyetlen vámpírja, aki antiszociális, pink-rajongó, fehér hajú, rózsaszín frufrujú és leszbikus. És mindezt naaaagyon hamar meg is tudjuk róla. Mondjuk nekem ő a kedvenc szereplőm, a gondnokon, Cal-on kívül.

Szegény csaj képtelen kiállni magáért, viszont szerintem neki van a legütősebb és messze a leghihetőbb élettörténete. Mindenki másé vagy gyanús, vagy még ebben a vérfarkasos- tündérkés- alakváltós- boszorkányos is hihetetlen*.

*(A legnagyobb gondom azzal van, hogy Sophie anyja, aki vallás-tanár, hogy élhet meg a folyamatos költözések mellett? Hogy talál ilyen hamar melót? Apu besegít? Szó se volt róla…)

Kedvcsináló idézetek:
– Miért ne, Mercer? Szerintem nagyszerű királynő lennél. A pökhendiséged már megvan hozzá.
– Miről beszélsz? – kaptam fel a vizet.
Állát megtámasztotta az öklén, és gonosz mosollyal előrehajolt.
– Amikor először találkoztunk, jégoldó kellett hozzád.

– És mi a helyzet a vérrel? – kérdeztem.
Hatalmas sóhaj következett:
– Nagyon ciki az egész. Le kell mennem érte az orvosiba. A minihűtőszekrényben őrzik nekem a vértasakokat, mint a Vöröskeresztnél.
(…)
– Tök jó. Mint egy vérrel töltött Capri Sun-tasak.
Jenna felkacagott:
– Találó hasonlat.
◈ ◈ ◈ ◈
A képek a HEX HALL Pinterest táblámról származnak.
Különböző kiadások borítói a GoodReads-en!
◈ ◈ ◈ ◈

Gayle Forman: Ha maradnék (Ha maradnék 1.) (könyv és film)

$
0
0


Mikor bejelentettem a szüleimnek, hogy csellón fogok játszani, vad röhögésben törtek ki. Később megkövettek, mondván, csak az a gondolat nevettette meg őket, hogy elképzelték az aprócska lányukat egy ekkora nagy hangszerrel a pálcika lábai között. Amint rájöttek, hogy komolyan beszélek, azonnal lenyelték a vihogást és felöltötték a legbátorítóbb arckifejezésüket.


Fülszöveg:
És te hogyan döntenél?
Képzeld el, hogy mindened megvan, amiről csak egy lány álmodhat. A szüleid jó fejek, mindig megértenek és melletted állnak. Az öcséd a legédesebb kiskölyök a világon. A város legígéretesebb rockbandájának frontemberével jársz, aki nem elég, hogy eredeti és különleges, de imád is téged. A zenei tehetséged szélesre tárta előtted a világ kapuit.
Képzeld el, hogy aznap, mikor leesik az első hó, mindezt elveszítheted.
Amikor életedben először kell komoly döntést hoznod, nem áll melletted senki, akitől segítséget remélhetnél. Élet és halál között kell választanod. Az életed soha nem lehet olyan, mint amilyennek ismerted. A halálról semmit sem tudsz.
Te mit tennél? Harcolnál vagy feladnád? Mennél vagy maradnál?

Könyv információk:

Eredeti cím: If I Stay
Eredeti megjelenés éve: 2009

Ciceró, Budapest, 2012
258 oldal · ISBN: 9789635397501 · 
Fordította: Rudolf Anna

(Olvasott kiadás: Ciceró, Budapest, 2011
274 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635397280)
A sorozat részei:

2. Hová tűntél?

(befejezett sorozat)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Egyedi, baljóslatú - ha két szóval kéne értékelnem, akkor ezekkel írnám le ennek a bájos, okos csellista lánynak a történetét… és marhára nem mondanék el semmit arról, amit éreztem, miközben visszatekintésről-visszatekintésre összetörte ez a kiscsaj a szívemet. Durva volt.

Az egész történetet kedveltem, holott egyből egy egész nagy drámába ránt bele, amiből nehéz kimászni és olyan témákat feszeget, amikbe az emberek nem szeretnek belegondolni. Van-e értelme tovább élni, ha elveszítetted Őket? Annyira egyszerűen válaszolhatnám, hogy nem, nincs… de ez a könyv nem erről szól, hanem arról, hogy miért nem ennyire egyszerű a válasz. Bevallom, hogy egy nyálas tinédzser románcot vártam – egyáltalán nem azt, amit kaptam. 

Meglepően sok elrejtett okosság, aranyköpés dobja fel a szomorkás alaphangulatát.*

A történet egyik különlegessége, hogy a fejezet számok/címek helyett az aktuális időt ismerjük meg (pl.: 8 óra 17 perc a 2. fejezet), a másik érdekesség, hogy a Mia kómája alatti jelen időbe bele-beleszőnek egy-egy visszatekintést a múltba. Egy esemény, egy találkozás, egy randi – egy történet, ami miatt csak még jobban fáj a szívünk a családért, a lányért. Imádtam az édesapát, Willowt, a nagypapát, Adamet, Kimet, Miát, Teddyt… egyszerűen mindenkit, akit egy kicsit is megismertem. Szerettem a szövegüket, szerettem az egymással való kapcsolatukat.

Összességében jó volt, nem átlagos, bár nem is átütő siker. Tulajdonképpen ez egy szépen felépített, jól kitalált és elmesélt „síróskönyv”.

Kedvenc karakter:Igazából mind Miát és a családját, mind a barátaikat nagyon megszerettem a történet során. Továbbá bírtam a jó fej nővéreket is!

Értékelés: 4,5

*(Továbbá annyi zene van a könyvben, hogy picit rendbe tett, mire mindent végighallgattam, amiket a könyv végén felsorolnak „A könyvben elhangzó zenéről” című részben. Mondjuk aztán meghallgattam a film soundtrack-jeit is és még most sem vagyok teljesen rendben…)

Ha maradnék (2014) film

A Miát alakító színésznővel (Chlöe Grace Moretz) eléggé változatos a kapcsolatom, ugyanis nagyon jól játszik, de marhára bírom utálni, amikor negatív szereplőt játszik, és nagyon szoktam bírni, amikor jó karaktert kap egy filmben. Szeretem, nem szeretem. Sokadik napja nézzük anyummal a Sötét helyeket (nagyon lassan haladunk…), amiben negatív karakter és utáltam, amikor nekivágtam a ’Ha maradnék’-nak. :D Különös volt, bár elég hamar elrabolta a szívemet. ISZONYAT jót alakított, nem lett ripacs, holott ezt a szerepet szépen el lehetett volna rontani.

A többi színészt hírből se ismertem, de egész hamar megkedveltem őket annak ellenére, hogy a legtöbbjüket nem így képzeltem el olvasás közben. Kivéve az Adamet alakító Jamie Blackley-t – az ő castingját nagyon eltalálták. Ráadásul jó párost alakított a két fiatal, akárcsak a Mia szüleit játszó páros.

Adaptáció: 5/4 ☆☆☆☆

Kifejezetten tetszett, hogy mind felépítésben, mind a visszatekintésbeli történetekben megtartották a könyv alapelemeit. Nyilván nem tudtak mindent beleszuszakolni 107 percbe, de összességében épp olyan élményt adott, mint a könyv. (Mondjuk nem bőgtem el magam lépten-nyomon, ahogy a könyvnél a vége felé… de majdnem.) Apró, drámai változtatok voltak – érzelemdúsabb veszekedések, szívhez szóló köszönetek. Kifejezetten jó adaptáció volt, bár a filmbéli Adambe nem szerettem annyira bele, mint a könyvbélibe.

Szinkron? Jó, bár a szöveget több helyen megváltoztatták, leegyszerűsítették. Az eredeti szövege jobb.

AJÁNLÁS:

Összességében mind a könyvet, mind a filmet boldogan ajánlom, ha valami megható történetre vágysz. Elég fordulatos, szépen strukturált, jó karakterekkel megtűzdelt, bár érzelmi hullámvasút a történet.

Idézetek:
– Mia, Mia, Mia – simogatta meg a paróka alól kiszökött hajamat. – Téged szeretlek. Egyértelműen szexisebb voltál ma, és tudod, szóval szőke voltál, és ez is más. De ugyanaz vagy ma, mint akit tegnap szerettem, és akit holnap is szeretni fogok. Szeretem benned, hogy finom vagy és törékeny, de mégis erős, csöndes is, de oda tudsz mondani, ha kell.

– Mindenki tudja, kicsoda Yo-Yo Ma – mondtam, és nem tudtam elnyomni egy grimaszt.
(…)
– Fogadni mernék, hogy nem találsz odakinn öt olyan embert, aki tudná. Egyébként is, micsoda név ez? Tisztára, mint a gettóarcok, Yo Mama!

Ha úgy vesszük, apu a szíve mélyén egy kicsit mindig is csokornyakkendőt viselt: alapjában véve konzervatívabb volt, mint amilyennek kinézett. Hiába festette kékre a haját, tetováltatta magát, járt tetőtől talpig bőrbe öltözve és dolgozott lemezboltban, már akkor feleségül akarta venni anyut, amikor a legtöbb barátjuk még mindig alkoholmámorban úszó egy éjszakás kalandoknak élt.

A képek a könyvhöz tartozó tábláról származnak: Könyvek - If I Stay / Where She Went.
A könyv a Goodreadsen: IF I STAY.
Kedvenc csellistám: Steven Sharp Nelson

A ThePianoGuys youtube csatornáján szerettem bele a munkásságába: Youtubelink. Nyilván ő a banda csellósa, bár a zongoristáért (Jon Schmidt) is odáig vagyok – mindketten fenomenálisak!

A legnagyobb kedvencem:



Virginia Macgregor: Milo szerint a világ

$
0
0

 Köszönet a recenziós példányért az Athenaeum kiadónak!


A Tahir volt a hivatalos neve, de odahaza, Szíriában mindenki csak Tripinek hívta, miután a húga így nevezte el. Úgy történt, hogy a kislány éppen angolt tanult, és amikor az „elbotlani” jelentésű to trip szóba botlott, csillogó szemmel nézett fel a szótárfüzetéből.
– Ez történik a kétballábasokkal, akik a saját lábukban is elbotlanak! Mostantól Tripinek foglak hívni!

Fülszöveg:
A kilencéves Milo Moonnak retinitis pigmentosája van: a szeme egyre romlik, idővel meg is fog vakulni. Egyelőre még egy kulcslyuknyi résen át elég jól látja a világot, olyannyira, hogy sokkal több mindent vesz észre, mint mások. Amikor Milo imádott Nagyiját idősek otthonába kell adni, a kisfiú hamar rájön, hogy sötét dolgok történnek a Nefelejcs nevű intézményben. 

A felnőttek eleinte nem hisznek neki – az illegálisan Angliába menekült, fiatal szír szakács, Tripi kivételével. Másik lelki támasza Hamlet, a házimalac. Milo belevág, hogy leleplezze az otthont igazgató Thornhill nővért…

A kiskamasz Milo önként vállalt küldetése éppen egy nehéz időszakra esik: apja új családot alapít, kilép Milo életéből; anyja depressziós lesz; az iskolában kudarcok és megaláztatások érik, így a gondok fojtogatóvá válnak. Lassacskán azonban – ahogy Milo kezdi elveszteni a szeme világát – feldereng a fény az alagút mélyén…
  
Könyv információk:

Eredeti mű: What Milo Saw
Eredeti megjelenés éve: 2014

Athenaeum, Budapest, 2015
392 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789632934747 ·
Fordította: Kocsis Anikó, Kelemen Dávid

Megvásárolható ITT:
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Ismét egy megható, gyönyörű történet...

Hamlet
Izgalmas, fordulatos cselekmény szerelemről, családi összetartásról, társadalmi problémákról és széthúzásról, megbocsátásról meg elengedésről. Sok témát körbejár, és még többet érint, de mégis egy különleges, kompakt egészet alkot. Néhány szereplőre nagyon haragszom és kíváncsi lennék a szereplők jövőjére. Persze vannak nagyon jól elejtett gondolatok is benne, amiknek nincsen szorosan közük a sztorihoz: IMÁDTAM, ahogy az (eléggé) elhízott Sandynek Tripi azt ecseteli, hogy a szépség nem a súlytól függ, nem a vékonyságot ünnepli a könyv.

Több szemszögből ismerünk meg egy több szálon futó történetet. Nem csupán a címszereplő Milo, a retinitis pigmentosás gyerek vezeti a történetet, de a kilencvenkét éves dédnagyanyja, Lou (vagy Nagyi), az édesanyja, Sandy és a szír menekült szakács, Tripi múltját és jelenét ismerjük meg behatóan. Nagyon jól kitalált, ám hányattatott sorsú karakterek, akik könnyedén a szívemhez nőttek és minden őket érő, apró inzultust a szívemre vettem.

Ez a könyv olyan erősen hat az ember érzelmeire, hogy én például legszívesebben elmentem volna Splintonba, hogy a Nefelejcs Otthon vezetőjét, Thornhill nővért kivágjam a világegyetemből. Olyan emberek tragédiáit meséli el a könyv, akik igazi, nagybetűs HAPPY ENDetérdemelnek.

Kedvenc karakterek:Milo, Tripi és a Nagyi voltak a kedvenceim! (Bár bírtam Clouds-ot is.)

Kedvenc rész: A legjobban Tripi és Milo részeit szerettem olvasni, mert mind a szír menekült világunkra tekintése, mind a kisfiú néha éles meglátásai, néha naiv megállapításai feldobták a regényt.

Ajánlás: Karácsonyi ajándéknak, bármilyen korosztálynak. Jól megírt realista könyvek kedvelőinek. Szép és szomorú történetek rajongóinak.

Értékelés: 4,5


Új tétel a könyves Bakancslistámon:

Szeretnék egy törpemalacot / mikromalacot!
Szuper aranyos, tiszta és nagyon okos háziállatot.

A főszereplő, Milonak van egy Hamlet nevű pici malaca és annyira imádnivalóak, hogy elirigyeltem a barátságukat.

Retinitis pigmentosa

Életemben nem hallottam még erről a betegségről, szóval különösen kíváncsi voltam arra, hogyan is látja Milo a világot. Elképesztő ez a kisfiú, mert abszolút nem bánkódik, sőt – úgy véli, sokkal tisztábban és részletesebben lát mindent, mint a normálisan látó emberek. Igaza is van. Nagyon jó megfigyelő, sok mindent észrevesz, amit más nem. Nem lehet nem szeretni őt!
 
Így lát, akinek retinis pigmentosája van
Kedvcsináló idézetek:
– Zsírt akar égetni?
– Mint minden nő, nem?
Tripi megcsóválta a fejét.
– Szíriában, ha egy nő sovány, vagy betegnek, vagy szegénynek tartják. – Tripi egyenesen Sandyre nézett. – Maga úgy szép, ahogy van. – Gömbölyű formákat rajzolt a levegőbe, aztán kissé elvörösödött. – Az étel arra van, hogy jókedvűek legyünk tőle. Egy nap majd készítek magának egy ünnepi lakomát.

Mi más választásuk maradt? Kibombázták őket az otthonukból, és az országhatárok amúgy sem szabhatják meg, hol élhet, hol szívhatja a szabad levegőt az ember, és hol nem. Tripi úgy érezte, a világ közös kincs, köztulajdon, és a bajok mindig akkor kezdődnek, amikor az emberek elkezdenek falakat építgetni, kerítéseket felhúzni, és vaskos kapuk mögé zárkózni.

♡♡♡♡♡
Képgyűjtemény a Pinteresten – Milo szerint a világ.
Különböző What Milo Saw kiadások borítói a GoodReads-en!
♡♡♡♡♡ 

Tiffany Reisz: A szent (Eredendő bűnösök 5.)

$
0
0


„De annyit mondhatok, hogy már nem számít, anyád akart-e téged akkoriban vagy sem. Az sem, hogy ez a közösség akarja-e, hogy én itt legyek vagy sem. Itt vagyunk, te meg én. És nem megyünk sehová. Itt vagyunk, ha másért nem, azért, mert Isten azt akarja, hogy itt legyünk, és mindig Ő dönt mindenben.”
- Søren


Fülszöveg:
Nora kamaszkora egészen átlagos, amíg életébe bele nem sétál Marcus Stearns atya, az egyházkerület új papja. Attól a naptól kezdve már semmi nem olyan, mint volt, elkezdődik egy több évtizeden át tartó történet, amely tele van romantikával, vággyal, ugyanakkor titokkal és bűnnel terhelt. A végén mégis ott áll New York eddigi történelmének egyik legerősebb asszonya.

De vajon képes lesz-e Nora elbúcsúzni a múlttól? Akar-e egyáltalán?

A szent Tiffany Reisz Eredendő bűnösök – Az ártatlanság évei című sorozatának első kötete.
   
Könyv információk:

Eredeti cím: The Saint
Eredeti megjelenés éve: 2014

Athenaeum, Budapest, 2015
504 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789632934358 ·
Fordította: Szilágyiné Márton Andrea
A sorozat részei:
Vörös évek

Fehér évek / Az ártatlanság évei
6. The King (angol)
7. The Virgin (angol)
8. The Queen (angol)

(befejezett sorozat)

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Vannak írók, akik annyira pofátlanul jól írnak, hogy akármiről is meséljenek, falom a könyveiket. Tiffany Reisz is ilyen író. Legnagyobb megdöbbenésemre Reisz megszerettette velem ezt a sötét, kínzásokkal, fájdalommal teli világot. Elfogadtatta velem egy fiatal lány pap iránti viszonzott szerelmét és meggyőzött arról, hogy a BDSM, a D/s és az S/M világának is van szépsége.

Valamiért féltem Nora múltjától, tartottam a kamasz Eleanortól, aki belezúg az új papba és éppen felfedezi a kötél, a nyakörv, a gyertya és egyéb tárgyak más felhasználhatóságát is. Nem mondanám durvának a sztorit, bár nem is lányregény. Érdekes, fordulatos, HUMOROS és élvezetes lett ez a történet – és örül a szívem, hogy végre értem a borítót is.

Vegyesek az érzéseim, ugyanis bár erősen 18+ itt-ott, mégis el-elröhögcséltem a múltbéli történeteken és beszélgetéseken, de mivel azzal kezdődött, hogy Nora gyászol – végig feszült voltam. Több száz oldalon át imádkoztam azért, hogy ne a kedvenceim miatt gyászoljon! Nagyon gonosz húzás volt, de csak feldobta a sztorit! Nekem csupán Nico nem tetszett, illetve a vele való kapcsolat következményeibe vagyok képtelen belegondolni… Bolond ez a Nora!

Søren, Søren, Søren…Azt hiszem, soha nem leszek igazán oda Sørenért, de az utóbbi 1-2 részben, már kedveltem. (Ehhez nagyban hozzájárul ugye az is, hogy az én buksimban Sørent - Alexander Skarsgård játssza…) Valamiért távol áll tőlem a pap személyisége, de kezdem belátni, hogy Ő nem egy negatív, gonosz figura. Barátkozunk. Le a kalappal az önfeláldozása és az elhivatottsága előtt. Egyébként valami zseniális, hogyan a fiatal Eleanort elviseli, fegyelmezi, és úgy általában viselkedik vele… türelmes, megértő. Megdöbbentem.

Kedvenc karakter:Kingsley, Kingsley, Kingsley… Sosem hittem volna, hogy ennyire szeretni fogom azt az arrogáns, francia… khm. De bírtam a fiatal Eleanort is!

Értékelés: 4,5

Ajánlás:

Igényes Dom/sub, S/M és BDSM történetek kedvelőinek és bárkinek, akiket az előbb felsorolt témák érdekelnek. Mindenkinek, akinek nem elég a szimpla szerelmes regények világa, hanem valami többre vágyik. Ez a könyv nagyon szexi.

MIRŐL szól A szent?

OFF és (SPOILER) a történet margójára 
(ha érdekel, akkor jelöld ki)

A történet kezdetén Nora gyászol, amikor megérkezik egy eldugott erdei házba. Szomorú, magányos, aztán megjelenik a színen Nico, akiről kiderül, hogy ő Kingsley Edgevérszerinti fia.

Nora neki meséli el a fiatalkorát. Azt hogyan, találkozott Søren-nel, aki fiatal jezsuita papként a Szent Szívbe került, amikor az elődje, egy öreg atya rosszul lett. Eleanor 15-16 éves, míg a szőke pap 29 éves a találkozásukkor, és jó pár évet felölel a történetük.

Eleanor bántja magát fizikailag, az iskolában gondjai vannak, a szexualitása ébredezik, a szülei pedig talán az eddigi olvasmányaim során a legeslegrosszabbak. A férfinak beilleszkedési és önelfogadtatási problémái vannak és még a nyakába kapja Eleanort is.

Mivel a történetek között Nora elkufircolgat Nico-val, muszáj lemondania Kingsley„ágyáról”, hogy finoman fejezzem ki magam… és ez az a rész, amitől majdnem eldobtam az agyamat. Mégis ki a firlefranc CSERÉLNÉ EL KINSGLEY-t bárkire? Egyszerűen fel nem foghatom, hogy mondhat le Róla… mármint engemet egyáltalán nem győzőtt meg az új hím, aki feltűnt a színen. No, de mindegy.
Muszáj volt leírnom, hogy totál h.lyének tartom Norát ezért.

Olvassátok el a sorozatot, aztán várom a véleményeket!

Idézetek:
Az élet szimfónia, melyet Isten komponált meg, és amelyet mi játszunk el prelűdökkel, témákkal, tételekkel, szakaszokkal… és hamis hangokkal, olyan sok hamis hanggal. A menny az a hely, ahol meghallhatjuk az először tökéletesen előadott zenét.

– Olvastad Le Marquis de Sade Justine című regényét? Csodálatos könyv. A kis tizenkét éves Justine elszökik egy rendházba, a szerzetesek pedig újra és újra megerőszakolják, orgiákba és verésekbe viszik bele. Szóval ilyen a játék.
Kezdhetjük?
– Honnan tudjuk, ki nyer?
– Az nyer, aki a játék végéig a legkevesebb vért veszíti.
– Jól hangzik – mondta Eleanor. – Én játszom a szerzetest. Maga lesz Justine.
– Ejnye, Kingsley – mondta Søren ugrató hangon –, olyan, mintha már ismerne téged.

– (…) És egy férfi, aki szerelmes egy nőbe, aki egy másik férfiba szerelmes, a második legkétségbeesettebb teremtmény a földön,
– Melyik az első?
– Egy férfi, aki szerelmes egy férfiba, aki szerelmes egy nőbe.
Eleanor nevetett. Kingsley nem.
❖❖❖❖❖
További borítókat pedig a GoodReads-en találsz.
❖❖❖❖❖

Salla Simukka: Hófehér (Hófehér-trilógia 2.)

$
0
0


A titkoknak van egy olyan fontos tulajdonságuk, hogy megszűnnek titkok lenni, ha elmondjuk őket másoknak is. A titok szent és sérthetetlen. Egy titkot nem szabad olyasmivel beszennyezni, hogy elmondjuk valakinek, aki nem érti meg.


Fülszöveg:
Hófehérke mindig és mindenütt belecsöppen valami elvadult kaland közepébe. Váratlanul. Kéretlenül. Most éppen Prágába vezeti a jó (vagy a rossz?) sorsa a bátor és találékony finn tinédzsert. Aki végigizgulta Salla Simukka írónő krimitrilógiájának páratlanul fordulatos és körömrágcsálósan izgalmas első kötetét, a Vérvöröst, az már tudja: ahol a Lumikki (magyarul Hófehérke) névre hallgató különös leányzó megjelenik, ott egyszerűen elszabadul a pokol. És erről ő általában a legkevésbé sem tehet… Ezúttal a média világának sötét manipulációja és egy veszélyes szekta lesz a főhősnő ellenfele, akit egy vérfagyasztó bérgyilkos űz erdőn-mezőn, metrószerelvényeken és turistahegyeken át. Ráadásul egy „áltestvérrel"és saját homályos gyerekkori élményeivel is meg kell birkóznia. Az akciófilmbe illő jelenetekben bővelkedő, mozgalmas krimi még hagy jó néhány megoldatlan rejtélyt a következő kötetre is. Várjuk csak meg a végét!

Könyv információk:

Eredeti mű: Valkea kuin lumi
Eredeti megjelenés éve: 2013

Athenaeum, Budapest, 2014
234 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789632932897 ·
Fordította: Panka Zsóka
A trilógia részei:


(befejezett trilógia)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Hófehérke Prágába ment pihenni…
Károly-híd, Prága
Érdekes, meglepő fordulatokkal teli regény… ismét. 

A történet úgy indul, hogy Lumikki Prágába utazik kipihenni a rázós heteket… eseménytelen turistaútnak ígérkezik, de felbukkan Lenka és ráhozza a bajt Hófehérkénkre. A baj persze csőtül jön: lesz itt bérgyilkos, szekta, összeesküvés, vadászat, oknyomozás, túrák Prágában, kisebb maratonok, parás helyzetek és fogságba esések.

Összehasonlítás: Vérvörös vs. Hófehér

Az első rész sokkal véresebb, sokkal fontosabbak a párbeszédek és valahogy súlyosabb minden. A második részben Lumikkinek a gondolatai és az emlékei a hangsúlyosak; ráadásul nincsen kifejezetten társasága, magára van utalva egy idegen országban. Anyukám valószínűleg kitekerte volna a nyakamat, ha fogom magam és 17 évesen lelépek nélkülük egy másik országba – illetve megtettem, de nem totál egyedül, mint Lumikki -, de végre picit jobban megismerjük a családi helyzetét.

Kedvenc

A sztori meglepő ugyan, de nálam igazán Szikra, illetve Szikra és Lumikki kapcsolata vitte a prímet – le is esett rendesen az állam miatta. Olyan természetességgel vezeti fel az LMBT szálat az írónő, mintha teljesen mellékes lenne, hogy kedvencünk kedves egy másik leány volt. Pontosabban teljesen mellékes, hogy lány vagy fiú az ő Szikrája, teljesen oda volt érte, máig utána vágyakozik! (Mondjuk kifejezetten szerettem ezért a húzásért!)

Szerintem nem volt annyira jó, mint az első része, de az adalék történetek, a mesék, a bölcsességek mégis élvezetessé tették a regényt. Nem túlcifrázott vagy túlmagyarázott, hanem pont jó lett. Bevallom, én egy másodpercig sem hittem, hogy Lenka túl normális lenne, de a rész végére meg vagyok róla győződve, hogy teljesen ostoba. Kemény helyzetbe került ez a naiv leányzó, de sosem értettem a hozzá hasonlókat... (Idiótának érzem, na.) Mondjuk Lenka megítéléseben az se segít sokat, hogy ott van Lumikki, aki sosem adja fel és folyamatosan figyel, kételkedik. Lumikki egy nagyon erős, nagyon badass női karakter és rossz fényt vet a gyengékre.

Értékelés: 4

Ajánlom

Krimi rajongóknak, Prága-imádóknak, összeesküvés-elmélet gyártóknak és mindenkinek, aki vevő egy megrázó ifjúsági krimire. Kevésbé véres, mint az első része, de annál mozgalmasabb, ráadásul komolyabb témákat dolgoz fel.

Kedvcsináló idézetek:
Az emberek hősökre vágynak. Olyan történeteket szeretnének látni, hallani és olvasni, amelyekben a jó legyőzi a rosszat, Dávid Góliátot, Jézus a Sátánt, a kis hobbitok a hatalmas Szauront. Szeretnék átélni, hogy a hős legyőzi a legyőzhetetlent, megöli a megölhetetlent, elpusztítja a halhatatlant. Olyan történetekre szomjaznak, amelyekben a lehetetlen lehetségessé válik a rettenthetetlen, igazságos hős tettei nyomán.

De vajon a gyerekek megismerhetik-e egyáltalán a szüleiket? Úgy igazán, a legbelsőbb énjüket is? Hisz valójában csak egy kis darabkát, csak egy kis részletet látnak belőlük. Nem tudhatják, hogy milyenek voltak a szüleik gyerekként, hogy miről álmodoztak tinédzser korukban. Még akkor sem, ha a szüleik meséltek nekik erről, mert ezeket a történeteket mindig befolyásolja az a tény, hogy maguk a szülők mesélik el őket a gyerekeiknek.

De ez a csönd tompa volt és jeges, fojtogatóan szorította össze az ember tüdejét. Ez a csönd szinte üvöltött, úgy követelte magának a szavakat, hadd töltsék be az ürességet – de egyiküknek sem volt elég szava ehhez.
☆☆☆☆☆
Képgyűjtemény a Pinteresten: Hófehér trilógia.
Különböző Valkea kuin lumi kiadások borítói a GoodReads-en!
☆☆☆☆☆

Salla Simukka: Ébenfekete (Hófehér-trilógia 3.)

$
0
0

 Köszönet a recenziós példányért az Athenaeum kiadónak!


  Már csak egy őrült zaklató hiányzott az életemből! – mosolyodott el keserűen Lumikki.


Fülszöveg:
Az utolsó kaland mindig hátborzongatóbb a többinél. Egy krimisorozat utolsó részében viszont mindig fény derül a sokáig rejtegetett nagy titokra is.
Hiába oldja meg két köteten át a legkomplikáltabb bűnügyeket alkalom szülte ifjú nyomozónk, Lumikki, a fő rejtély, a legvéresebb rémálom végig ott lappang a mélyben, nyugtalanítva a vadóc gimnazista lányt, na meg természetesen az olvasót…
Ezúttal végre kiderül a súlyos családi titok. Nem is akárhogy: Lumikkit üldözőbe veszi egy nyomasztó Árnyék, egy rejtélyes zaklató, aki a lány múltjának legapróbb részleteit is ismeri. Nyugodt párkapcsolatát ugyancsak megzavarja valami: betoppan régi szerelme, a nemének megváltoztatására váró Szikra. Amikor pedig az iskolai színpadon el kell játszania „saját magát", azaz Hófehérkét egy alternatív meseátdolgozásban, kezd egészen belegabalyodni a rátörő víziókba.
Nem hétköznapi figurák, nem hétköznapi kalandok. Felforgatják Lumikki életét. De talán éppen erre van szüksége ahhoz, hogy megszabaduljon nyomasztó emlékképeitől, és kitisztuljon előtte a múlt és ezzel talán a jövő is. Hogy megbékélhessen végre önmagával. Az olvasó is felszusszanhat: minden csomó kibogozva, minden sejtelmes kaland lezárva.
  
Könyv információk:

Eredeti mű: Musta kuin eebenpuu
Eredeti megjelenés éve: 2014

Athenaeum, Budapest, 2015
208 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789632932828 ·
Fordította: Panka Zsóka
A trilógia részei:


(befejezett trilógia)

Megvásárolható itt:

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Hófehérke hazatért és ismét szerelmes lett…
Úgy néz ki, hogy a jó dolgokból mindig kevés jut, így volt ez most is: a trilógia legrövidebb része volt a legjobb! Tényleg az utolsó rész volt a legparásabb, az előző részek csupán felvezetései lehettek az Ébenfeketének. Az előző részekben megismertük Lumikki vágyakozását a régi szerelme után, tisztába kerültünk azzal, hogy valami nem tiszta neki a múltjával kapcsolatosan és megtudtuk, hogy szegény Hófehérke mennyire peches, amiért ilyen könnyedén bajba kerül csak annyival, hogy létezik…

Brutális!
A család titokzatos kapcsolata és múltja egyszerűen sokkolt, a zaklató Árnyék kilétét nem találtam el, sőt azt sem tudtam elképzelni, hogyan dönt Lumikki a párkapcsolataival kapcsolatosan. Egyik szálat se tudtam elképzelni, hogyan fogják elvarrni, megoldani! Már komolyan azon gondolkodtam, hogy esetleg főszereplő halál lesz a vége…?!

A legjobb talán mégis a bizarr módon tovább gondolt Hófehér adaptáció volt!

A történet zseniális és sokrétű, mert a főszereplő okos és jól kavarja a lapokat, de sajnos okos a zaklató, ügyesek a szülők és kitartóak a lány szerelmei is! Nem könnyű ennyi mindent jól összeilleszteni úgy, hogy ne érezze az olvasó elsumákoltnak vagy művinek – nos, nem éreztem. Kerek volt és elfogadható! Szívesen olvasnám tovább Lumikki történeteit, de az írónő más könyveire is vevő lennék. 

Kedvenc

Több kedvencem is akadt a kötetben: az őrült zaklató, a titokzatos múlt és az iskolai Hófehérke színdarab. Imádtam Sampsát is és a családi jeleneteit is, bár lehet azért, mert én is így vagyok a saját családommal. (Szóval én Sampsa mellett teszem le a voksomat.)

Értékelés: 5*
 

*Ezzel a résszel kedvenc lett a trilógia.
Borítók

Gyönyörű fekete szélű kiadás, egyszerre izgalmas és borzongató borító – nekem bejön! Egyszerűen annyira szépek egymás mellett ezek az aranyos zsebkönyvek, hogy jó rájuk nézni:


Ajánlom

Ifjúsági krimi rajongóknak, tündérmese adaptációk kedvelőinek. Érdekes szerelmi háromszög hívőknek és a múlt után kutatóknak. Sötét, hideg, ijesztő skandináv krimi.


Kedvcsináló idézetek:
A legeslegnagyobb ajándékot kapod tőlem, akkorát, amekkorát még soha senkitől nem kaptál.
Ajándékba adom a múltadat.
Ajándékba adom a titkodat.
Ajándékba adom neked azt, ami valójában vagy.
Ajándékba adom neked önmagadat, teljes valódban.
Végre-valahára.

    Lumikki szinte érezte Szikra jelenlétét. Olyan erősen érezte, mintha tényleg ott lett volna mellette. És ekkor végre megértette, hogy ez tényleg így van: hogy Szikra mindig vele marad, még akkor is, ha valójában épp nincsenek együtt. Akkor is, ha soha többé nem találkoznak. Mert Szikra az az ember, akinek a kezét Lumikki lélekben megszorítja, amikor megijed az éjszaka sötétjében. Szikra az, akinek a teste felmelegíti, amikor magányosan ül a fotelben, és könyvet olvas. Szikra az, akinek puha keze álomba ringatja, amikor egyedül alszik el.

    Lumikki az ajándékvásárlást is utálta, mert az egészet fárasztónak, mesterkéltnek és fölöslegesnek érezte. Szíve szerint csak akkor vett és adott volna ajándékokat, amikor ehhez kedvet érzett. Nem törődve a dátumokkal. A karácsonyi ajándékvásárlás most is mindössze egy rituálé volt, amelyet muszáj végrehajtani, mert a szokás ezt diktálja.
☆☆☆☆☆
Képgyűjtemény a Pinteresten: Hófehér trilógia.
Különböző Musta kuin eebenpuu kiadások borítói a GoodReads-en!
☆☆☆☆☆

Erich Kästner: A két Lotti

$
0
0


Szóval: itt összeesküvés folyik. A sóvárgás és kalandvágy ébresztette fantasztikus terv a következő: a két testvér ruhát, hajviseletet, bőröndöt, kötényeket és lakóhelyet akar cserélni! Luise, mintha Lotte lenne, jókislányos copfokkal (és egyébként is jókislányságra elszántan) anyukához akar „hazatérni”, akit csupán egyetlen fényképről ismer. Lotte meg kibontott hajjal és oly vidáman s élénken, ahogy csak bír, apához fog utazni Bécsbe.


Fülszöveg:
Melyik gyerek nem gondolt még arra, mennyire jó lenne egy ikertestvér, aki úgy hasonlítana rá, hogy még az édesanyjuk sem tudná megkülönböztetni őket? Nos, Kästner regényében két ilyen kislányról van szó. Ráadásul még nem is ismerik egymást, mert szüleik régóta elváltan élnek, s egyik az apjánál, másik az anyjánál nevelkedik. Az ikrek egy gyermeknyaralóban találkoznak, és rájönnek, hogy testvérek. Hasonlóságuk sok mulatságos bonyodalmat okoz, de a két kislány komolyabb dolgot tervez: ki akarják békíteni az elvált szülőket, s ezért szerepet cserélnek. Hogyan viselkedik mindegyik a megváltozott élethelyzetében, és miképp sikerül tervük végrehajtása – erről szól A két Lotti könnyes-vidám története.


Könyv információk:

Eredeti cím: Das doppelte Lottchen
Eredeti megjelenés éve: 1949

Móra, Budapest, 1980
196 oldal · keménytáblás ·
ISBN: 9631121550 ·
Fordította: Tóth Eszter, Török Sándor ·
Illusztrálta: Walter Trier

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Nehéz újat mondani róla, mert vagy olvastad, vagy szeretnéd, vagy sose akarod… Én szépen hátulról elindulva végigjártam ezeket a kategóriákat és nem bánom, hogy befolyásoltak a könyvvel kapcsolatosan, és végül elolvastam. Persze a befolyásolás alatt semmi rosszat nem kell érteni, egyszerűen az utóbbi időben többször került elém és kíváncsivá tett.

Rövid, kedves, humoros, kiszámítható, de bájos. Ikrek, akik először találkoznak egy véletlen folytán és véletlenül az egyiknek apukája, a másiknak anyukája van. Folyamatosan csiklandozta a Deja Vu detektoromat, ugyanis annyira rémlett a sztori, hogy végül anyummal utánajártunk, hogy az egyik kedvenc családi filmem a feldolgozása (Apád-anyád idejöjjön!, 1998). Végül amiatt nem lett nálam 5 csillagos, mert nem kaptam tőle semmi újat, hiába volt nagyon jópofa az egész bonyodalom és cserebere.

AJÁNLÁS: Bárkinek korosztálytól függetlenül!

Azt azért érdemes hozzátennem, hogy nem feltétlenül nyeri el fiatalon mindenki tetszését: vannak olyan ismerőseim, akik imádták, de akadnak mások, akiket untatott. Mindazonáltal fiatal felnőttként vagy felnőttként érdemes nekiállni és elolvasni, vagy újraolvasni és átírni az első élményt, amennyiben fiatalon nem tetszett. Nem emlékszem arra, hogy kötelező lett volna nálam, de szerintem ez a könyv is jobb, ha a kötelezők rémisztő fellege elsodródik a közeléből
Bájos, kedves és humoros történet.

Értékelés: 4,5

Borítók innen-onnan:

Mivel nagyon borítómániás vagyok, így mindig mocorog bennem a kisördög, hogy vajon melyik az a borító, amivel soha nem olvastam volna el, akármennyire ajánlgatják és melyik az, amely borító a sokkal hamarabbi olvasásra is rábírt volna. A két Lotti esetében a legtöbb borítón vagy a klasszikus Walter Trier által rajzolt illusztrációk vannak, vagy válogatott förmedvények.

Az én TOP 1 „100%, hogy ezt nem venném a kezembe és haza se vinném, mert félek neki megmutatni, hogy hol lakom” borítóm az 1990-es olasz Mondadori kiadóé:

HORROR!

Persze alig jobb a 2000-es német Dressler által kiadott könyv borítója, amin a klasszikus filmes feldolgozás leányai vannak. Azt a filmet se nézném meg, egész egyszerűen azért, mert ezek a leányzók ijesztőek… pláne fekete-fehérben.
A két Lotti (1950) filmből

Az egyetlen kiadás, ami rábírt volna a korábbi olvasásra picit átvert, mert elsőre azt hittem, hogy Tolkien írt valami női hobbitos sztorit. Az 1995-ös szlovén borító a Mladinska knjiga kiadótól szóval szerintem becsapós:

Meg mernék rá esküdni, hogy az egyik Samu szívszerelme!

Film feldolgozások! Vagy egy pár…
A két Lotti (1950) (Snitt.hu, Port.hu, IMDb)

Szerintem ebben szerepelnek az ijesztő leányzók, ezt a feldolgozást tuti nem fogom megnézni. Mindazonáltal sokan szeretik, például a nagymamámnak ez a kedvence!


Apád, anyád idejöjjön! (1961) (Snitt.hu, Port.hu, IMDb) és Apád, anyád idejöjjön: Iker siker (1986) (Port.hu, IMDb)

Az egyetlen két Lotti feldolgozás, ami folytatást is kapott, de sajnos nem tudtam senkit felhajtani, aki látta volna őket. A színész, aki az ikreket játssza Hayley Mills és a képgalériákat elnézegetve határozottan ijesztő Lotti volt ’86-ban.


A két Lotti (1993 vagy 1994) (Snitt.hu, Port.hu, IMDb)

Ismertebb, felkapottabb feldolgozás, amit sokan ajánlottak, köztük anyum is, aki szeretné újranézni. (Továbbá szerinte láttam is már, de ez a film nem rémlik.) A szereplőgárda ránézésre szimpatikus, felkerült a to-watch várólistára.


Apád-anyád idejöjjön! (1998) (Snitt.hu, Port.hu, IMDb)

Az én kedvencem! Jobban belegondolva kézenfekvő, hogy minden jó filmet egy könyv alapján csináltak meg. Szeretem a szereplőgárdát, bírom a sztorit és nagyon-nagyon lehet utálni apuci új nőjét. (Épp annyira, amennyire a könyvben gyűlöltem!) Újranézés lesz!


A két Lotti (2007) (Port.hu, IMDb) - animáció

Ismét senki ismerős, aki látta volna, de annyira bájosnak néz ki, hogy egyszer nekiveselkedem. Inkább gyerekeknek ajánlott meseszerű feldolgozás, szerintem nagyon aranyosan megrajzolva.


Ha részletesebben érdekelnek a filmek: Találtam egy jól megírt és összerakott, részletes bejegyzést a Lotti-feldolgozásokról magyarul: < ITT>

Idézetek:
– Nekem egyáltalán nincs is anyukám! – morog Luise. – Épp azért, juj, épp azért vagyok ilyen zajos gyerek, mondja apukám!
– Ő sose porolja ki a nadrágodat? – érdeklődik Lotte behatóan, miközben megkezdi a copf befonását.
– Dehogyis! Ahhoz ő túlságosan szeret engem!
– Nem akadály! – jegyzi meg Lotte igen bölcsen.
– És különben is, teli van a feje.
– Elegendő, ha az egyik keze szabad!

Szóval: itt összeesküvés folyik. A sóvárgás és kalandvágy ébresztette fantasztikus terv a következő: a két testvér ruhát, hajviseletet, bőröndöt, kötényeket és lakóhelyet akar cserélni! Luise, mintha Lotte lenne, jókislányos copfokkal (és egyébként is jókislányságra elszántan) anyukához akar „hazatérni”, akit csupán egyetlen fényképről ismer. Lotte meg kibontott hajjal és oly vidáman s élénken, ahogy csak bír, apához fog utazni Bécsbe.

Lotte bólint. Hirtelen megijed.
– Azt még egyáltalán nem is mondtam, hogy lefekvéskor el ne felejts anyunak jóéjtpuszit adni!
Luise csak néz maga elé.
– Nem kell fölírnom. Eztbiztosan nem felejtem el.

✿✿✿✿✿
A képek a könyvhöz tartozó tábláról származnak: A két Lotti.
A könyv a Goodreadsen: Das doppelte Lottchen.
✿✿✿✿✿


Melissa Landers: Elidegenítve (Elidegenítve 1.)

$
0
0


– Hát, azt hiszem, mi mindketten… – Aelyx elhallgatott, és próbálta felidézni a kifejezést, amit előző nap hallott a tévében. – Csiszolatlan botok voltunk.
Cara zavarodott arckifejezését látva Aelyx gyanította, hogy valamit rosszul mondott. Aztán néhány másodperc megfeszített gondolkodás után a lányból kitört a nevetés.
– Ó! Úgy érted, hogy faragatlan bunkók?


Fülszöveg:
Cara, a 17 éves diáklány az egyik legkiválóbb tanulója a midtowni középiskolának, amikor egy nap Ferguson igazgató behívja az irodájába. Nem mindennapi hírt közöl a lánnyal: Carát választották ki a L'eihrek arra, hogy egyik cserediákjukat fogadja otthonába egy teljes évre. Két évvel ezelőtt derült fény egy másik bolygó létezésére, melyen az emberekhez hasonló lények élnek, a L'eihrek. Bár kinézetükben szinte azonosak az emberi fajjal, de technológiájukban, felfogásukban, és az élethez való hozzáállásukban teljesen különböznek. Egy jóval fejlettebb fajt képviselnek, és céljuk a Földön élő emberekkel való barátságos kapcsolat kiépítése. Carának egy éve van rá, hogy megismerje Aelyxt, és vendégül lássa, majd ő maga is egy évet fog tölteni Aelyx otthonában. De nem egyszerű a helyzet, mivel az emberek kétkedve fogadják a más bolygóról érkező idegeneket. Carára nagy nyomás nehezedik, mert barátai is egyre bizalmatlanabbak Aelyxszel szemben. És ahogy az emberek és a L'eihrek kapcsolata egyre inkább kezd meginogni, úgy fűzik egyre szorosabb szálak a lányt Aelyxhez. Úgy tűnik, a két nép közötti összecsapás elkerülhetetlen. Az egyre baljósabb eseményeket felgyorsítja, mikor az emberek egy radikális csoportja megöl egy l'eihrit. Vajon milyen szerep jut Carának és Aelyxnek ebben a kiélezett helyzetben? Elég erős a szerelmük, hogy átvészeljék a megpróbáltatásokat, vagy örökre el kell engedniük egymást?
  
Könyv információk:

Eredeti mű: Alienated
Eredeti megjelenés éve: 2014

Maxim, 2014
360 oldal · ISBN: 9789632615462 · Fordította: Marczali Ferenc
A sorozat részei:

1. Elidegenítve
1,5. Until Midnight (angol)
2. Elválasztva
3.  United (angol) (2016. aug.)

(még nem befejezett)

7. Olvass egy olyan szerzőtől, akitől még sosem olvastál! 

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
A kép innen van.
Jópofa, kis, bolondos történet volt, ami úgy kezdődött, hogy adtak egy unszimpatikus, stréber és mániákusan Miss „TOP #1 akarok lenni” karaktert és nehéz helyzetbe hozták. Azért nem egy jó kezdés…, ugye? És mégis a legjobban a történet elejét bírtam, amikor még minden irritálta Aleyxet, ahogy mindentől (és mindenkitől) rosszul volt! Néha komolyan sajnáltam, hogy épp Cara családjába került – Mr. és Mrs. Tapizóshoz meg a lányukhoz Ms. ÉgőVörösHajhoz.

Kifejezetten tetszett, ahogyan szép lassan megismertem, majd megkedveltem az egyes szereplőket, illetve ahogy ők is megismerik, megkedvelik egymást! Magával ragadott a történet, bírtam az elejtett poénokat és az egész stílusát. Jót tett az egész elbeszélésmódnak a váltott szemszög Cara és Aelyx között; nekem tetszik, ha mindkét fél gondolatait behatóbban megismerhetem.

A l’eihrek bolygóját nem tartom túl érdekesnek, ahogy őket magukat sem – hideg, zombiszerűen érzelemmentes lények. A diákcsereprogram felvetése tetszett, bár meg tudtam érteni a csajt, hogy nem akar az idegen, kopár, bár fejlett bolygóra kirándulni. Az Aelyx által elmesélt dolgok után nekem sincs kedvem, tartok is a folytatástól.

Jobban belegondolva viszont a történet rémes (!), hiszen a Földünk tényleg pusztul, és bár nem tudjuk meddig tart még ki, de nincs egy másik bolygó, amely képes lenne segíteni. A problémák elsumákolása, a hedonista életmód és még sok-sok minden valóban igaz ránk, emberekre. Persze egy szórakoztató irodalmi alkotás nem fogja megváltani a világot, de hátha van más is, akit olvasás közben megérint ez a réteg is és nem csak a l’eihr-ember szerelem története.

Kedvencek:Eron. Troy. Cara & Aelyx. (Meg a blog. Meg Aelyx kaja-próbálgatásai.)
Rémesen-uáltam:A riporternőt…

Értékelés: 5

Ajánlás
Földönkívüli és ember románcokat kedvelőknek. YA sci-fi rajondóknak!

A LUXEN-száriánál sokkal jobb volt, sőt beelőzte nálam A burok című regényt is. Sokkal jobban felépített, érdekesebb a l’eihrek világa, története és maga az alapsztori is izgalmasabb cserediákprogramostul, világmentésestül.

A szereplők:

- Cara Sweeney

17 éves, égő vörös hajú, kék szemű, szeplős lány, aki valami elképesztő unszimpatikus az első pár oldalon, ugyanis mániákusan az első és e legjobb akar lenni. Ki szereti az ilyeneket? Nagyon okos, de a lelkesedés hiányzik belőle – kivéve, ha valami haszna is származik a dologból, amiért lelkesednie kell. Szereti a Jane Eyre-t újraolvasgatni, a csokis dolgokat és szeretne sikeres újságíró lenni.

Bírtam a blogját, a becenevét (Paprika), a kitartó próbálkozását Aelyx megetetésére, a közeledését Aelyxhez, de a legjobban a családját szerettem: Troyt meg a szüleit.

(CASTING: Nekem Cara személyiségéről és kinézetéről az Alexist játszó színésznő ugrott be Castle című sorozatból: Molly C. Quinn. Szerintem ő egész jó lenne Cara szerepére.)

- Cara szülei és Troy

Sajnos Troyból elég kevés jut a történetben (De talán majd a folytatásban nagyobb szerepet kap!), de én egész megkedveltem, mert humoros, de őszinte karakter. Sajnos Cara szülei is azok, egyáltalán nem hajlandóak gátat vetni az érzelmeiknek – folyton tapogatják egymást és/vagy smárolnak.
Ők külön kaptak egy kifejezetten idegesítően szomorú háttér sztorit, ami gondolom azt hivatott megkönnyíteni, hogy megkedveljük őket és legyen okuk ennyire a l’eihrek pártján állni.

- Aelyx

Rosszul öltözött, gunyoros, lófarkas érzelemmentes égimeszelő. Nem egy álom pasi, mit ne mondjak?! Mégis imádtam, ahogy mindent utál, mindentől rosszul van. Talán az elején a társaival elhangzott titokzatos beszélgetés miatt, de érdekelt a srác és a története. Kifejezetten elszomorodtam, amikor elmesélte a fiatalok eredetét és az öregek problémáit, de a megoldásaikat zseniálisnak tartom. (A fegyelmezési eszközeiket már kevésbé. Szegény Aelyx!)

Aelyx nem bírja a rikító színeket, az erős illatokat, fűszeres ételeket – illetve szinte semmilyen emberi ételt nem bír. Szereti tovább képezni magát, nagyon jól ért a nyelvekhez és könnyedén sajátítja el az emberi „játékokat” (pl. sakk).

(CASTING: Nekem egyből Miles McMillan jutott eszembe. Ő igazából egy modell, akire a párja  - Zachary Quinto - miatt figyeltem fel... (Jahm, ugye AHS fan vagyok.))

- Aelyx társai (Eron és Syrine)

Már említettem, hogy a kínai családhoz kerülő Eront szinte azonnal szimpatikus volt, de igazán a kom-gömbös beszélgetések miatt lett ő az egyik kedvencem. Syrine-t – ellentétben a fiúkkal – a történet végére sem sikerült megkedvelnem. Gonosz, elutasító és merev, továbbá attól tartok, hogy a L’eihr bolygó többi fiatalja is olyan lesz, mint ő… (Kíváncsi lennék Troy idevágó történetére.)

Morgás a sztori margójára (SPOILER!)

Jelöld ki, ha érdekel!
Tori és Eric.. WHAT?

Mi az, hogy Cara ex-fiúja és az (ex)legjobb barátnője összejött, amíg a csajszit leköti Aleyx? Ennyire rohadék, gerinctelen és undorító dolgot! Nem mondanám, hogy volt egy másodperc is, amikor ezek ketten szimpatikusak lettek volna, de ezzel a húzással tényleg elásták magukat nálam…
Hogy szakadna rájuk egy meteor-raj… meg az összes ELME tagra.

Eron

Az, hogy Eron meghalt – sokkolt. Az első pillanattól szimpatikus, érzékeny, kedves l’eihr volt, tök bírtam az ő felbukkanásait a történetben! Kíváncsi vagyok arra, hogy mi lesz, miután klónozták… mondjuk persze az egész klónozás dologra kíváncsi vagyok, de Eronéra nagyon. Szóval remélem, hogy benne lesz valamelyik folytatásban!

 (spoiler vége)
Work of JC Anguiano (facebook)
Idézetek:
Aelyx ekkor elővette a Kutyahűségeta zsebéből, hogy megetesse a tizenkettes számú ebet. És bár minden észérv ellene szólt, ezúttal megengedte az állatnak, hogy az ágyában aludjon. Remélte, hogy ez a példány nem fog elpusztulni.
–  Már tizenegy kiskutyát megöltél? – pillantott Cara a válla fölött az apró képernyőre.
–  Hibás a játék. Ne aggódj. Ki fogom ismerni.
–  Na persze, kutyagyilkos – motyogta Cara teli szájjal, és megvonta a vállát.


– Mi ez? – kérdezte a fiú, és az orrához emelte a kis barna kockát. – Elég erős szaga van.
– Csokoládénak hívják. Ízleni fog.
– Ezt mondtad a Skittlesre is. Aztán szivárványszínűt hánytam tőle.

– Vagy éhen halsz- mondta Cara -, vagy a főztömmel öllek meg.
– Nekem mindenképpen befellegzett - törődött bele Aelyx.
– Látom magam előtt a holnapi újságok címlapját - mondta fuldokolva Cara. - A midwesti lány laposkenyérrel mészárolta le a cserediákot, a felek megszakították egymással a diplomáciai kapcsolatot.
❀❀❀❀❀
Képgyűjtemény a Pinteresten: Elidegenítve széria.
A montázsok sajátok, képek a pinterest tábláról. :)
Az írónő TUMBLR-je: authormelissalanders
❀❀❀❀❀

Egy hét Mikulásig - nyereményjáték!

$
0
0

Mindjárt itt a Mikulás, ezért azt találtam ki, hogy játsszunk egyet! A nyereménykönyvek nagy valószínűséggel nem fognak a csizmácskákban lenni december 6-a reggelén és nem csak azért, mert nem vagyok besurranó tolvaj (Becsszó, nem vagyok az!), hanem mert aznap este 20:00 körül sorsolok! 

Most két recikönyvet lehet megnyerni, amelyekről már írtam a blogra, szóval két nyertes is lesz! A megnyerhető szépségek:


 

Mindkettő élvezetes, fordulatos és nyomozós szálat tartalmazó olvasmány – nem éppen karácsonyi, de ez most így esett. Ajánlom a blogra írt könyvértékeléseimet, amiket a könyvek címére kattintva érhetsz el. Nem csak azért, hogy kedvet kapjatok a könyvekhez, hanem hogy megtaláld a jó válaszokat is! 

Mit kell tenned, hogy nyerhess?

Válaszolj a következőkre és a válaszaidat küldd el nekem e-mailben a lent megjelölt címre.

1) Kérdés: Milyen állat Hamlet, Milo háziállata a Milo szerint a világ című regényben?

2) Kérdés: Minek a feldolgozása szerintem A lány a kötélencímű könyv?

3) Kérdés: Mely kiadó adta ki a könyveket magyarul?

4) Be creative: És kérek egy nevet vagy megszólítást, amit bedobhatok a kalapba. Tőlem lehet Miss Pink Fánin Lovagló NámbörVan RétiCsigavagy KréziBoy vagy 52157484 is, csak legyen elég egyedi. Természetesen molyos név vagy egyéb becenév is lehet, de légy beazonosítható! :)

5) Írd meg, hogy melyik könyvet szeretnéd megnyerni. Lehetséges válaszok:

- A lány a kötélen!
- Milo szerint a világ!
- Mindkettőnek örülnék!


(credit)
Az email cím, ahova a megoldásaitokat várom:

hagyjatokolvasok@gmail.com

Ezt direkt a nyereményjátékhoz hoztam létre - a profilomnál megjelölt másik e-mailt továbbra is gyakrabban nézem, szóval egyéb mondanivalót továbbra is oda várok! 

Az apró betűs rész

KIZÁRÓLAG magyarországi címre postázom, illetve a nyeremény megkapásáról szeretnék egy fotót kérni – ez lehet a nyertes kezében könyvvel vagy csak egy köszönöm cetlivel vagy bármilyen kreatív megoldásban benne vagyok, de szeretnék valami emléket a nyereményjátékról! Akkor játssz, ha ezeket vállalod!


SORSOLÁS DECEMBER 6-án este a miniwebtool.com oldal segítségével! Lesz poszt vagy aznap vagy másnap, de a nyertesek kapnak emailen is értesítést!

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! 
Köszönöm, hogy itt vagytok!
❖❖❖❖❖

Havi összefoglaló - ez történt novemberben!

$
0
0
(Ezt a rovatot a „havi összesítő” címke alatt lehet megtalálni.)

Egész mozgalmas volt a november és történt egy csomó jó dolog is velem. Nem éppen a szülinapomra gondolok – ugyanis 23-án betöltöttem a 27-et… illetve hát a huszonhármat töltöttem be, csak már ötödszörre, mert így számolom -, de a vele kapcsolatos dolgokra.

Családi kirándulás és kavargás a fővárosban, barátokkal palacsintázás és forró csokizás a Gourmandban, titkos gyros-zabálás anyuval – mind miatt jó volt a hónap! Persze történtek kirívó marhaságok (disznóvágás panelben) meg volt shopping-túra a Savoya-parkban (twitteltem is róla…), elárasztottam a molyt manga olvasással (23 mangát és 2 képregényt olvastam a hónapban) és még a molyos könyvjelző pályázatra is jelentkeztem két pályaművel (nem nyertem, kivéve pár doboz alkoholmentes sört fogadásból).

Szóval röviden így telt a hónapom, minden egyéb pedig… alább olvasható!

(A folytatáshoz olvass tovább! ⇩⇩⇩)

❖❖❖❖❖
Mi történt 2015. novemberében?
❖❖❖❖❖
Személyes kitérő –

Én és a könyvek- bevallásom következik. 12 példánnyal növekedett a polcon sorakozó drágaságaim száma. Vettem magamnak 3 db könyvet, nyertem 2 könyvet, kaptam az Athenaeumtól, a Kolibritől és a Manó Könyvektől összesen 4 db recenziós példányt (már mindről írtam is) és kaptam a barátnőimtől 3 könyvet szülinapomra!

Vettem

A Savoya-parkban egyből kiszúrtam magamnak egy hatalmas KönyvSarokkal is rendelkező helyet (talán turkáló volt? Bevallom nem figyeltem oda másra, csak a könyvekre… Ott sikerült potom pénzért levadásznom egy klasszikust 390 Ft-ért: Stephen King: TortúraÉs két, már olvasott regényt meg vadásztam a könyvtári kiárusításon: Stephenie Meyer: A burok, Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 3. – Egyedül.

Ajándékba kaptam

Két molyos barátnőmtől kaptam szülinapi csomagot, mindenféle aranyossággal, ahogy a képeken is látszik és 3 db könyvvel:
Fantasztikus ajándékok – két kedvenc író és egy régóta vágyott ruszki mágikus realista regény, „kicsit” ismernek! =^.^= És az a tömérdek könyvjelző! Meg Totoro! Meg lila bagoly! *.*


Recenziós példány

Az Athenaeum kiadó jóvoltából befejeztem Salla Simukka Hófehér-trilógiáját, az Ébenfeketével és megismerhettem a zseniális Milot, Virginia Macgregor: Milo szerint a világ című könyve által. (Reci a blogon – Ébenfekete, Milo szerint a világ.)*

*Értük december 6-ig játszhattok a blogon! < link itt>

A Kolibri kiadónak köszönhetően elolvashattam Robert Paul Westontól a Szörnyen Titkos Részleg könyv folytatását: A híres hatodik Ghorkot. Az értékelést megtalálhatjátok a blogon, fantasztikus regény.
A Manó Könyvek kiadó pedig egy régóta várt folytatás elolvasásában segített, amikor adott egy recikönyvet az egyik régi kedvenc sorozatom folytatásából: Joss Stirling: Misty– az értékelés a blogon olvasható.

Nyertem-könyv

A Blogturné Klubnál (blogturneklub) nyertem egy tök bugin illusztrált könyvet - David Walliams: Köténycsel. A Prológus Halloweeni Blog Rémálom (facebook oldaluk) eseményén pedig megnyertem az egyik kedvenc íróm könyvét: Darren Shan: Zom-B Alvilág! =^.^= Mázlista hónap volt!

Más érdekeltségek –

A hónapom pár szóban összefoglalva: palacsintázni voltunk párszor a Gourmandban (Szimirzával és Jeffivel). Disznót vágtunk a panellakásban (a családommal). Manga-rohamot kaptam és belevetettem magam pár szériába (egy kihívás miatt). A családdal (fel)kirándultunk az érdi piacra, azután Budapestre, ahol Savoya-parkoztunk (Auchan, Kik, stb…) és Marcsa néniztünk (Szülinapomra utazást és kaját kértem, mert az razor!).
Az idei egyik elsumákolt szilveszteri fogadalmam az volt, hogy idén sokat olvasok angolul – így novemberben nekiálltam a dolognak: idén még tuti befejezem az megkezdett Anna and the French Kiss című könyvemet és a Spiderwick krónikákat! (A harmadik rész felénél tartok jelenleg, de olvasmányos, izgalmas és könnyű olvasni. Nem úgy Annát, amivel haladtam vagy egy fejezetet eddig, hiába TEO. :P)


Egyéb: Oh, amúgy molyon meglett a 300 olvasásos plecsnim. Most már hivatalosan beteg ahogyan és amennyit olvasok. :))) A GoodReads challenge jelenleg 140% -ot mutat és valamiért 20-al kevesebb elolvasott könyvet… (Jah, szóval rohadt lusta fajzat vagyok, és ha fel kéne vinni egy-egy új könyvet, akkor inkább hagyom a pitlibe az esetek 90%-ban… :D Vagy az újraolvasást se számolja? Áhh, nem érdekel…)

Könyvjelzők -
A születésnapi csomag könyvjelzői jobban kivehetően. Két nagy kedvenc könyvem: a Coraline (Neil Gaiman könyve) és a Ready Player One (Ernest Cline könyve) témájában készültek. 


Decemberi terveim:

- Várható recenziók elolvasása:







Helyzetjelentés:

Mini-könyvklub Vegazussal és több más bloggerrel!

A harmadik disztópia/sci-fi, amit közösen olvastunk (és marha nehezen halad vele mindenki): A BUROK című könyv volt, aminek a közös adatlapját a címre kattintva érhetitek el. Elég megosztó volt a könyv, kinek jobban tetszett, kinek kevésbé. :D Mindenesetre én bár könyvtári példányt olvastam, utána nem sokkal beszereztem magam – ennyire bejött. That’s all.

(A decemberi, vagyis a következő és utolsó könyv a szabadon választható lesz, de még nincsen fix tervem. Tulajdonképpen az is előfordulhat, hogy az első szembejövő disztópia lesz a kiválasztott. :D Vagy a Nyárherceg.)


A kapcsolódó bejegyzéseim a mini-könyvklub címke alatt elérhetőek!
❖❖❖❖❖
Könyvek és a blog -
16 könyvről írtam a hónapban bejegyzést:
  1. PewDiePie: This Book Loves You
  2. Anna Gavalda: 35 kiló remény
  3. Virginia Macgregor: Milo szerint a világ
  4. Erich Kästner: A két Lotti
  5. Stephen King: Christine (könyv és film)
  6. Stephenie Meyer: A burok (könyv és film)
  7. Gayle Forman: Ha maradnék (Ha maradnék 1.) (könyv és film)
  8. Rachel Hawkins: Hex Hall (Hex Hall 1.)
  9. Melissa Landers: Elidegenítve (Elidegenítve 1.)
  10. Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork (Szörnyen Titkos Részleg 2.)
  11. Salla Simukka: Vérvörös (Hófehér-trilógia 1.)
  12. Salla Simukka: Hófehér (Hófehér-trilógia 2.)
  13. Salla Simukka: Ébenfekete (Hófehér-trilógia 3.)
  14. Lois Lowry: Hírvivő (Az emlékek őre 3.)
  15. Joss Stirling: Misty (Lélektársak 4.)
  16. Tiffany Reisz: A szent (Eredendő bűnösök 5.) 

A hónapban értékelt könyvek kb. harmada (6) önálló regény, szóval jár a vállveregetés, amiért nem csak sorozatokban gondolkodom. Összesen 4 sorozatba vágtam bele, 5 sorozatot folytattam, és egy teljes trilógiát a hónapban kezdtem el, fejeztem be! *TAPS* 
Volt disztópia, ifjású romantikus, szörnyes kalandos világmegmentős, űrlényes és boszorkányos, megszállós-horroros, gyermeksorsokkal foglalkozó témájú, sőt, skandináv krimi is akadt a hónapban. 
Vegyes műfajú volt ez a november

Túl sok jó könyv került a kezembe ebben a hónapban, szóval szívás TOP könyveket választani. Mégis megteszem, bár nehéz szívvel:
TOP 1 - Joss Stirling: Misty, mert nagyon bele vagyok güzülve a savantokba és imádnivalóak az új főszereplők!
TOP 2 – Hófehér-trilógia, az egész! Komolyan olvassátok el az egész trilógiát. Iszonyatosan izgalmas, fordulatos krimi!
TOP 3 - Robert Paul Weston: A híres hatodik Ghork. Bár nem volt tetőtől-talpig illusztrálva, mint az első rész – mégis egy zseniális történetről van szó. Nagyon jók a főszereplők, a szörnyek találmányai még mindig haláliak és Weston humora… besz.rás. :P

Egyéb bejegyzéseim: 1 várható megjelenéses és 1 friss megjelenéses poszt, 1 book tag és 1 nyereményjáték. –


❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
A képek a Pinterest tábláimról vannak vagy sajátok.
❖❖❖❖❖

Bihari Viktória: Tékasztorik

$
0
0
  

„Téged nem zavar, hogy van rajtad, elmondásod szerint, 30 kiló súlyfelesleg?”
Amíg át tudom ugrani a kerítést, addig nem. Meg hát, félek is lefogyni. Mi van, ha ebben a 30 kilóban van az agyam?!

214. oldal, levelesládika (részlet)

Fülszöveg:
Néhány olvasói vélemény:
„Állva tapsolok!” K.P.
„Egy helyes, intelligens, szexi lány, eszméletlen humorral. Érted még házasságot is törnék bébidoll!” Szotya
„Receptre kéne felírni. Életemben nem röhögtem ennyit.” A.J.
„A társadalom testközelből. Zseniális életlátás, nagyszerű karakterek. Utoljára Rejtő Jenőn nevettem ennyit.” P.É.
„Csak annyit mondanék, amit szex közben szoktam: NE HAGYD ABBA!” Laca
„Felolvastalak a 81 éves Nagymamámnak. Fél napra visszaállt a cukra.” Zsóka
„Üt a dumád, mint a Klicskó tesók ökle!” Feri
„Üvegtigris, kicsit másképp.” H.K.
Higgy nekik!
  

Könyv információk:

Silenos, Budapest, 2012
236 oldal ·
ISBN: 9789638940728


Tékasztorik a neten:

2010-2014 ~ Cafeblog
2010 – 2015. jún. ~ Blog.hu

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Témához nem is igaz tartozó szekció, bevezető, anyám-kínja vagy mi...

Az olvasás időtartama:
2015. január 10., 18:12 2015. november 24., 21:16

Mi a jó könyv ismérve?Nálam az, amikor kölcsönkérik (vagy megveszik és elolvassák, de a legbiztosabb mégis a jó öreg kölcsönkérés, hiszen visszakapáskor ki lehet beszélni a sztorit). Ezt a könyvet elkezdtem januárban (lásd egy picivel feljebb) és nem sokat haladtam vele – cirka 105 oldalt -, amikor először kölcsönkérték! Aztán októberben kaptam vissza a sokadik ember után. Mert felolvastam belőle…, mert dicsértem…,  mert megemlítettem, hogy Viku könyve… satöbbi – szóval körbe kirándult néhány embert, mire végigértem rajta én is.

Szerintem:
Ha a legidiótább blogos posztjait könyvformába öntenék, akkor kapnánk ezt – és ez azért van, mert ez a blogjának a kiadásig írt legidiótább posztjai, amiket könyvformába öntöttek és kiadtak! Super-logic! Számos régi kedvenc történetemet találtam meg a gyűjteményben, de eddig nem olvasott sztorikkal is találkoztam. Van benne szado-mazo paródia, füves cigizés, kitekintés a tékából az állatkereskedői bizniszbe meg a cipőeladók életébe, gyerek sztorik is akadnak meg bemutatkozik néhány kemény arc Viku életéből.

Egyébként lehet pampogni, hogy túl nyers – valóban az. Ez a nyers, magyar valóság testközelből… mondjuk némely kínosabb szituációnál örültem, hogy mással történt meg ez a testközeli dolog! Szerencsére.
Az én kedvencem a Fater…, meg a postás…, meg a Fordkás csaj…, meg maga Viku, aki ír és ír és néha bedepizik, néha túlpörög vagy ájulásig bepiál, de mindig vállalja önmagát. Ennek a könyvnek a polcon kell állnia, hogy az olyan reggeleken, amikor annyira nincs kedvünk élni, hogy kimásszunk az ágyból, akkor belelapozhassunk. Minden más alkalomra és fölös órára pedig ott van a kisViku honlapja, fészbúkja és egyéb elérhetőségei, ahol folyamatosan szembejönnek a mind aktuálisabb, frissebb poénok, bolondos történetek és humoros élet-szösszenetek.

A szövege nagyon beteg, káromkodik, nem átallja leégetni magát a jó hangulatunkért és néha túlságosan is őszinte. Csípem a csajt!

Értékelés: 5

OFF-Zóna: Találkozásom a Tékasztorik bloggal

Egyébként anno, sok ezer éve már, amikor még sehol sem volt ez a blog, és nem is olvastam más bloggereket (max. fanficeket), akkor küldte el anyum < ezt a linket> nekem, hogy reggel találta, de órákkal is később elröhögcsél rajta. Olvassam el, nagyon beteg! Elolvastam, tetszett, elmélyültem az oldalban. Délután mesélte anyám, hogy az egyik kolléganője küldte át neki a linket, akinek MI (vagyis az én kedves, drága, cukorpofa családom meg én) jutottunk eszébe! (Egyébként tényleg ekkora marhák vagyunk, de kikérem magamnak…!)

Ez 2012 elejére tehető, azóta rosszkedvemben, jó kedvemben, facebook feedemben mindmáig bele-belebotlom az írásaiba, mert jók. Ennyire egyszerű.

Kedvcsináló idézetek:
Naaaaaaaaaagyon nagyon öreg bácsika jön befelé.
– Jónapotkívánok én lottózni szeretnék, az unokám azt mondta, lottózzak, de én sohasem lottóztam, hogyan kell?
– Hát, tessék, itt van ez a szelvény, be kell rajta jelölni 5 számot.
– Melyik ötöt?
– HÁT EZ AZ!

Bávatagon állni egy téka közepén, és azt nyekegni, hogy jaaaaj agggyá má egy jó filmet, pontosan olyan, mint megállni egy étterem közepén, és közölni a pincérrel, hogy éhes vagyok. Nincs információtartalma. És ideges leszek.

– Jaj izé igen szia bocs, csak közben nyomtam a fészre egy csekinnt hogy tudják hol vagyok, szóval én igazából egy filmet keresek aminek azaz eredeti címe, hogy Édzsri sztárz.
(…)
– Csókolom, Klári néni, Szandika vagyok – meglepődtem volna, ha normális neve van –, azt a filmet keresem, amit a múlt órán teccet mondani, hogy nézzem meg, ha már olvasni utálok, hhhiiihihiii, teccik tudni azt a filmet a töri éreccségihez, na mi is annak a neve?…ühümmm…ja ééértem…köszönöm, csókolom!
– Na? Mi a film címe?
– Hát magyarul az, hogy Egri csillagok.

Skottie Young: I Hate Fairyland 1-2.

$
0
0
 

– Why's it so cold?
– It's ice cream island. The word ICE is in the name.

~ nem hivatalos fordítás*
- Miért van itt ilyen hideg?
- Ez egy jégkrém sziget. Benne van a nevében a JÉG szó!


*(Mivel nincs meg a magyar verzió, így pár fordítás saját, azaz nem hivatalos. Sajnálom.)

Fülszöveg(angolul és magyarul):
In an adventure that ain't for the little kiddies, (unless you have super cool parents, then whatever), you'll meet Gert—a six year old girl who has been stuck in the magical world of Fairyland for thirty years and will hack and slash her way through anything to find her way back home. Join Gert and her giant battle-axe on a delightfully blood soaked journey to see who will survive the girl who HATES FAIRYLAND.
~
Egy kalandos történet, ami nem az apróságoknak való, (hacsak nincsenek csúcskirály szüleid, szóval mindegy), találkozz Gerttel, a hatéves kislánnyal, aki Tündérföl varázslatos világában ragadt majd harminc évre… és semmit nem átall átvágni vagy felaprítani, hogy megtalálja a hazavezető utat. Csatlakozz Gerthez és a hatalmas harci fejszéjéhez ezen az elragadó, véráztatta utazáson, hogy lásd túléli-e ez a kislány, aki GYŰLÖLI TÜNDÉRFÖLDÉT!

Olvasott kiadások:
Kiadó: Image
Megjelenés éve: 2015

Olvasott kiadások:
1. ASIN: B016LERWS6 (32 oldal)
2. ASIN: B017WDYRQA (30 oldal)

Illusztrálta:Skottie Young
Színezte: Jean-Francois Beaulieu

A sorozat részei:

3. I Hate Fairyland #3
4. I Hate Fairyland #4

- folyamban van a kiadása…

(A folytatáshoz olvass tovább!   )

Volt egyszer egy kislány, Gertrude…
Egyszer egy tündéri kislányt megevett a szőnyege és Tündérföldére köpött. Komolyan odaköpte… a varázslatos birodalom Welcome-zónájába! Szegény gyermek alázuhant, csúnyán összetörte magát és az érkezésére összegyűlt lények minden részvét nélkül a kezébe nyomták Tündérfölde térképét és útjára engedték.

Egyetlen segítője akadt, a teljesen közömbös légy, Larry – talán ő az egyetlen, aki kitartott Gert mellett, sőt segítette minden borzalmas tevékenységében. A kislánynak a térkép és Larry segítségével kellett volna megtalálni a Kijutás Kulcsát, ám a tündérek birodalma HATALMAS. Sok-sok sikertelen év után – 27 évvel később – Gert teljesen megborult, kegyetlen és könyörtelen lett. Hatéves testbe szorult szörnyeteg, ráadásul borzalmasan gyűlöli Tündérföldét, ami elrabolta a gyermeklét könnyed semmittevését tőle!

Iszik, harcol, rabol és gyilkol. Totál pszichó a kiscsaj! Wow! Ez BETEG volt! A furcsa humorú, morbid sztorik kedvelőinek szívből ajánlom*.

Az egész 5 csillagos!

*(Aki inkább Tündérföldének a hamvasabb verziójáról olvasna, neki javasolnám ezt a sorozatot: Catherynne M. Valente: A lány, aki körülhajózta Tündérföldet)

Szerintem:
"Why are these things so MUFFIN FLUFFIN' heavy?"
Skottie Young zseniális figura és nagyon jó illusztrátor (ezt a Neil Gaiman: Szerencsére a tej óta tudom). Viszont ezt a történetet nem csak rajzolta, hanem ő írta, ő találta ki – és most már értem miért értik meg ennyire jól egymásat Gaimannel.

Konklúzió:Ebben a történetben tulajdonképpen csak narrátornak, assassinnak, tanúnak vagy kóbor tündérföldi lakónak lenni nem szabad, sőt kifejezetten ellenjavallt – senki nincs biztonságban!

Külön plusz pont a sztorinak, hogy nem káromkodik maximum rövidítve vagy elferdítve a káromkodást. (Pl. Well FLUFF you, and FLUFF this map. ~ Szóval prüntyizd meg magad és prüntyizd meg ezt a térképet is.)

Kedvcsináló idézetek:
– Anyway, we're near Faun Valley. I hear the Horn and Hoof serves a mean margarita.
– What about „No More Drinking” thing you declared after your day of being NORMAL?
– What about the „You Shut Your Mouth and Let's Go Get CANNONED” thing?
– Fair enough. I'm in.
~
- Különben közel vagyunk a Faun Völgyhöz. Hallottam, hogy a Szarvak és patákban egész jó margaritát szolgálnak fel.
- Mi a helyzet a „Nincs Több Ivás”-dologgal, amit a NORMÁLISAN töltött napod kapcsán fogadtál meg?
- Mi a helyzet a „Be Fogod A Pofádat és Ágyúba Töltelek” dologgal?
- Egész korrekt. Benne vagyok.

– Man, you really get me! I mean, if you wouldn't have tried to kill me, then I wouldn't have cut your head off with your own ax, and we could've totally been besties.
~
- Ember, te aztán megfogtál! Úgy értem, ha nem akartál volna kinyírni, és én nem vágtam volna le a fejedet a saját fejszéddel, akkor aztán igazi barik lehetnénk!
‡ ‡ ‡ ‡ ‡
Képgyűjtemény a Pinteresten: I hate Fairyland.
Skottie Young hivatalos weboldala, twittere, deviantartja.
‡ ‡ ‡ ‡ ‡ 

Dave Eggers: Ahol a vadak várnak / Maurice Sendak: Where the Wild Things Are

$
0
0


– Ugyan már, hát nem jó móka ez? Ki tart velem az őrjöngésben?


Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

A nyolcéves Max izgő-mozgó, nyughatatlan gyerek. Úgy érzi, senki sem törődik vele, ezért egyre meredekebb csínyekkel hívja fel magára a figyelmet. Egyik este, büntetésből, vacsora nélkül a szobájába küldik. Max elkeseredésében magára ölti hófehér farkasjelmezét, és kirohan az éjszakába. A közeli tó partján elköt egy csónakot, amellyel egy különös szigetre jut, ahol gigászi méretű állatok élnek. Maxot a királyukká választják, és közösen elhatározzák: olyan világot építenek, ahol minden úgy történik, ahogyan ők akarják. De még maguk sem sejtik, hogy ez milyen borzalmakhoz vezet… Dave Eggers különös világú fantasy regénye Spike Jonze (A John Malkovich menet) azonos című filmjében elevenedik meg.

Könyv információk:

Eredeti mű: The Wild Things
Eredeti megjelenés éve: 2009

Park, Budapest, 2010
202 oldal ·
ISBN: 9789635308729
Fordította: Lukács Laura      

Képgyűjtemény
témához.
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Shadows by Cory Godbey
from Terrible Yellow Eyes
Történet egy elvadult kisfiúról…

A történet szépen ábrázolja egy magányos, problémás gyerek elhanyagoltságát, szeretetéhségét és azt a vágyat, hogy odafigyeljenek rá, kitöltsék az űrt benne, ami a felsoroltak miatt alakult ki benne. Minden vadállat egy kicsit Max és Max küzd az ellen, hogy ezek a vadállatok ne falják fel. Például azt hiszi, hogy a romboló és dervis módra tomboló vadállat (Carol) áll hozzá lelkileg a legközelebb, aztán a történet végére már fél tőle… Az ellenszenves Judith a kétely önmagában, a fellobbanó ötletek eleinte ugye tetszenek neki, de amint komplikálódnak a dolgok – elveszti a lendületét, az önbizalmát és kételkedni kezd… Judith megint fenyegetővé válik. Bár Katherine inkább Max édesanyja szerintem, a saját kis szigetrésszel – Max szívében - és a két bagollyal.

Értem és mind ezzel együtt SEM tetszett. Olvasás közben untatott, utáltam Maxet, ezt a kis vadállatot, a rossz gyereket, aki nem cselekszik meggondoltan. Persze sajnáltam is, de manapság mondhatni átlagos az elhanyagolt gyerek élethelyzet (akármilyen szomorú is ez). Haragszom a testvérére, de haragszom mindenkire, aki hagyta idáig fajulni a dolgokat Max körül és nem tett semmit. Ha Max tényleg olyan, amilyennek ábrázolva van, akkor kezelni kell és kell neki egy (vagy több) orvos, aki feldolgozza vele a vadállatait. (Az meg a másik, hogy az elején a mellette futó anyuka totál creepy volt. :D)

Attól, hogy nekem nem jött be, még nem egy rossz sztori – van egy furry életstílust imádó barátom, ő totál odavan érte és teljesen azonosulni tud Maxszel. Rengeteg mindent bele lehet magyarázni és ez jó! Mindenkinek mást mond és erre nem sok könyv képes.
(Persze soha senki sehol nem olvassa ugyanazt a könyvet, mert minden mindenkinek mást mond, de nem így értettem!)

Csak a leülepedés után merült fel bennem, hogy a vadállatok esetleg mások, mint egy szigetnyi állat, akiknek királyra van szüksége. Előtte csak egy mese volt, amit nem szerettem olvasni, amit már a filmje miatt előre utáltam.

Értékelés: 2,5

(Viszont akárcsak a film/könyv előtt is imádtam a tematikáját, a fan artokat, a cosplayeket… és továbbra is szeretem őket, csak már ismerem a sztorijukat. :) Ezt az eredendő szeretetet a Vadak iránt, nem lehetett beárnyékolni. Ugyanígy vagyok Alice Csodaországával: a móveket nem annyira, de a hype-ját nagyon szeretem.)

Én az eredeti történetet ajánlanám mégis!

Maurice Sendak: Where the Wild Things Are


Random House, London, 1993
40 oldal · ISBN: 0060254920 · Illusztrálta: Maurice Sendak

„Majd megeszlek, úgy szeretlek!”

Az Ahol a vadak várnakcímű könyv Köszönetnyilvánításában olvastam, hogy:
„A gyerekkönyv Maxe végül is Maurice Maxének egyik variációja, a filmbéli Max pedig Spike Maxe. Az én [Dave Eggers] könyvemben szereplő Max tehát valami módon Maurice Maxét, Spike Maxét és saját gyermekkorom Maxét ötvözi.”

Nos, a film megnézésekor egy kezelendő, vadállat Max (Spike Maxe) rajzolódott ki előttem, de a forgatókönyv alapján megírt könyv után se voltam meggyőződve arról, hogy Maxet (Dave Eggers Maxét) nem kéne-e megnevelni, pszichiáterhez járatni, hogy feldolgozhassa a saját kis ürességének, éhségének, magányosságának vadállatait… hogy aztán értékes emberré szocializálódhasson. Szóval kíváncsi lettem arra, hogy vajon milyen az eredeti Max, Maurice Sendak Maxe…

Az eredeti történet nagyon rövid, a rajzok kicsit kezdetlegesek, de bájosak és nem éreztem úgy, hogy Max sosem lesz egészséges felnőtt. Kellett nekem ez a kis mesekönyv, hogy ne nehéz szívvel emlékezzek erre az elvadult kissrácra, akivé a filmesek és a (forgató)könyvírók változtatták. A mesében a kisfiú csak rosszalkodik, megbüntetik, kitombolja magát, aztán elcsitul, és nem érződik végzetesen rossznak, javíthatatlannak. Valahogy tetszett.

Értékelés: 4,5

Ahol a vadak várnak (2009) - a film!
A gyereket az első másfélpercben megutáltam, amikor ijesztgette, bántotta a kutyát, aztán végül ráugrott játékból. Innentől nehéz győzni nálam. Maradjunk a pozitívumoknál: nagyon szép helyeken játszódik és tök jó volt az, amit építettek. És pont. Ennyi jó volt a filmben. :D 2 csillag nekik meg 1 nekem, hogy végignéztem - szóval 10/3 csillagos nálam az egész. DE adaptációnak jó:

Adaptáció: 5/5 ☆☆☆☆☆

Végül is a film forgatókönyvét dolgozták át könyvvé, szóval várható volt, hogy nagyon közel állnak egymáshoz. Maximum néhány aprócska változtatás van benne, néhány extra történéssel több a könyv.

A film VADABB. Szerintem sokkal, de sokkal borzalmasabb látni Max állatiasságát, mint olvasni róla. Azzal együtt, hogy a könyvben a gondolatait is megismerjük – azt mondanám, hogy a filmbéli egy szörnyeteg, míg a könyvben azért kiderül, hogy a tetteivel az állatok megsegítésére igyekszik, az ő űrjüket igyekszik kitölteni, a gondjaikat megoldani… persze elérve, hogy ne egyék meg.

Se a könyvet, se a filmet nem adnám gyerek kezébe! 
Kivéve az eredeti művet.

Kedvcsináló idézetek:
A kívánság legyen pozitív. A kívánság feladata, hogy jobbá tegye az életünket, és a világot, még akkor is, ha csak egészen kicsit.
    Max tehát újra nekirugaszkodott:
     Ki AKAROK jutni innen.
     El AKAROK menni a holdra, vagy egy másik bolygóra.
   Meg AKAROM találni az egyszarvú DNS-ét, hogy tenyésszek belőle egy csomót, aztán megtanítsam őket, hogyan ökleljék föl a szarvukkal Claire barátait.

Max azon töprengett, mondja-e, hogy sajnálja a történteket, ugyanis sajnálta. De sehogy sem találta a Sajnálomszót. Csak olyanokat talált, mint Az ágyam alatt akarok lakni, és Kérlek, vegyél vissza, és Segítség.

– Én. Én vagyok a király.
Alexander röhögött.
– Még hogy király? Te csak egy kisfiú vagy, aki megjátssza a királyt játszó farkast.

◈ ◈ ◈ ◈ ◈
A képek a könyvhöz tartozó tábláról származnak: Where The Vadak Várnak
A könyv a Goodreadsen: The Wild Things
◈ ◈ ◈ ◈ ◈

Nyereményjáték - eredményhirdetés!

$
0
0


Először is szeretném megköszönni mindenkinek a részvételt!
Köszönöm, hogy játszottatok!

A rövid lejárati idő ellenére is sokan jelentkeztetek: összesen 68-an. Még az utolsó fél órában is érkeztek emailek. Örülök, hogy ennyien lettünk a végére! Nagyon jól estek a kedves szavak és a gratulációk. Ne haragudjatok, hogy nem válaszoltam minden egyes e-mailre.

SORSOLÁS

A sorsoló program a miniwebtool.comvolt, ami tulajdonképpen egy virtuális kalap – az általatok megadott rendes neveket, beceneveket vagy fantázianeveket nemes egyszerűséggel bemásoltam a MILO-kalapba és a Lány a kötélen-kalapba. A sorsolásra szánt nevek között több nagyon vicces és jópofa is volt, jókat mosolyogtam! :)) Jó páran mindkét kalapba belekerültek, mert mindkét könyv érdekli őket. (Nem kellett választani – lehetett mindkettőre nevezni, így aki utalt rá, hogy ha muszáj dönteni, akkor ezt vagy azt kéri: mindkét kalapba belekerült. Persze, aki egyértelműen az egyik könyvet írta, csak annak a könyvnek a sorsolásába került bele.)

A NYERTESEK



Gratulálok mindkettőtöknek! :) Írtam e-mailt is, 3 napotok van válaszolni!

Érdekesség

Összesen 47 név került bele a Milo kalapba és 57 névvel győzött a Lány a kötélen!

Aki most nem nyert, ne csüggedjen, mert mint írtam – lesz még nyereményjáték, ha nem is tudok konkrét időpontot írni. :)

Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
Boldog Mikulást mindenkinek!



Viewing all 1672 articles
Browse latest View live