Quantcast
Channel: Hagyjatok! Olvasok!
Viewing all 1672 articles
Browse latest View live

AniTiger - Book Courtship Tag (~ Könyves udvarlás book tag)

$
0
0

OhMajGod… Könyves udvarlás, értjük? Angolul sokkal szebben hangzik… :) Végig kellett futnom a kérdéseken párszor, mire megértettem, hogy ez most arról szól, mire harapok, ha egy könyvről van szó. Milyen legyen a borító, milyen fülszöveggel lehet megvadítani, mi képes éjszaka is ébren tartani vagy mi foglalkoztat még sokkal olvasás után is…?

 Nem egy rossz book tag, szerintem magában mindenki kitölthetné, hogy picit visszataláljon 1-1 kedvencéhez, amit újra elő kéne vennie (nagyon újraolvasnék 1-2 felsorolt könyvet…). Viszont büszke vagyok magamra, mert mindenhova CSAK EGY-EGY könyvet írtam! Jár a keksz, a taps és a vállon veregetés!

Köszönöm a taget, @mrsp (Egy könyvfüggő vallomásai)! =^.^=
Az ő válaszait < itt> olvashatjátok.
❖❖❖❖❖
Első fázis - Kezdeti vonzalom

Egy könyv, amit a borítója miatt vettél meg

Cassandra Clare: Pokoli szerkezetek – A hercegnő

Első körben csak az alapsorozatot akartam megvásárolni, aztán megláttam ezt és… Uhh, bevágtam a kosárba ezt a trilógiát is a többi CC kötet mellé. Nyilván felszínes vagyok, de bevállalom: egy szép borítóval levehetsz a lábamról! :P

Második fázis - Első benyomás

Egy könyv, amit a fülszövege miatt vettél meg

Ernest Cline: Ready Player One

De komolyan, emberek… Olvastátok ezt a fülszöveget? Minden GAMER és/vagy disztópia mániás azonnal ráharap erre a szövegre! Elolvastam és ledöbbentem magamon, hogy megesz a fene a könyvért:


2044-et írunk, és a valóság elég ronda egy hely. Az emberiség nagy részéhez hasonlóan a gimnazista Wade Watts is azt a kiutat látja zord környezetéből, hogy bejelentkezik az OASIS-ba, a világméretű virtuális utópiába, ahol az avatárján keresztül mindenki szabadon tanulhat, dolgozhat, és szórakozhat. Ugyancsak az emberiség nagy részéhez hasonlóan Wade is arról álmodozik, hogy ő találja meg elsőként a virtuális világ elrejtett kincsét. A szimuláció tervezőjeként ismert James Halliday ugyanis ördögi feladványt hagyott maga után, amelynek leggyorsabb megfejtője szédületes vagyonra és hatalomra tehet szert.

A Halliday által kifundált feladatok sikeres teljesítéséhez a popkultúra megszállott ismeretére van szükség, Wade pedig éppúgy otthon van a Gyalog galoppban, mint a Pac-Manben, a Rush életművében vagy az animékben. Amikor a tizennyolc éves srác hosszú évek kitartó munkája után megoldja az első feladványt, hirtelen a figyelem középpontjába kerül, és ez életveszélybe sodorja. Egyes játékosok ugyanis még a gyilkosságig is hajlandóak elmenni a mesés nyeremény megszerzéséért.


Harmadik fázis - Flört

Egy könyv, ami jól van megírva

J. A. Redmerski: A soha határa

Nagyon pofás és dögös férfi főhős, útkeresés, humor, céltalan utazás, rengeteg zene, rengeteg bolondozás. Szerettem, mert picit helyreállítja az embert: kikapcsol, felüdít.

Negyedik fázis - Első randi

Egy könyv, ami sorozat része, és annyira tetszett, hogy azonnal akartad a folytatásokat

Cassandra Clare: Csontváros

A Csontváros harmadánál-felénél tarthattam, amikor felmentem a KMK oldalára és megvettem ennek a sorozatnak a folytatásait és a teljes Pokoli Szerkezetek trilógiát. Bár sokan bántják, én nagyon szeretem.

Ötödik fázis - Késő esti telefonbeszélgetések

Egy könyv, ami miatt egész éjjel fennmaradtál

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 4. – Barátok

Érdekesség: a 4. és az 5. részt, ami 930 oldal együtt – 2015. február 6. 18:51 és február 8. 23:02 között olvastam el alvás nélkül, annyira lekötött. :D Amúgy nem fejből nyomom ám, ilyenkor jó, ha az ember vezeti az olvasásait…

Hatodik fázis - Mindig te jársz a fejemben

Egy könyv, amire sokat gondolsz/gondoltál

Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz

Valahogy nem tudok elszakadni tőle… Nem is a főszereplőktől, hanem a cirkusztól – újra és újra keresem a cirkuszos könyveket, hátha picit enyhítik az Éjszakai Cirkusz hiányát bennem.

Hetedik fázis - Testi kontaktus

Egy könyv, ami olyan érzéseket kelt benned, amik tetszenek

Joss Stirling: Lélektársak – Crystal

Szimplán eszembe jut Xav és máris jobb a kedvem. Nagyon jó humorú srác, aki miatt érdemes elolvasni ezt a kötetet. Ez a könyv boldoggá tett. Mosolygós emlékeket őrzök róla – akármilyen hülyén is hangzik.

Nyolcadik fázis - Találkozás a szülőkkel

Egy könyv, amit ajánlanál a barátaidnak és a családodnak

Vavyan Fable: Mesemaraton

Furcsaság:Meglepő módon épp a családom az, aki egyáltalán nem látja hasznát annak, hogy könyves blogger vagyok és sokat olvasok sokféle témában. Anyum (és öcsém) megvan az orvosos-krimivel, nagymamám az orvosos-romantikus Szívhangokkal – én meg ritkán dokizom, mert félek a szuritól/kórháztól/etc. :D Mondjuk anyum szereti Fable-t, de ő ajánlotta nekem… szóval ez nem ér. :)

Kilencedik fázis - Gondolkodás a jövőn

Egy könyv, vagy könyvsorozat, amit a jövőben újra szeretnél olvasni legalább egyszer

John Green: Alaska nyomában

Annyira bennem maradt a könyv hangulata és mégsem emlékszem rá, hogy mi történt a regényben… De írhattam volna a Büszkeség és balítéletet is, bár annak az újraolvasásának az okai épp az ellenkezője lenne: hiányzik az érzés, pedig megvan a sztori.

Tizedik fázis - Oszd meg a szeretetet

Kinek küldöd tovább a taget?
@NFLGirl, Nyrath blog!

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
❖❖❖❖❖

Marni Bates: Segítség, YouTube-sztár lettem! (Smith Gimi 1.)

$
0
0


– Szeretlek!
(…)
– Hogy mi? – kérdeztem hitetlenkedve…és kissé talán rémülten is. Kicsit olyan volt az egész, mintha azt mondta volna. – „Félig krokodil vagyok”. Vagy „Drogelhárító titkos ügynök vagyok.”


Fülszöveg:
Ismertnek lenni nagyon menő, ugye? Tévedés! A tizenhét éves Mackenzie-t például egyáltalán nem zavarja, hogy két barátján kívül a többi diák csak akkor vesz tudomást a létezéséről, ha a leckéjüket kell megírnia. Szóval igazi lúzer.

Ám a békés névtelenségnek vége, amikor hátizsákjával véletlenül padlóra küldi az egyik izomagyú focistát, sőt egy hisztirohammal kombinált újraélesztést is bemutat a fél suli előtt… A kínos jelenetről készített videó azonnal fölkerül a YouTube-ra, és több millió kommentelő, meg persze az egész gimi Mackenzie-n röhög. De amikor egy népszerű rockbanda klipet készít a felvételről, a lány egy csapásra sztár lesz. A szerelemben viszont ugyanolyan lúzer, mint volt. Mert mi van, ha túl későn jön rá, hogy a nagy médiacirkusz közben elszalasztotta a tökéletes srácot, akinek egyáltalán nem kellett a felhajtás ahhoz, hogy észrevegye őt…
  
Könyv információk:

Eredeti mű: Marni Bates: Awkward
Eredeti megjelenés éve: 2011

Móra, Debrecen, 2014
272 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789631197235 ·
Fordította: Béresi Csilla
A sorozat részei:

1. Segítség, YouTube-sztár lettem!
2. Láthatósági mellény lúzereknek
3. Menő-riadó Kambodzsában
4. Itt a vége, lúzer véle!

(befejezett sorozat)

(a ReadySet Dominic Wyattjével a főszerepben)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Colton és Willa, mint Logan és Mackenzie
OFF - Emlékszem arra, hogy a saját – elég egyszerű– nevemet milyen nagyon nehezen tanultam meg leírni (Nem, nem emlékszem, de általában így van!), erre csóri főszereplőnk nevét kiejteni is alig bírtam: Mackenzie Wellesley. OhmajGod… Ezt mire megtanulta leírni?!

A furcsa nevű főszereplő csaj és a barátai durván hamar a szívembe lopták magukat, ellenben a feltűnő és elég unszimpatikus vállvonogatós sráccal, Logannel. A történet folyamatosan a tanulás fontosságát sulykolja, amit imádtam és minden felbukkanó szülő álomszülő! Kicsit talán túlságosan is... mondjuk a folytatásokban tuti fel fognak még tűnni kevésbé példakép szülők is. Tuti!

Ez a YouTube dolog meg… félelmetes. Az egész történet abszurdnak tűnik miatta, de jobban belegondolva manapság mindenki fotóz vagy felvesz mindent, szóval én most elkezdek félni, mert ez a sztori rávilágított arra, hogy TÖK ÉGŐ vagyok, és ezt akármikor világhálóra küldheti bárki! *Para… indul!*

Viccet félretéve ijesztő az egész, de Marni Bates nagyon jó szereplőkkel és érdekes cselekménnyel tálalja fel ezt a parás szituációt. Mackenzie szerény véleményem szerint jól kezelte, Logan tökéletes lett a kötet felére – vagyis éppen nem lett tökéletes végre -, ráadásul meglepően humoros volt a kiszámíthatósága ellenére is. A mondanivalója kifejezetten JÓ: okosodj, tanulj, nem vagy gáz, legyél önmagad, a családod és a barátaid ott lesznek, etc.

Kedvenc rész:A Szeretlek-Nem szeretlek szerelmi vallomás. Kenzie zseniális!

Kedvenc szereplő: LOGAN! (Bírtam én Macket és a barátait meg a családokat és a ReadySet-et is, de… Logan zabálnivaló!)

Értékelés: 4,5

Fél pont levonás: Néhol nagyon buta volt ez az okos leányzó.


Ajánlás: Mindenkinek, aki szereti a klasszikus menő-lúzer témát és a bolondos, első szerelmes romantikus sztorikat.

Az biztos, hogy nagyon jól belőtte a történet a célközönségét a 12-17 közötti tinilányokkal. Cuki, első szerelmes és a gimi szokásos menő-lúzer téma is benne van. Persze tőlem olvashatja mindenki kortól és nemtől függetlenül, de azért ez egy jól irányzott lövés volt a 100-as kör közepébe Marnitól.
(Folytatás: attól függ sikerül-e beszerezni a folytatásokat…) 
A szereplők

Willa Holland, mint Mackenzie
Mackenzie

Ici-pici, barna hajú és szemű, okoska csajszi, akinek szájmenése van, ha ideges és megrögzötten szeretne terepszínűvé válva beolvadni a környezetébe – hogy lehetne nem kedvelni egy ilyen karaktert? Alapvetően odáig vagyok a kedves, okos csajkarakterekért, de Mackenzie… nagyot alakított! Nem minden egyes húzásával vagy döntésével értek egyet, de élveztem a történetét. Szép családja van, összetartó barátai – hiába érzi magát pechesnek, szerintem nem az.
Az okostojások mintapéldánya: imádtam, ahogy irigykedett szépen kiöltözve, buliba menet a legjobb barátnőjére, aki otthon maradhatot kénylemes ruhában és forró csokival tanulni! Behalás.

Mackenzie testvére (Dylan) és az édesanyja

Dylan háborgásán elég sokat mosolyogtam, ami komikus és felháborító is volt egyszerre, de aztán összekapta magát nálam Öcsike. Mackenzie anyukáját nagyon hamar megszerettem, mert annak ellenére, hogy mennyit dolgozik, mindig ott van, ha törődnie kell a gyerekekkel. Tökéletes szülő lett. Mondjuk, érzem, hogy lesznek még problémák mind az egyedüllétével, mind a skacok apjával…

Corey a fejemben (random srác Matt Dallas)
Jane és Corey

Jane! Úristen, imádom ezt a csajt! Lazán dobja a bulit, hogy tanulhasson! Komolyan alig várom a vele foglalkozó második részt – nagyon-nagyon kocka a csajszi, folyton (a legváratlanabb pillanatokban) előkapta a tankönyveit és tanulni kezdett. Szerencsére barátnak is jó, nem csak tanulótársnak.
Corey-től féltem, hogy ő lesz a kötelező meleg barát mintapéldánya… persze az lett, de nagyon szerethetően van tálalva! Ha nem foglakozott volna néha magával vagy mentette volna meg folyton Mackenzie-t, akkor egysíkú lett volna, de a saját szállal (és úgy általában a saját élettel) nem csak egy ruha szettet összeállító meleg bari lett. Örültem, hogy nem volt folyton láb alatt és néha osztotta az észt az Okoska barátnőjének.

Colton Haynes, mint Logan
 Logan

Volt némi ellenszenv részemről a vállvonogatós srác felé, főleg miután megtudtam, hogy a fantasztikus Menők közé tartozik a gyerek, de egész hamar megkedveltem. Klasszikus gimis sportember, szóval ha nem lenne olyan gondoskodó, mint a buli estéjén volt, akkor lazán mehetne tőlem a levesbe. Tetszett, hogy nem egy kifejezetten erőszakos, tesztoszteront izzadó, agresszív karakter lett.

Nagyon szerettem a szüleit! Imádnivaló páros, annyira jó volt olvasni, hogy ilyen lazán álltak ők is mindenhez – jobban belegondolva minden szülőpéldány tökéletes volt! 
(A fel nem bukkanó „apucikáját” Mackenzie-nek ide nem értve, aki sajnos 100%, hogy fel fog még tűnni..)

Menő-manók

Talán Spencert bírtam egyedül a „Menők” kasztjából, már ha Logant nem számítjuk. Mint minden menő-lúzer témával foglalkozó műben, itt is határozottan divatos, trendi, felszínes, egysíkú és érdekember karakterek a kasztba tartozó Menő skacok.
A legrémesebb Chelsea volt, bár igazából nem volt lehetősége p.csáskodnikeresztbe tennie a sztori során, egyszerűen rávetül a sztorira a Gúnytól Csöpögő Gonosz Árnyéka.

ReadySet zenekar és egyéb „mellékszereplők”

Eléggé elfogult vagyok a Ready Set-es fiúkkal, mert a Rocksztárt kaptam karácsonyracímű könyv kapcsán megszerettem őket. Persze ebben a könyvben elég kevés Dominic volt, de nem szomorkodom, mert van egy olyan érzésem, hogy szerepelni fognak még a fiúk! (Ugye fognak?)
Egyéb mellékszereplők alatt persze az Ellen Degeneres show sminkesét, illetve magát Ellent értem, akiket eléggé bírtam a sztoriban. Tök jópofák voltak ezek az alig pár oldalacska erejéig felbukkanó szereplők.


Idézetek:
– Mert kérdezted… Most pedig engedd, hogy én kérdezzek.
Nagyvonalúan intettem, csaknem felborítva a vizet.
– Nyitott könyv vagyok.
– Diszlexiám van.

– Fura egy lány vagy te.
Megállt a kezemben a villára szúrt brokkoli.
– Miért?
– Kívülről tudod, kik voltak diszlexiások, gyerekkönyveket olvasol, és azt hiszed, a kínai kaja belélegzéssel is fogyasztható.

– Eszerint törit tanulunk – tisztáztam a helyzetet. – És pénzt kapok érte?
– Miért, másfajta fizetségben reménykedtél? – Laza modora ellenére nem titkolta, milyen jól szórakozik. – Mert ha igen…
– A pénz rendben van – szakítottam félbe, és azt kívántam, bárcsak az ír-olasz génjeim ellenállóbbak lennének a pirulással szemben. – De miért van szükséged korrepetálásra? Elég értelmesnek látszol.
– És csak a kreténeknek lehet szükségük tanulótársra? Ezt akartad mondani? 

❖❖❖❖❖
Képgyűjtemény a Pinteresten: Könyvek – Marni Bates
Különböző (Smith High, #1) kiadások borítói a GoodReads-en!
❖❖❖❖❖

Cressida Cowell: How to Train Your Dragon (How to Train Your Dragon 1.) (könyv és film)

$
0
0
alcím: Heroic Misadventures of Hiccup Horrendous Haddock III


„I am the least Heroic boy in the whole Hooligan Tribe.”
„Oh pshaw, this ridiculous Tribe,” fumed Old Wrinkly. „Okay, so you are not what we call a born Hero. You're not big and tough and charismatic like Snotlout. But you're just going to have to work at it. You're going to have to learn how to be a Hero the Hard Way.”

~ nem hivatalos fordítás*

-Én vagyok a legkevésbé Hősies srác az egész Huligán Törzsben.
- Oh phuuu, ez a nevetséges Társaság – füstölgött Vén Ráncos. – Rendben, szóval nem az vagy, amit mi született Hősnek hívunk. Nem vagy magas és kemény és karizmatikus, mint Takonypóc, de csak dolgoznod kell ezen! Meg kell tanulnod hogyan lehetsz Hős a Nehezebbik Úton.


*(Mivel nincs meg a magyar verzió, így pár fordítás saját, azaz nem hivatalos. Sajnálom.)

Fülszöveg(angolul és magyarul):
Chronicles the adventures and misadventures of Hiccup Horrendous Haddock III as he tries to pass the important initiation test of his Viking clan, the Tribe of the Hairy Hooligans, by catching and training a dragon.

III. Hablaty Harákoló Harald nagyszerű kardforgató, sárkánysuttogó volt, s emellett a valaha élt legnagyobb viking hős. Képes lesz Hablaty átmenni a Beavatási Próbán egy fogatlan sárkánnyal, és képes lesz szembeszállni a Sárkányus Giganticus Maximusszal, mielőtt az felfalna minden vikinget a Hibbant-szigeten? Ideje Hablatynak megtanulni, hogyan lehet Hős.

A kritikusok és a nézők szívét egyaránt elnyerte a DreamWorks Animation produkciójában készült Így neveld a sárkányodat című film. A film alapját szolgáló könyv – Harald emlékiratainak első kötete – egy részletesebb és még színesebb világot mutat be, ahol a filmből már jól ismert szereplők újabb lélegzetelállító kalandokba keverednek.

Könyv információk:

240 oldal ·
ISBN: 9780316085274

Magyar sorozat:

1. Így neveld a sárkányodat
2. Így lehetsz kalóz
3. Így tanulj sárkányul
3. Így beszélj sárkányul
4. Így védd ki egy sárkány átkát

Angol sorozat:

2. How to Be a Pirate
3. How to Speak Dragonese
4. How to Cheat a Dragon's Curse
9. How to Steal a Dragon's Sword
10. How to Seize a Dragon's Jewel
11. How to Betray a Dragon's Hero
12. How to Fight a Dragon's Fury

5. How to Twist a Dragon's Tale
6. A Hero's Guide to Deadly Dragons
7. How to Ride a Dragon's Storm
8. How to Break a Dragon's Heart
Kiegészítő kötetek:
- How to Train Your Viking, by Toothless the Dragon
-  The Day of the Dreader
- The Incomplete Book of Dragons
- The Complete Book of Dragons
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Ezt a könyvet tavaly augusztus óta tologatom, rengeteg éves (vagy időszakos) kihíváshoz bevállaltam, hogy bebiztosítsam magamnak a tuti elolvasását, mert bár lusta voltam nekikezdeni – imádtam az animációs meseverzióját!

A könyv elolvasása után arra jutottam, hogy továbbra is imádhatom a meseverziót önálló valójában, mert fikarcnyi köze sincs a könyvhöz! Fogatlan nem úgy fogatlan, Hablatynak/Hiccupnak ugyanaz a neve és a társadalmi helyzete, de ennyi és igazán nem úgy történt semmi, ahogy elregélte nekem a DreamWorks.

Cressida Cowell meséje elképesztően aranyos, meglepő módon letehetetlenül izgalmas és nagyon jól elhelyezett és kiaknázott poén van benne. Nevettem-mosolyogtam a sárkányok nevelésének különféle módozatain, Hablaty-Hiccup tettein, Fogatlan és Fishlegs-Halvér beszólásain, az öreg bátorítási kísérletein és fanyar beköpésein. Igazából még az őskövület Sea Dragon (Green Death – Zöld Halál) kajáinak a versei, énekei is tetszettek. A rajzok csúnyák, de tökéletesen illenek a könyvhöz. 

Contact by shadowpiratemonkey7
(deviantart)
A cselekmény fordulatos, mert sosem az történik, amit várnánk vagy amit az animációs-film miatt gondolunk. A legjobb barát nem mindig jó ha van és az apukák ebben a zord viking világban nem mindig állnak ki a nyüzüge kölkük mellett. És mégis működik az egész, mégis jó és érdemes elolvasni!

Ajánlás:minden gyereknek. Továbbá bármely korosztálynak, aki szereti a sárkányokat és mindenkinek, aki látta és szerette a mesefilme(ke)t. (De tényleg legszívesebben mindenkinek a kezébe nyomnám jelenleg, annyira a hatása alá kerültem.)

Értékelés: 5

A történet (enyhe spoilert tartalmaz)

A kis viking fiúknak van egy háromlépcsős beavatási rituáléjuk, az Olvasó az elsőnél csatlakozik a történethez: menjenek fel a sárkányok hegyére és fogjanak maguknak egy sárkányt! Ez az első feladat, főhősünk Hiccup és legjobb barátja, Fishlegs marhára nem örül ennek.
Fishlegs és a sárkánya, Horrorcow

Nagy kavarodás, felébredő sárkánypopuláció és eszeveszett menekülésbe torkoll az első feladat, de mindenkinek lesz valami úton-módon egy sárkánykája, aki békésen húzza a lóbőrt. A következő feladat a SÁRKÁNY KIKÉPZÉSE. A Nagyteremben van is egy frankó képzőkönyv olyan címmel, hogy Így neveld a sárkányodat!– aminek durván rövid: ÜVÖLTS RÁ. Jó tanács, jó, hogy Hiccup képtelen üvöltözni az ő kis Fogatlanjával.

Hiccup-Hablaty okos gyerek, nem a tipikus brutális viking, szóval másképp próbálja meg kiképezni Toothlesst. Nem lövöm le a poént, hogy sikerül-e neki, és ha igen, miképpen, vagy ha nem, miért nem. Jönnek a próbák, de akad egy nagyobb gondja a próbára összegyűlő Hooligan törzsnek, ugyanis felébredt egy ős öreg tengeri szörnyeteg, amely akkora, mint húsz T-REX egy rakáson. Jó lenne megtudakolni, hogy békével jött-e…

A történethez még hozzátartozik, hogy csak egy legény képes beszélgetni a sárkányokkal. Egy valaki, aki rengeteg időt töltött a sárkányok megfigyelésével és megtanul sárkányul (Dragonese-ül), ő pedig nem más, mint Hiccup-Hablaty. Szóval leküldik Hablatyot, hogy beszélgessen a hatalmas tengeri szörnyeteggel…
 
A könyves és az animációs verzió együtt.
Így neveld a sárkányodat – film!

Nálam már a sárkányokkal meghozták a kedvemet anno a filmhez, szóval, amint lehetett már néztük is otthon. Döbbenetesen jópofa, aranyos, kedves kis mese – legalább hússzor megnéztem már.

Hogy hogyan sikerült EZT kihozni a KÖNYVBŐL azt elképzelni sem tudom. Örülök, hogy vannak benne PÁRAN azonos szereplők. Hablaty és Hiccup két különböző kinézetű és mentalitású karakter, de legalább némileg lefedi a viking kissrác képét a mesefilm, Fogatlan és Toothless viszont Ég és Föld.

Míg a könyvben a legkülönlegesebb dolog az a sárkánnyal kapcsolatosan, hogy NAGYON KICSI zöld sárkányka, addig a mesében kaptunk egy nagyobb, fekete szuperkülönleges és nagyon szép sárkányt. A könyvben simán nincs foga, a mesében pedig képes visszahúzni valahogy. A kommunikáció a sárkányokkal elképesztő gondolat, akárcsak a könyvbéli nevelésük, tréningelésük is.

Adaptáció: 5/1 

Szóval nyomokban tartalmazza a könyv néhány szereplőjét, de köze sincs a kettőnek egymáshoz. Adaptációnak RÉMES, viszont ÉLMÉNYNEK FANTASZTIKUS! Senki ne mondjon le a könyv és a film miatt eltérések miatt a másik verzióról, mind a kettőt szívből tudom ajánlani minden kororsztálynak.

Idézetek:
He swallowed hard, muttered a prayer to Loki, the patron saint of sneaky exploits, and edged forward cautiously to grab the most unconscious-looking dragon, so he could get out of this nightmare as fast as possible.

~ nem hivatalos fordítás

Nyelt egyet és elmormolt egy imát Lokihoz, aki a az alattomos hőstettek védőszentje, aztán a óvatosan peremhez húzódott megragadni a legeszméletlenebbnek látszó sárkányt, hogy olyan hamar eltűnhessen ebből a rémálomból, amilyen hamar csak lehet.
'He says he comes in peace,' said Hiccup. There were huge hurrahs and heavy stampings of feet.
Hiccup held up his hand for silence.
'He's still going to kill us, though.'
~
– Azt mondja, békével jött – felelte Harald.
A vikingek éljeneztek és dobogtak.
Harald felemelt kézzel csendet kért.
– De azért meg fog enni minket.*
*(találtam hozzá hivatalos magyar fordítást)
'TOOTHLESS!' cried Snotlout. 'Hiccup has found himself the only TOOTHLESS dragon in the uncivilised world! This is too good. Hiccup the USELESS and his dragon, TOOTHLESS!'

~ nem hivatalos fordítás

- FOGATLAN! – kiáltotta Takonypóc. – Hablaty megtalálta magának az egyetlen FOGATLAN sárkányt a civilizálatlan világban! Ez aaaaanyira jó. Hablaty, a HASZONTALAN és a sárkánya, FOGATLAN!

‡ ‡ ‡ ‡ ‡
Képgyűjtemény a Pinteresten: How to Train Your…
Különböző How to Train Your Dragon kiadások borítói a GoodReads-en!
‡ ‡ ‡ ‡ ‡

AniTiger - Liebster Award

$
0
0

Már szeptemberben kitöltöttem egyszer, akkor Łexától kaptam a díjat (itt elolvashatjátok azt a bejegyzést), azóta pedig több embertől is megkaptam. Tulajdonképpen egyben hozom a válaszaimat és nem is tagelek senkit. (Mert mindenkinek a válasza érdekelne a lent szereplő kérdésekre és szerintem fantasztikus dolog lehetőséget adni valakinek, hogy kiemeljen magáról 10 információt, amit megosztana velem vagy mással! Kíváncsi vagyok, ki mit mondana el… mit tartana kiemelendőnek vagy érdekes apróságnak.)

Akiktől a díjat megkaptam:

@Kritta, a Könyvlelő bloggere ( és az ő kitöltése)
@Jeffi, Lapról-lapra blog (és az ő kitöltése)
@tees06, Discussion blog (és az ő kitöltése)
@Bélabá (Karcban kérdezettés jól tette, mert így a legtöbb figyeltje kitölti a kérdéssorát – nem szeretném lemásolni, pedig nagyon jó ötlet! :D)

Köszönöm szépen!
Szabályok:

Írd meg, hogy kitől kaptad a díjat, linkeld be a posztodba a blogját!
Írj 10 olyan dolgot magadról, ami nem köztudott!
Válaszolj a jelölő személy által feltett kérdésekre!
Nevezd meg az új jelölteket és tegyél fel tíz kérdést nekik!

10 dolog rólam:
  1. Szuper-peches és szuper-mázlista napjaim is vannak.
  2. Ha tehetném valami angol nyelven beszélő országba költöznék pár hónapra vagy évre… (ld. fent :D)
  3. Leszoktam a cigiről és a kávéról… aztán a kávéhoz mégis visszatértem, de már nem függök tőle.
  4. A tévézés háttérhang vagy vasalás-kiegészítő eszköz.
  5. Nem szeretek egyszerre egy dologra figyelni, mindenhez kell valami melléktevékenység/háttérhang… (ld. 4.)
  6. Ha el vagyok varázsolva vagy dolgozom és kiesik a világ, akkor jöttömben-mentemben fura dolgokat szoktam hagyni a hűtőben (újság, mobil, bögre, kisolló, gyűrű…), de a szeretteim már megszokták.
  7. Nem szeretek éjfél előtt elaludni, nem szeretek korán ébredni.
  8. A klasszikus kedvenc scifijeimet (Star Wars, Alien) nem vagyok hajlandó elolvasni, holott amiket előbb olvastam és később jöttek ki filmen (A marsi, Útikalauz), mindről tudom és elismerem, hogy a könyv verzió jobb.
  9. A szobám fehér, minden keret, néhány falra festett minta és az ajtó fekete.
  10. Az ajtóm tele van tiltótáblákkal (befelé nyíló ajtón HÚZNI tábla, „Üzemen kívül!”, STOP, "Figyelmeztetés! Felkeltem, de még nem vagyok ébren, és semmiféle felelősséget nem vállalok a cselekedeteimért, ameddig a reggeli kávém nem töltötte ki az ereimet. Jó reggeli kávét Mindenkinek! :)"), amiket a családom és a barátaim vettek/nekem gyártottak és nyomtattak. :)))

❖❖❖❖❖
A folytatáshoz olvass tovább!

Kritta kérdései:
1. Melyik volt eddigi életed legjobb könyves élménye?

Tuti fogadnátok arra, hogy a Harry Pottert fogom mondani, de nem. A Ready Player One volt a legjobb.

2. Szoktál Könyvfesztiválra, találkozókra, bemutatókra járni?

Nem szoktam, bár Könyvfesztiválra és Könyvhétre is tervezek menni jövőre. (Eddig Könyvhéten egyszer voltam és imádtam.)

3. Melyik könyvben megformált szereplő lennél a legszívesebben?

Tessa Gray a Pokoli szerkezetekből vagy Anastasia Donovan a Donovan örökségből

4. Szeretsz könyvtárba járni?

Imádok! Ma is megyek.

5. Próbálkoztál valaha könyvírással, van esetleg az asztalfiókban egy elfekvő próbálkozás?

Van. Hanyagoljuk a témát. :D

6. Mi volt a legbizarrabb könyves élményed?

Lewis Carroll: Alice Csodaországban. Sokkal jobban szeretem a körülötte kialakult felhajtás, mániát, divatot, hype-ot és az adaptációit, mint az eredeti sztorit. (Bár a Pán Péterrel ugyanígy vagyok.)

7. Mi volt a legszebb/legérdekesebb hely ahol olvastál?

Görögországban az Égei-tenger partján. Arra már nem is emlékszem, mit olvastam, csak a békére és a csendre.

8. A blogolás mellett jut időd más témában is szörfölni a neten?

Szoktam gamer-oldalakat és játékinfókat, illetve filmes oldalakat is böngészni.

9. Mi volt gyermekkorod meghatározó olvasási élménye?

Rowling Harry Potter sorozata és Böszörményi Gyula Gergő-könyvei.

10. Vettél már könyvet csak a borítója alapján?

Igen.
❖❖❖❖❖
Jeffi kérdései:
1. Miért kezdtél el blogolni?

Túl sok mondanivalóm volt 1-1 könyv kapcsán és egy zárt fórumon, ahol megosztottam az értékeléseimet, valaki azt javasolta, hogy álljak neki blogolni.

2. Mi a véleményed erről a díjról?

Érdekes jelenség.

3. Mit részesítesz előnybe: könyvtár, könyvesbolt, antikvárium?

Könyvtár… antikvárium… könyvesbolt. :D Ebben a sorrendben.

4. Fontos számodra, hogy saját könyveid legyenek, vagy megelégszel a könyvtár, vagy a kölcsön könyvekkel?

Fontos, hogy legyenek saját drágaságaim. Gyűjtögető vagyok, ráadásul folyamatosan figyelem az akciókat is. Én megelégednék a könyvtárral, ha nem lennék mániákus! :D

5. Szívesen adsz kölcsön könyvet? És kértél már te kölcsön könyvet?

Emberfüggő, hogy kinek adok kölcsön és kitől kérek. Általában nagyon meg kell bíznom az illetőben mindkét dologhoz.

6. Ha bárhova költözhetnél a világba, hova költöznél?

Valamelyikbe az Egyesült Királyság országai közül. (Anglia, Észak-Írország, Skócia, Wales)

7. Mi álmaid munkája?

Könyvesbolti, kiadói munka.

8. Ha most körbenézel a szobádban, mi az első dolog, amit meglátsz?

Szakadt maci, aki a könyveimen csücsül.

9. Precíznek tartod magad, vagy szétszórtnak?

Bioritmus függő. Általában precíz vagyok.

10. Olvasol csak azért egy adott könyvet, mert a barátaid azt mondják, azt el kell olvasnod?

Igen.
❖❖❖❖❖
tées kérdései:
1. Mit jelent számodra a blogolás?

Jelenleg mindent. Stabilitás, kikapcsolódás és jó pár kellemes óra.

2. Miért kezdtél el blogot vezetni? Hogyan jött az ötlet?

Túl sok mondanivalóm volt 1-1 könyv kapcsán és egy zárt fórumon, ahol megosztottam az értékeléseimet, valaki azt javasolta, hogy álljak neki blogolni. Belevágtam.

3. Könnyen vagy nehezen oldod meg a blog szerkesztését? Mennyire könnyen találsz időt az írásra?

Könnyen és nagyon könnyen. Imádom a technikai részét a dolognak, ismerem a programozási nyelveket és a design dolgokkal is tisztában vagyok. (Csak lusta vagyok pepecselni a blog kinézetével…)

4. Mi az, amiről szívesen írsz és visszatérő téma? (Akár egy téma, vagy műfaj, amiről szívesen írsz)

Nem tudom… Talán túl sokszor emlegetem Vavyan Fable-t, Böszörményi Gyulát és J.K. Rowlingot, de ha miattuk szeretek olvasni? :)

5. Hogyan képzeled el a blogot egy év múlva? Vannak céljaid, terveid, amelyeket meg akarsz valósítani ezzel kapcsolatban?

Nem szeretnék semmin változtatni, persze javaslatokat szívesen fogadok.

6. Van valaki, aki inspirál, vagy támogat a blogolás terén?

A József Attila Dunaújvárosi FőKönyvtár és néhány író, illetve kiadó támogat. :D Inspirálni a könyvek szoktak, amiket olvasok. (Érdekesség: nem minden könyvről írok ám a blogra!)

7. A blogon kívül mivel foglalkozol szívesen szabadidőben?

            OLVASÁS?! Haha… Kihagyhatatlan.
Számítógépes és NintendoDS-es játékokkal játszom. Kutyát sétáltatok, barátnőzök, álommunkát keresek, szívesen vezetek, segítek a családtagjaimnak… néha filmezem. MARVEL-függő vagyok. :D

8. Mivel foglalkozol? Vagy mivel szeretnél foglalkozni a jövőben? Esetleg álommunka?

Álommunka: bármilyen könyvtári, könyvesbolti vagy kiadói munka jól jönne.

9. Mi alapján választasz könyvet? Van esetleg egy lista, amit vezetsz, és arról választasz, vagy éppen aktuális hangulat határozza meg?

Hangulat, friss megjelenés, ajánlás és a kihívások is közrejátszanak 1-1 könyv kiválasztásában.

10. Az örök kérdés, könyv vs ebook? Használod mindkettőt, vagy csak az egyiket? Mit gondolsz ezekről?

Inkább a kézbe vehető és lapozható könyveket részesítem előnyben, a szemem miatt. Amíg nem veszek magamnak egy e-ink kijelzős ebook olvasót, addig lesz migrénem a különféle képernyőkről. :/

❖❖❖❖❖
Bélabá kérdései:

1. Ha te választhatnád meg szabadon, kötődés, kötöttség nélkül, akkor melyik országban élnél legszívesebben a Földön?

Valamelyikben az Egyesült Királyság országai közül. (Anglia, Észak-Írország, Skócia, Wales)

2. Melyik három könyvet vinnéd magaddal egy lakatlan szigetre?

Stephen King: AZ 1-2.és Stephen King: A búra alatt (akkor végre elolvasnám őket) és a Ready Player One-t, mert az megunhatatlan.

3. Mi a kedvenc ételed?

Rántott hús és gomba. Pepperónis pizza…

4. Ha azt mondom krimi, akkor ki vagy mi jut eszedbe szinte azonnal?

Vis Major & Kyra Emett. Denisa & Mogorva :D

5. Szívesen dolgoznál egy könyvkiadóban?

Naná!

6. Melyik a kedvenc évszakod?

Ősz

Teszlek süveg
7. Mikor szeretsz leginkább olvasni (melyik hónap)?

November –mondanám hasraütésszerűen, mert nekem olvasás szempontjából teljesen mindegy, milyen hónap van!

8. Szereted a színműveket, drámákat?

So-so, de általánosságban nem.

9. Van olyan könyves szereplő, akivel élőben is szívesen találkoznál?

Teszlek Süveg… :))

10. Végül: Könyv vagy E-book?

Könyv, de inkább is-is.

❖❖❖❖❖
10 kérdés tőlem:
  1. – Főztél vagy kóstoltál már meg bármit, amire egy könyvben bukkantál rá? (Ha igen, mit?)
  2. – Mely technikai eszköznek vagy leginkább a függője?
  3. – Tea, kávé vagy mindkettő?
  4. – Mi / Milyen az álommelód?
  5. – Ha tarthatnál bármilyen állatot, milyen állatot tartanál?
  6. – Íróként milyen stílusú könyveket írnál?
  7.  – Melyik irodalmi műfaj az, amelyikkel nem sikerült megbarátkoznod?
  8. – Mely kötelező olvasmányt nem olvastad (és szerinted nem is fogod soha elolvasni)? Ha van ilyen.
  9. – Melyik évszakban érzed magad a legjobban?
  10. – Mondanál nekem egy könyvet, ami abszolút kívül esik az érdeklődési körödön / komfortzónádon?

 KINEK KÜLDÖM?!

Szeretném, ha kitöltené akár magában, akár ide kommentben, akár a blogján, minden erre tévedő, aki kedvet kap hozzá. (Ha nyilvános, bátran linkeljétek, kíváncsi vagyok!)

Nem szeretnék senkit sokadszorra meghívni, mert bár én élveztem a sokféle kérdést, ez lehet másoknak teher, de ha mégis kitöltötted már és kedvet kapsz az én kérdéssoromhoz, akkor vedd úgy, hogy meghívtalak! :) De dobj egy linket, hogy elolvashassam a válaszaidat!

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
❖❖❖❖❖

Samantha Shannon: A Mímes Rend (Csontszüret 2.)

$
0
0

Köszönet a recenziós példányért az Athenaeum kiadónak!


Talán az a legjobb, ha visszatérek a Seven Dialsbe, és meghúzom magam. Mert annál, hogy Jaxon Hall a főnököm, csak egyetlen rosszabb dolog volt a világon, ha Jaxon Hall az ellenségem.


Fülszöveg:
Paige a Csontszüret sorozat első kötetének végén kiszabadul a Sheol I brutális világából, de a bajok csak most kezdődnek: sok szökevény még mindig bujkál, őt pedig mind közül a legveszélyesebbnek nyilvánították… Ahogy a Scion mindent látó szeme Paige után fordul, a mímeslordok és mímeskirálynők bandái számára összehívják az Abnormális Unió tanácsát. Jaxon Hall és a Hét Pecsét vezető szerepre készül, de egy végzetes fenyegetés híre terjed a látók között, és mindenhol sötét titkok sejlenek.

Könyv információk:

Eredeti mű: 
Samantha Shannon: The Mime Order
Eredeti megjelenés éve: 2015

Athenaeum, Budapest, 2015
558 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789632934501 ·
Fordította: Bottka Sándor Mátyás

A sorozat részei:

   1. Csontszüret

(befejezetlen)
(7 részesre tervezik)
bónusz könyv: Jaxon Hall pamfletja*
(*On the Merits of Unnaturalness)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )



Szerintem:
Hogy mi a legdurvább ebben a könyvben, túl azon, hogy rávert az amúgy jó első részre? Az, hogy minden ott van az olvasó orra előtt, mindent megkapunk, és mégsem vagyunk képesek kitalálni, hogy ki kicsoda, mi mit jelent és mi mit szimbolizálhat. IMÁDTAM!

A történet sokkal lendületesebb és izgalmasabb, mint az első rész. Végre megismerjük a Pecséteket, kicsit képbe kerülünk mindenki képességével és felfedezzük ezt a SciLOnak becézett Scion-i Londont. A legapróbb dolgokig úgy össze volt rakva, hogy beszippantott és alig eresztett… Paige folyamatosan mozgásban van, hiszen a szervek el akarják kapni, de közben vissza kéne mennie Haxon Hallhoz dolgozni és össze kéne fogni az Abnormális Unió tagjait, de mindezt hogyan vigye véghez?! Ez a csaj annyit ugrált, ment és tépte a száját az ügye érdekében, hogy végig drukkoltam neki.

Az első résznek a legelején találkozunk csak a mímesbűnökkel - Jaxon Hall és úgy általában Hét Pecsét tagjainak a munkáját csak Paige visszaemlékezéseiből ismerjük meg. NAGYON reméltem, hogy végre elmélyed a témában az írónő, ha visszatérünk Londonba és beváltotta a reményeimet! Nagyon érdekes volt minden apró-cseprő részlet a Pecsétek munkájával kapcsolatosan: hogyan árvereznek kopogó szellemet? A megszállott múzsák festményeit miképp árusítják, és mivel jár maga a megszállás? Honnan van pénze a bűnszervezetnek és miért kémkednek Nickék? Nagyon jól megálmodott és sokkoló dolgok derültek ki a mímesekről.

Számomra a leghullámzóbb jelenség a sztoriban Paige mímeslordja, Jaxon Hall volt, akivel nem jutottam dűlőre. A heves utálatomban gyakorta elbizonytalanított 1-2 jó cselekedete, hogy aztán ismét előadhasson egy olyan unszimpatikus magánszámot, ami által ismét meggyűlöltem. Egyszerűen képtelen voltam eldönteni, hogy most mégis egy jó karakter-e vagy bátran lehetek ellene? 

Semmi sem fekete és fehér, kivéve a harci öltözékük… 

(Hahaha, sajnálom, rossz poén. És amúgy is összevérzik rendesen.)

Nem csak maga a történet volt jobb és összeszedettebb, de a fordítás is. És végre kaptunk egy kifejezésjegyzéket arról, hogy mi mit jelent.

Kedvenceim:

Alfred, a kávék és az irodalom szerelmese!
Paige, immár hivatalosan is imádom ezt a csajt! Belevaló és nagyon ügyes.
Nick, imádom és imádnám, ha boldog lenne.

A legjobb rész(ek):

- Bármely rész, amiben vagy a Hét Pecsét tagjai voltak egymás között.
- Paige volt a Nagymesterrel.
- A zöld abszintos dolgok. (Meglepően sokszor merült fel az ital!) 
- Oh, és Alfred részei! Nagyon jó mellékszereplő a pacák.
- Elég sok verekedés és harci jelenet volt a könyvben. Tetszettek, de elég véresre sikerült mindegyik!


Ami fájt: A vége! Mind a csata utáni jelenet, mind a legvége a résznek! Egyébként az í jó hír, hogy az írónő már leadta a szerkesztőjének a The Bone Season széria 3. részét, de hogy mikor jön ki?! Alig várom a folytatást!

Értékelés: 5

Ajánlás – Bárkinek, aki szerette az első részt. Imádja a sok-sok harcot. Szereti a cselezős-nyomozós sztorikat. Bírja a szellemeket és egyéb szörnyűségeket. Nem egy hétköznapi urban fantasy, az biztos!

Borító– Az első borítója megszerzi az olvasót, a második… bár szép, nem sok köze van a történethez. Hipnotikus ez a kékszemű, fekete macska!

Kedvcsináló idézetek:
– Nem vagyok jós vagy orákulum – szólt mélyen zsongó hangon –, de teljes mértékig bízom a sikeredben.
– Mert őrült vagy – mormogtam a nyakába.

– Szívem, a maga komorsága egyáltalán nem illik egy szombat estéhez. Hosszú élettapasztalatom alapján arra kell következtetnem, hogy nem ivott elég kávét.
– Egyet sem ittam.
– Te jó ég! Maga nyilvánvalóan nem irodalmi körökben mozog!

– Nem te vagy az egyetlen lehetőség. De ha a bolygó összes lakója közül választhatnék, akkor is téged választanálak, Paige Mahoney.

♛♛♛♛♛
A képek a Csontszüret Pinterest táblámról származnak.
Különböző kiadások borítói a GoodReads-en!
♛♛♛♛♛

Vivien Holloway: A hóhér kötele (Winie Langton történetek 3.)

$
0
0


– Ha ártani akarna a lányunknak, nyilván nem jött volna ide, mikor pontosan tudja, hogy Winie családja sem sokkal normálisabb, mint maga Winie. – Ekkor rám pillantott. – Igazam van, fiam?
(…)
– Öhm… – kezdtem, mire egyből lecsapott.
– Na ugye!


Fülszöveg:
"- A vádlott álljon fel!
A szék lába megcsikordult a korhadt parkettán, ahogy felemelkedtem, és éreztem, hogy a feszültség szinte megül a levegőben. Nem láttam, de tudtam, hogy a sorok között a családom tagjai lassan a fegyverükért nyúlnak.
A bíró megköszörülte a torkát, és messzire tartotta magától a papírt, hogy el tudja olvasni a rákapart írást. Egészen eddig sikerült megőriznem a hidegvérem, de most hallottam, hogy a csuklómat összeszorító bilincs halkan csilingel, ahogy remeg a kezem.
– A New York állam által rám ruházott hatalomnál fogva kijelentem, hogy az esküdtszék ítélete alapján Edwina Russel Langton az ellenne felhozott vádakban…"

Winie-t elfogják, és bár ki tudna szabadulni a börtön rácsai mögül, nem hajlandó szökevényként élni. Így az igazságszolgáltatás kétes rendszerére bízza magát, annak ellenére, hogy a bíróságnak nem szokása szabadon engedni a vádlottakat. Odakint William a Langton családdal összefogva mindent megtesz, hogy tisztázza a lányt, de lehet, hogy ez sem lesz elég, hogy megmentse Winie-t a hóhér kötelétől.
A Winie Langton történetek harmadik része!

Könyv információk:

Eredeti megjelenés éve: 2015

120 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789637051777
A sorozat részei:

4. Tolvajok kézikönyve (folyamatban)

(6 részesre tervezik minimum)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Winie apja szerintem
A harmadik részben nem csak Winie-nek van saját szemszöge, hanem William is kapott egyet, aminek kifejezetten örülök, mert szeretem mind a sima férfi-, mind a váltott szemszögeket egy regényben. Jót tett a sztorinak, főleg, hogy egy külsős (értsd: nem családtag) szemével is vethetünk egy pillantást a Langton családra!

Zseniális húzás! Tök jót szórakoztam ezen a fordulaton.

Winie ugye úgy néz rájuk, mintha ők lennének a világon a mindenei, ellentétben Williammel, aki egyszerre fél tőlük és egyszerre tartja őrültnek az egész bagázst. Olvasás közben Winie rokonai mindinkább a szívemhez nőttek, ahogy volt egy-két jobb-rosszabb szavuk az úrifiúhoz. Az apukája egyszerűen fantasztikus és imádnivaló, az anyukája igazi vezető és a nagymama… szíven ütött a története.

Ez a sztori megnyerően összeszedett, izgalmas és jócskán aggasztó is volt. Persze volt benne rablás, hogy ne lett volna? Mégis az érdekel, hogy túléli-e Winie? Ha igen, hogy? Ha nem, akkor mi lesz? Persze ő a főszereplő, de ebben a korban csak a nagybetűs Csoda mentheti meg az akasztástól…

Hol van már a következő? 
A folytatásról csak annyi tudok, amennyit a könyv végében találtam: Tolvajok kézikönyve lesz a címe. Vannak ötleteim, hogy kit fognak oktatni!

Ajánlás: Steampunk kedvelőknek. Fiús lány főszereplő rajongóknak. Váltott nézőpontú történetek kedvelőinek.

Köszönöm a kölcsön-Winieket, Jeffi! :*

Értékelés: 5

Kedvcsináló idézetek:
Winie unokatestvérei
(Steampunk Boysby Cliff Cramp)
– Nem irányíthatsz mindent, Winie – mondta még mindig félig kint, félig bent állva a cellában. – Hidd el, képes vagyok önállóan is életben maradni. Az elmúlt huszonnégy évben egész jól csináltam.

Tudtam-e, hogy a Langton család teljesen őrült? Hogyne, természetesen tisztában voltam vele – elég csak öt percet eltölteni Winie-vel, hogy az ember tudja, mire számítson azoktól, akik ilyenné nevelték ezt a lányt.

– Nem fogom hagyni, hogy kivégezzék az egyetlen lányomat.
Fanyarul elmosolyodtam.
– Nem is én vagyok az egyetlen lányod.
Összevonta a szemöldökét.
– Ne rontsd el a pillanatot!
A képek a „Theme - Steampunk” Pinterest táblámról származnak.

 

Gwenda Bond: Lány a kötélen

$
0
0

 Köszönet a recenziós példányért az Athenaeum kiadónak!


– Nem akartam, hogy valaha is úgy nézz rám, ahogyan most. Azt gondoltad, hogy én teremtettem a csillagokat az égre, hogy én is közéjük tartozom. Pedig nem igaz. Csupán egy asszony vagyok, aki a sötét árnyak között él, és olyan szorosan kapaszkodik a titkaiba, hogy már azt sem tudom, maradt-e még egyáltalán bármi számomra, miután elengedtem őket.


Fülszöveg:
Üdvözli nézőit a Cirque American!

A tizenhat éves Jules Maroni álma, hogy kötéltáncos édesapja nyomdokaiba léphessen a magasban. A Repülő Garciák jelenléte azonban könnyen keresztülhúzhatja a lány számításait. A rivális Maronik és a Garciák ugyanis hosszú évtizedek óta esküdt ellenségként kerülik egymást…

Jules azonban nem hajlandó tudomásul venni a családi drámát, és csakis a drótkötélre összpontosít. De amikor felfedez egy pávatollat – egy hírhedt, balszerencsét hozó tárgyat – a jelmezén, Jules kis híján elveszíti az egyensúlyát. Miközben egyre több titokzatos, balszerencsét hordozó talizmán bukkan fel a színen, Jules rájön, nincs más választása: segítséget kell elfogadnia, mégpedig a legváratlanabb forrásból: Remy Garciától, aki mellesleg a Cirque legjobb légtornásza.

De mitől óvja annyira nagyanyja a lányt? Mit tartogatnak Jules számára a Nagy Arkánum lapjai? Meg lehet-e változtatni előre megírt sorsunkat?

Könyv információk:

Eredeti mű: Gwenda Bond: Girl on a Wire
Eredeti megjelenés éve: 2014

Athenaeum, Budapest, 2015
388 oldal · ISBN: 9789632934617 · Fordította: Robin Edina

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Tightrope at the Circus
by AlexandreaZenne
A történet olyan, akár a kötéltáncos főszereplő, Jules Maroni – finoman kiegyensúlyozott és ijesztő, amit az olvasóval művel. Nagyon jól eltalált a romantika és a rejtélyes történések aránya, érdekes a cirkuszi élet bemutatása, a családhoz való kötődés és lojalitás elmesélése. Aztán ott van a baljós múlt, a szerencsétlenséget hozó tárgyak rejtélyes felbukkanása, amik akármikor bármelyik Maroni vesztét okozhatják.

Egy rossz lépés, egy kihagyott pillanat és meghalsz!

Az alap sztori enyhén szólva röhejes, ugyanis adva van két nagy múltú, ám egymást ki nem állható cirkuszos család. Julieta a kifeszített kötélen bemutatózik, Remy a trapézokon ugrándozik a családjával - és hiába kaptam egy Rómeó & Júlia alapot, az írónő valami egészen elképesztőt épített rá!

Különösen tetszett, hogy a lány életében milyen fontos helyet foglal el a példaképe (Bird Millman), mennyire törekszik arra, hogy a nyomába lépjen. Tetszett a történetben az is, hogy a családok is összetartanak, de kapunk egy nagyobb családot – a cirkuszosok családjáét, ami ismét csavar egy a sztorin.

Bírtam. Sokrétű, nem csak romantika és nem csak nyomozás. Nem csupán a múlt sebeinek piszkálgatása és nem csak a „De nehéz az artista élet!” van porondon. A főbb karakterek erősek, megfontoltak, edzettek és eltökéltek. Mennyivel másabb a jellemük amiatt, hogy kiskoruktól kezdve edzenek az életveszélyes mutatványaik miatt! Egy életen át tartó edzés és tényleg elég egy elvétett lépés vagy mozdulat… Olvastatta magát a történet, bírtam volna még folytatni!

Kedvenc: Remy és Jules. 
Jules sétái az égben. 
A nyomozás. (Már mindenkit meggyanúsítottam – pár embert többször is, de nem találtam el, ki a tettes.)

Ajánlás: én szeretem a cirkuszos (és állatkertes) történeteket, ez pedig ízig-vérig az volt. Nyugodt szívvel ajánlom mindenkinek, aki: 

- szeret a cirkuszi népekről olvasni,
- szereti a romantikát,
- kedveli a Rómeó és Júlia feldolgozásokat,
- rajong a trükkökért, mágiáért és a mutatványokért,
- és akit nem zavar, ha a főszereplők a múlt titkai után nyomoznak.

Értékelés: 5

A borító: nekem bejön ez a szín, ez az éjszakai égbolt a csillagokra rajzolt lánnyal. Picit baljóslatú is, hiszen ha a pici lány lezuhan a kötélről, akkor hasonló rajzot pingálnak köré.(Amúgy a fülszöveg mellettit én scanneltem be, mert az itt-ott megtalálható borítókról hiányzik a „Varázslat szikrázik a levegőben” szöveg.)

Amúgy néha feldobom az aktuális olvasmányom képét tumblr-re, így járt A lány a kötélen is, amit meglepetésemre az írónő továbbosztott So pretty! felkiáltással. Annyira aranyos. :)

(Katt a képre, hogy nagyobb legyen!)
Cirkusz-imádat:
Ha én egyszer milliomos leszek, akkor minden kósza cirkuszt és állatkertet felkeresnék. Ha viszont milliárdos leszek, akkor én is nyitok magamnak egy saját cirkuszt – vagy inkább megdobom pár millával a jelenlegi jókat, hogy folytassák az útjukat békességben.

A történet nem cifrázza túl a cirkuszi élet velejáróit. Nincsenek vadállatok, nincsen rengetegféle mutatvány bemutatva – hiába van rengeteg cirkuszos a könyvben, csak a nagycsalád jellegét erősítik meg a műnek, más céljuk nincsen. Ez nekem nem is sántított. Ami viszont igen az az, hogy ahhoz hogy a skacok elbírják magukat (vagy egymást) kemény fizikai edzéseknek is kellett volna lenniük, de egy szóval sem említették őket. Ennyi a hiányérzet, ami a könyv után maradt bennem, de ez annyira elenyésző apróság, hogy már csupán csomó kertesés a kákán.

Garcia névadási szokások

Remy teljes neve <SPOILER> RÓMEÓ!<VÉGE, jelöld ki, ha érdekel>, Novio pedig <SPOILER> CASANOVA <VÉGE, jelöld ki, ha érdekel>. Annál a résznél, amikor kiderültek, nem bírtam magammal – percekig röhögtem és dolgoztam fel az információt. Komolyan?! Isteni.Én imádtam, de ez a család kicsit beteges – amúgy sem voltak túl szimpatikusak: csak Remyt és Ditát kedveltem a trapézon ugrabugrálók közül.

Amúgy kiemelendő, hogy Dita Garcia az első olyan karakter, akivel az irodalmi kalandozásaim során találkoztam és teljesen mindegy neki, hogy az illető fiú vagy lány, a személyiségekbe szeret bele. (Nem derült ki, hogy szimplán biszexuális vagy pánszexuális, mert ehhez azért kicsi volt ez a könyv, de tök jó ilyen karakterről is olvasni. Pláne, hogy jó példával jár elöl és meri vállalni magát.)
 
Circus Juventas Showdown Avery and Rutger Duo Trapeze
Kedvcsináló idézetek:
– Üdv újra a földön! – mosolygott.
– Börtönbe kell vonulnom? – érdeklődtem. – Nem igazán vagyok megfelelően öltözve.
– Meglepődnél, mi mindent el lehet érni, ha felajánl az ember néhány raklapnyi számítógépet a polgármesteri hivatalnak a helyi iskolás számára, megtoldva továbbá egy ütős nyitóbeszéddel is Amerika egyik legbefolyásosabb vállalkozójától… különösen a választások évében. Azt hiszem, barátaink éppen most kapnak megerősítést, hogy az engedélyünk szerint bármit művelhetünk ezen a hídon, amihez csak kedvünk szottyan.
– Ha nagy leszek, én is milliárdos szeretnék lenni – jegyeztem meg.

A fityegő létrára mutattam.
– Most nincs időnk. Le kell másznunk hozzájuk.
– Nekem kellene először mennem, ha netán…
A szavába vágtam.
– Csak, hogy egész úton lefelé a szoknyám alá bámulhass? Ki van zárva!
Remy váratlanul elmosolyodott, majd hátralépett. Ezt a mosolyt halálos fegyverként kellene nyilvántartani. Félrehúzódott, hogy hozzáférhessek a létrához.
– Akkor menj inkább te előre! Én nem bánom, ha gyönyörködsz a látványban.
♡♡♡♡♡
Képgyűjtemény a Pinteresten – Lány a kötélen.
Különböző Girl on a Wire kiadások borítói a GoodReads-en!
♡♡♡♡♡

 

Könyvmoly Párbaj Vol. 6! – vagyis AniTiger második fordulója

$
0
0
 
Szolgálati Közlemény!

Az előző párbajhoz tartozó bejegyzéseket és könyveket a Könyvmoly Párbaj 2014-2015 címke alatt érhetitek el, ám a következő fordulóhoz új címke készül: Könyvmoly Párbaj 2015-2016 névvel! A továbbiakban az eseményhez tartozó posztókat és olvasónaplókat ott keressétek!

Az előző forduló összegzése (2014-2015)

SIKERÜLT!
Életem első Könyvmoly Párbaját SIKERÜLT teljesítenem! Amikor egyszer csak szóltak, hogy vége, akkor tudatosult bennem igazán, hogy mind a 11 könyvet – sőt még többet is az A és a B listámról! – elolvastam, elkészítettem a bejegyzést róluk és leadtam őket. 

(A képeken a zöld szívecskével jelölt könyveket elolvastam és készült róluk bejegyzés.)



A lista
vs.
B lista



George R. R. Martin: Trónok harca
Rick Riordan: A csontlabirintus
Jasper Fforde: Egy regény rabjai
Stephanie Perkins: Lola és a szomszéd srác

Az új forduló (2015-2016)

Mit is érdemes tudni a Párbajról?

Elsősorban azt, hogy szerintem elég nagy buli az egész. Jó a társaság, érdekesek a könyvválasztások, nagyon motiváló az egész esemény és a legérdekesebb része az, hogy elég sok időre előre kell gondolkodnia az embernek.
Tavaly ilyenkor meg voltam róla győződve, hogy el fogom olvasni mára a Trónok harcát… ez nem sikerült, de az Obszidián és a Delírium esetében pedig épp fordítva tévedtem: nem hittem bennük és lám, mára már ismerem a sztorijukat. A tavalyi elmaradtak közül egyedül Riordan bácsi Csontlabirintusának sikerült felkerülnie az új listára, a többihez valahogy nincs most kedvem… (Tudom, épp az előre tervezést említettem, de ez van – én a jelenlegi hangulatom rabja vagyok. :D)

Az újonnan induló Könyvmoly Párbaj fordulóról BŐVEBBEN < ITT> olvashattok.

Dátumok:
Jelentkezési határidő: 2015. november 01. 23:59*
A Párbaj kezdete: 2015. november 02. 00:00
A Párbaj vége: 2016. október 01. 23:59

*(eddig TILOS elkezdeni a listás könyvek olvasását!)

Az egyik újítás, hogy lehet választani a BookTagek példájára menüket, amik annyiban hasonlítanak a tagekre, hogy egy megadott feltételhez kell bennük könyvet választani, de ELŐRE! Elég nagy fába vágtam a fejszémet, mert a menük közül is a nehezebbet, a 11 könyves menüt választottam. Szóval íme, itt vannak az én párbaj-könyveim a 2015-2016-os körre:

1. Olvass el egy kék borítójú könyvet!
A lista
B lista



2. Olvasd el egy barátod vagy családtagod kedvenc könyvét!
A lista
B lista



3. Olvass el egy könyvet egy ültő helyedben (avagy: egy rövid könyv, amit kb. 24 óra alatt el tudsz olvasni)!
A lista
B lista



4. Olvass el egy könyvet, aminek magyar a szerzője!
A lista
B lista



5. Olvass el egy novellás- vagy verseskötetet!
A lista
B lista



6. Olvass el egy könyvet, aminek 2016-ban érkezik a filmváltozata!
A lista
B lista



7. Olvass egy olyan szerzőtől, akitől még sosem olvastál!
A lista
B lista



8. Olvass el egy olyan könyvet, amit egyszer már félbehagytál!
A lista
B lista






10. Olvasd el egy sorozat harmadik/befejező kötetét!
A lista
B lista



11. Olvass el egy könyvet, amit nagyon szeretnél! (JOKER)
A lista
B lista



✿✿✿✿✿
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
✿✿✿✿✿

Audrey Niffenegger: Hollókisasszony

$
0
0


A holló és a postás csak bámulták a lányukat. Még nem tudták, borzadjanak-e, vagy örüljenek.


Fülszöveg:
Szellemes, fanyar humorú, gótikus stílusú, gyönyörűen illusztrált könyv egy lányról, aki a holló és a postás szerelméből fogant, és akinek idővel szűkös lesz az emberi test, ezért szárnyakat szeretne. Felnőtteknek írt történet a kirekesztettségről, a szabadság utáni örök vágyról, a határtalan szerelemről és a szeretet erejéről, mindez a világszerte népszerű Az időutazó feleségeírónőjétől. Igazi irodalmi és képzőművészeti csemege, féltve őrzött, életünket végigkísérő meséink polcán a helye.
  
Könyv információk:

Eredeti mű: Audrey Niffenegger: The Raven Girl
Eredeti megjelenés éve: 2013

Athenaeum, Budapest, 2013
80 oldal · ISBN: 9789632932842 · Fordította: Szabó T. Anna
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem – enyhén spoileres:
                     Elöljáróban:
Ha az írónő IGAZI írói képességeire vagy kíváncsi,
akkor olvasd el Az időutazó felesége című könyvét!


Ez a történet beteg. Félreértés ne essék, imádom az írónő időutazóit és abban is akadtak furcsa dolgok (pucér bácsi, kislány, satöbbi.), de ez a történet beteg. A postás összeszed egy hollófiókát, felneveli, elengedi, visszajön hozzá, beleszeret, „hozzámegy” – BUMM! TOJÁS!


Uhh, itt azért már sikerült meghökkentenie még engemet is a sztorinak… aztán kikelt a tojás! Egyébként nagyon bizarr, furcsa és melankolikus történet. Igazából nem is könyv, hanem történet táncjátékhoz! Annak írták, lett neki szép koreográfiája, miegymás – nem is értem, miért kellett ezt a ronda történetet a maga ronda illusztrációival könyvesíteni, amikor gyönyörűen elbeszéli/elbeszélte valahol egy csapat táncos a testével.



De még nem is ez a legdurvább része a történetemnek, mert tuti vannak olyanok, akik szeretik a sötét, szomorú, enyhén ironikus rémmeséket – de én ezt a könyvet a gyerekrészlegen találtam. Valahogy nem érzem helyesnek, hogy gyermekek olyan Hollókisasszonyról olvasgathatnak, akinek az apja postás, aki meg..khm… csinált egy tojást a hollójával, aztán a csupán károgni tudó, ámde önértékelési gondokkal és beilleszkedési válsággal küzdő csemetéjüket elcipelték egy egyetemre, amikor olyan korúvá vált…

Sajnáltam az ifjú detektívet és örülök, hogy a macsek bebizonyította, hogy nem minden cicó szava kamu.
Értékelés: 2

Ajánlom: rémmese bolondoknak, groteszk illusztráció rajongóknak és mindenkinek, akit nem zavar egy ember és egy madár frigye, és érdekli az abból származó fél ember-fél holló gyermek története.

A kiadás önmagában elképesztően igényes: szép borító-védőborító páros, masszív keménytáblás kiadás, ízléses kép és szöveg elrendezés.

Idézetek:
Fura érzés fogta el, mint az álmodót, aki váratlanul új szobára lel a jól ismert házban. Mint aki egy vasútállomásra lép ki, egyenesen a konyhájából.

- Hol a nővéretek? – kérdezték a hollószülők, amikor hazaértek. – Kiesett a fészekből, egy macska megtalálta és elvitte! – válaszolták a testvérei. A szülők megriadtak és elszomorodtak, aztán hosszú ideig kutattak a holló után. Minden macskát megkérdeztek, hogy hol van a lányuk, de a macskák esküdöztek, hogy nem tudják. ez is azt bizonyítja, hogy mennyire álnok állatok.

♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Képgyűjtemény a Pinteresten: The Raven Girl.
Különböző Raven Girl kiadások borítói a GoodReads-en!
♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Jill Tomlinson: A cica, aki haza akart menni (Tomlinson állatmesék)

$
0
0


– Sémmmoááá! – úgy hangzott, mintha nyávogna. Pedig igazából azt mondta, chez-moi. Ez pedig franciául azt jelenti: haza akarok menni.


Fülszöveg:
Szuzi csíkos kiscica. Franciaországban lakik. Szereti kergetni a pillangókat, és szereti, ha visszafelé simogatják. Szuzi egyetlen dolgot nem szeret: eltévedni… De egyszer elalszik egy légballon kosarában, és átrepül a Csatorna felett. Hogy tud egy kismacska hazajutni a gazdáihoz a tengeren át? Szuzi mindent megpróbál: gumicsónakra és szörfdeszkára száll, úszik és hajózik, míg végre hazatalál. Jill Tomlinson meséjében Szuzi, a kismacska legyőzi a nagy vizet és megmutatja, hogy egy macska is ragaszkodhat a gazdájához.

Könyv információk:

Eredeti mű: Jill Tomlinson: The Cat Who Wanted to Go Home
Eredeti megjelenés éve: 1984

Pagony, Budapest, 2013
82 oldal · ISBN: 9786155291074 ·
Fordította: Demény Eszter ·
Illusztrálta: Anna Laura Cantone
Tomlinson állatmesék:

A bagoly, aki félt a sötétben
A pingvin, aki mindenre kíváncsi volt
A gorilla, aki olyan akart lenni, mint az apukája
A tyúk, aki soha nem adta fel
A földimalac, aki semmiben sem volt biztos

(önálló történetek)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )



Szerintem:
Történet:
Szuzi zabálnivaló!

A szívem szakadt meg az összes „haza akarok menni” jelentésű „chez-moi”, vagyis Sémmmoááá! –nyávogásától. Ez a cica hőlégballonban utazott, szörfözött, vízisíelt és miegymás – imádtam, ahogy mindent teljes erőbedobással és rezignáltan csinált, annyira haza akart menni a családjához!

Nagyon okosan van felépítve, mert az egyes hazakerülési próbálkozások viccesek és bájosak, az író mégsem hagyja elfelejteni, hogy Szuzi haza akar kerülni. Minden fejezet végén felemlegeti a cica családját. Nem sírós ugyan a könyv, de nem is áll nagyon távol tőle. (Általában az elhagyott befogadók szokták összetörni a szívemet, végig attól féltem, hogy elsumákolja Bertie nénit az író… Szerencsére nem így lett.) Szerettem a történet keserédes humorát.


Rajz:Nagyon illik a történethez! Szerintem aranyos az összes illusztráció, bár a nem macska élőlények elég furcsák/ijesztőek.

Értékelés: 5

Ajánlás: Bárkinek.

Igazán úgy gondolom, hogy aki egy kicsit is szereti a cicákat, kedveli a meséket, főleg az illusztráltakat, neki tetszene ez a könyv! Különösen kisgyermekeseknek ajánlom – tökéletesen követhető, vicces és szerethető minden a könyvben.

Kedvcsináló:
Az admirális fontoskodva járkált fel-alá a felsorakozott tengerészek előtt. Szuzi – akinek eltökélt szándéka volt, hogy a hajón marad – peckesen lépkedett mögötte, mintha mást se csinált volna életében, mint a legénységet szemlézte.
(…)
A tengerészek igyekeztek nem elvigyorodni; nem sűrűn fordult elő velük, hogy egy cirmos kiscica előtt kelljen feszes vigyázban sorakozniuk!
A szemrevételezés vége felé Szuzi kezdte elveszíteni a türelmét. Mire jó ez a fel-alá járkálás? Miért nem fejezik már be, és indulnak végre Franciaországba?

❀❀❀❀❀
A képek Anna Laura Cantoneillusztrációi, amik a könyvhöz készültek.
További borítókat pedig a GoodReads-en találsz: The Cat Who Wanted to Go Home.
❀❀❀❀❀


Dmitry Glukhovsky: Metró 2033 (Metró 2033 1.)

$
0
0
Mini-könyvklub 2. felvonás: sci-fi és disztópia

A témához tartozó bejegyzések a „mini-könyvklub” címke alatt elérhetőek.


(…) de tudd, sapiens: ez már a haláltusa! Az evolúció, melynek megértetted a törvényeit, már végrehajtotta a maga új szakaszát, és többé már nem te vagy az utolsó foka, nem te vagy a teremtés koronája. Dinoszaurusz vagy. Át kell adnod a helyed az új, tökéletesebb fajoknak. Nem kell egoistának lenni. A játéknak vége, hagyni kell, hogy most mások játsszanak egy kicsit. A te időd lejárt. Kihaltál. És hadd törjék a jövendő civilizációk a fejüket azon, miért haltak ki a sapiensek. Bár ez aligha fog bárkit is érdekelni…


Fülszöveg:
2033.
Az egész világ romokban hever.
Az emberiség majdnem teljesen elpusztult.
Moszkva szellemvárossá változott, megmérgezte a radioaktív sugárzás, és szörnyek népesítik be. A kevés életben maradt ember a moszkvai metróban bújik meg – a Föld legnagyobb atombombabiztos óvóhelyén. A metró állomásai most városállamok, az alagutakban sötétség honol, és borzalom fészkel.
Artyomnak az egész metróhálózaton át kell jutnia, hogy megmentse a szörnyű veszedelemtől az állomását, sőt talán az egész emberiséget.

Könyv információk:

Eredeti cím: Метро 2033
Eredeti megjelenés éve: 2005

Európa, Budapest, 2013
438 oldal · ISBN: 9789630791397 · Fordította: Bazsó Márton

A sorozat részei:

2. 2034
3. 2035 (hamarosan magyarul)

(nem tudni tervezi-e folytatni)

Mindenesetre a METRO Univerzum hatalmas, rengeteg történetet írtak hozzá!
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Eszmefuttatás a Metróról
Imádom a poszt-apokaliptikus történeteket és disztópiákat, nagyon régen kacsingattam már a Metró 2033 felé, hiszen hatalmas rajongói tábora van és annyira jól kitalált a világa, hogy saját univerzumot kapott: a Metró Univerzumot. Mégis tartottam tőle, mert orosz. (Mivel kötelezőként igyekeztek leszuszakolni párat a torkomon – sikertelenül -, ami kialakított bennem egy egészségtelentávolságtartást irántuk.)

Igazából örültem, hogy ez lett a könyvklub egyik könyve, mert magamtól talán sosem álltam volna neki, vagy ha neki is álltam volna: SOSEM fejeztem volna be. Kellett ez a motiválás, a klub támogatása és az is, hogy láttam – a többiek is épp olvassák, küzdenek vele.

A szereplők, a történet és a világ

Ez a könyv annyira marhára, kiborítóan és elviselhetetlen módon volt nagyon orosz és nagyon unalmas az első 300 oldalban, hogy az valami elképesztő!

Az elején dagályos, hirtelen rengeteg az információ – tulajdonképpen hozzávágnak az olvasóhoz sokmillió kiejthetetlen orosz nevet/állomásnevet. Belefásítanak és még nem történt semmi, csak dumálnak a katonák… az meg már csak hab a tortán, hogy a könyv mellé kéne ingyen adni egy hatalmas, minimum A/3-as térképet!

Aztán magunkra maradunk Artyommal meg a küldetéstudatával a moszkvai metró poszt-apokaliptikus világában, ahol kinyír a patkány, a kósza futóbolond, a random katona, akinek nem tetszik a fejed. Hallucinálsz, éhezel, beparázol, megkattansz, kinyírnak vagy kinyírod magad. Ez a világ nyomasztó és sötét. Imádtam! Ez az a jövőkép, amit annyira reálisnak tartok, hogy rettegek tőle!
DE…! Artyom nem jó társ az utazásban. (A könyv felénél azért drukkoltam, hogy fordulna már fel és menjünk tovább mással!)

Artyom az elején nagybetűs „Jó Gyerek”, Csodagyerek, Apuci Szeme Fénye, aztán elkezdett kikristályosodni bennem, hogy nagyon megszívtam vele, mert ARTYOM szerencsétlen, peches, töketlen..., ámde szupermázlistának számító főhős, mert mindig megmentik! Valóban mázli ez? Hogy ebben az életben folyton túlél? Ki akarna élni, túlélni, ha tudná, mi vár rá legközelebb? És mégsem sajnáltam ezt a béna kölyköt, mert marhára tele volt már vele a …hupilila hótaposóm

(A „Nem szabad a Kreml-re nézni, ne nézz a Kremlre!” – résznél nagy összegben fogadtam volna arra, hogy ha esélyt kap rá, ez az idióta rá fog nézni…)

Pozitívum!

Mindig jött valami borzongató és izgalmas, ami feldobta számomra a történetet – általában a mellékszereplők (Hunter, Kán, Melnyik), a sztalkerséget vagy a különböző helyszínek (könyvtár, Poljanka, Kreml). Nagyon szerettem ezeket a részeket!

Összességében küzdöttem a könyvvel, minden fejezettel… nagy ritkán volt valami nagyon jó, ami miatt érdemes volt tovább olvasni és ez tartotta fent a figyelmemet!

A csillagok nem a történet egészének szólnak (és főleg nem Artyomnak), hanem a VILÁGNAK, amiben játszódik ez az egész. Abszolút odáig vagyok a Metróban kialakított életért, az egész összetettségéért, a felépítéséért. Annyira kegyetlenül JÓ az egész, hogy ez az egyetlen olyan disztópia, amiben elképzelni sem tudom, hogy élnék egyáltalán. Ijesztő, borzalmas és innen aztán igazán nincs semmiféle kiút. Itt csak megdögleni lehet, de azt sokféleképpen…

Értékelés: 3*

*Fél csillaggal kevesebb is lehetett volna,
de magamnak adtam még egy felet, amiért végigolvastam.

Katonák az őrségben
Ajánlás:
Bár számomra nem lett nagy szerelem ez a történet, mégis ajánlom ezt a művet, mert egy olyan világban játszódik, amit muszáj megismerni! Ez a világ kegyetlen, véres, rémes, de annyira jól kitalált, hogy már értem, miért ihletett meg annyi más embert is, hogy különféle a Metróban játszódó történetbe fogtak!


Ajánlom mindenkinek, aki képes felülemelkedni azon, hogy OROSZ állomásnevekkel, nevekkel és nagyon dagályos orosz stílusban van megírva a sztori.

Javaslom a hozzám hasonló disztópia-imádóknak és mindenkinek, aki szereti a kemény posz-apokaliptikus történeteket. Valahogy annyira alapnak tűnik utólag, hogy muszáj ismerni…

Nem ajánlom gyenge szívűeknek, se senkinek, aki könnyedén félbehagy könyveket. 

Nem ajánlom senkinek, akinek baja van a vallási, hitbéli kérdések firtatásával! Még ha át is ugrunk sorokat vagy bekezdéseket (mert rengeteg átugorható rész van benne!), akkor is megéri végigolvasni. A befejezése nekem nagyon tetszett – nem ezt vártam, nem hittem volna, hogy felpislákol bennem a folytatni vágyás gyenge lángja, de így lett!

Kedvcsináló idézetek:
Artyom sztalkernek öltözve
– (…) Mondd, te hiszel a kísértetekben?
– Hát… Ha veled beszélgetek, utána mindig azon tépem magam, hogy most akkor hiszek-e bennük, vagy sem. Aztán ha egyedül maradok, vagy normális emberekkel beszélek, rögtön jobban leszek – felelte Artyom, s csak nehezen tudta visszafojtani a mosolyát.

– Egy kis patkányt esetleg? A vendég jelenlétében sütjük meg – ajánlotta méltóságteljesen a kopasz üzlettulajdonos. – Minőségi bizonyítvánnyal! – tette hozzá talányosan.
– Köszönöm, én már ebédeltem – utasította el sietve Ulman. – Artyom, te mit szeretnél? Csak mohát ne, attól kitör a beleidben a negyedik világháború.

(…) ha az ő istenüknek vannak is valamilyen megkülönböztető jegyei, az éppen hogy nem a szeretet, nem az igazságosság és nem a teljes megbocsátás. Abból ítélve, ami a földön történt az… ööö… teremtés óta, ebből egyedül a szeretetet lehet úgy-ahogy ráfogni: szereti az érdekes történeteket. Előbb zűrzavart teremt, aztán megnézi, mi sül ki belőle. Ha netán ízetlenre sikeredik, ad hozzá egy kis borsot. Úgyhogy igaza volt az öreg Shakespeare-nek: színház az egész világ. Csak egyáltalán nem az a színház, amire ő gondolt – fejezte be.
– Csak ma reggeltől fogva sikerült néhány évszázadnyi poklot kiérdemelned a beszédeddel – jegyezte meg Szergej Andrejevics.
– Ami azt jelenti, hogy legalább lesz kivel fecserészned ott – adta át a csövet neki Jevgenyij Dmitrijevics.

A képek a „METRO univerzum” Pinterest táblámról származnak.
Különböző METRO 2033kiadások borítói a GoodReadsen.
 

Tom Query: Nekrológ (könyv és interjú)

$
0
0

 Köszönet a recenziós példányért az írónak!
  

Ez a tükör megmutatja az igazi arcod, mert a maszk mögé lát. Akkor követted el a legnagyobb hibát, amikor olvasni kezdtél. Így lettél cinkosommá. Öltem, te pedig gyönyörködtél a művemben. És élvezted! Élvezted olvasni a szenvedés evangéliumát! Talán nem töltött el örömmel, amikor a füledbe suttogtam a borzalmakat, amelyeket Te soha nem mertél volna elkövetni? Én beszélek ám most is, igen, igen, ott a fejedben! Bizony, hogy örültél! Tudom, hogy igen. És Te is. Csak az örömöd ott rejtőzködik a sötétben, a maszk mögött!


Fülszöveg:
„Hát nem vetted észre, hogy a betűk mögött egy tükör van elrejtve? A saját képmásodat látod. Ez a tükör megmutatja az igazi arcod, mert a maszk mögé lát. Akkor követted el a legnagyobb hibát, amikor olvasni kezdtél. Így lettél cinkosommá.” – Tom Query nem kegyelmez az olvasónak sem. 

A szerző első önálló kötete olyan borzalommal teli rémmesék, thrillerek és fantasztikus történetek gyűjteménye, melyek túlmutatnak az öncélú vérontáson. A Poe és Lovecraft nyomdokaiba lépő ötször három novella a halál állomásait járja végig, de a bennük felmerülő konfliktusok és gyötrelmek forrása egészen hétköznapi, mulandó létünkben keresendő. A szereplők szó szerint kerülnek kés alá egy-egy filozófiai-pszichológiai kérdés boncolgatása közben, testileg is megjelenítve ezzel az elme és a lélek pusztulását. Az események hátterében meghúzódó okok viszont mindannyiunkat érintő problémákra vezethetők vissza. Ettől válnak Tom Query írásai egyszerre hátborzongatóvá és emberközelivé, legyen szó valós vagy túlvilági lényekről, gépszörnyekről vagy virtuális teremtményekről.
Könyv információk:

Eredeti megjelenés éve: 2015

Publio, 2015
E-könyv ISBN: 978-963-424-070-9
Nyomtatott ISBN: 978-963-424-069-3

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Elöljáróban:
A KÖTET KEMÉNYEN (18+)!
Többször nekrofil-, vérfertőző- és durva szexuális aktusokra kerül benne sor!
- Én szóltam. :)

Tartottam a kötettől, mert találkoztam már – számomra – érthetetlen és zagyva novelláskötetekkel, amiket nem is olvastam inkább végig… Ha valamihez hasonlítanom kéne ezt a gyűjteményt, akkor nekem Clive Barker: Vérkönyvekkötetéhez hasonlított, amit nagyon szerettem. (Akinek az tetszett, annak ez a kötet is tetszeni fog.)

Izgalmas, sokféle történetet és műfajt felvonultató, elegyítő kis kötet lett ez, amiben minden novella olyan, mint 1-1 fincsi esti rémmese. Az elején enyhén Stephen Kinget idézte, majd Clive Barkeres utánérzés alakult ki bennem, aztán ahogy haladtam a történetekkel el-elmaradoztak a nagy inspiráló szellemek. A maguk groteszk, beteg, kezelendő, bizarr módjukon egyedivé váltak a történetek. Tetszettek!

A borítónem illik a történethez és nekem nem is igazán tetszik. Valami sokkal sötétebb, fekete palettával dolgozó, komor és mégis ijesztő borító jobbat tenne a kötetnek.

Az én kedvenceim – sejthető módon – az online világgal, a virtuális valósággal kapcsolatos sztorik és a fantasyk voltak. Igazán sötét, igazán véres és igazán csavaros volt mindegyik.

Kedvenc novelláim:
Lacrimosa, Nekrológ
A vörös ruhás nő, Emlékezz!

Összesített értékelés: 4,5*

*(~4,3)
De a kedvenceim felhúzták.
Ajánlás:
Horror-rajongóknak.
Stephen King és Clive Barker fanoknak.
Mindenkinek, aki bírja – ne adj Isten: szereti - a nagyon véres és szexuális perverzióval (is) foglalkozó történeteket.
Dark fantasy, disztópia és sötét történet kedvelőknek.

Bővebben az egyes novellákról:
Az összesített értékelés az egyes novellák csillagszámaiból jött össze. A kötet összesen 17 történetet tartalmaz: 1 bevezető, 1 lezáró történetet, illetve 5 nagy csoportot, amelyekben 3-3 novella van. Mindegyik történet egyedi – így egyedként is csillagozom őket. (Én nem találtam találkozási pontokat, bár hasonlóságot igen.)

Sír
4 ☆☆☆☆

Hangulatos bevezetője a kötetnek. Elég rövid, de felütésnek tökéletes. Parás történet egy sírkertből.

I. Elutasítás

Tükröm, tükröm
5 ☆☆☆☆☆

A Tükörember legendáját beszéli el ez a történet. Különösen szerettem az Alice és a (fehér) nyúl beütése kapcsán, a felbukkanó Tükörország miatt. A novella sorozatgyilkosságokkal foglalkozik. Nekem bejött, menő sztori.

Repedések

(Online olvasható a szerző oldalán Edgar Allan Poe halálának 166. évfordulójának tiszteletére! REPEDÉSEKonline)

3 ☆☆☆

Sötét fantasy történet egy árulásról és egy örökké tartó szerelemről, a kellő misztikus vonulattal. Izgalmas kezdetű történet, bár a vége nekem nem igazán jött be igazán. Annyira sajnáltam csóri főszereplőt…

Nyomor
5 ☆☆☆☆☆

Ez egy poszt-apokaliptikus világban játszódó tolvajos, graffitizős történet, aminek a szereplői fiatalok. Három testvér történetét meséli el, bár elég szomorúan, de még így is imádtam. Sokkoló, de jó!

II. Düh

A vörös ruhás nő
4 ☆☆☆☆

„Olvastam volna még”-kategóriás történet, ami a virtuális valóságban játszódik és disztópia. Tényleg csupán a világ egy szeletét ismerjük meg benne, de az annyira jó, hogy érdekelne még.

Babaház
5 ☆☆☆☆☆

Zseniális! Beteg. Ijesztő. Pszichopata!

Emlékezz!
5 ☆☆☆☆☆

Ismét egy történet, amiben a virtuális valóság játszik főszerepet. Nekem jobban tetszett, mint az előző hasonló, mert jobb volt és kidolgozottabb. DE MEGINT MARHA KEVÉS! Olvasnám még!


III. Alkudozás

Oidipusz szonáta
3 ☆☆☆

Már a címéből kiindulva is FÚJ-kategóriás, de legalább lelkileg felkészített némileg a várható dolgokra. (18+) szintű megrázó cselekmény. Durva, groteszk, gusztustalan és felháborító volt. Mind a nekrofília, mind a vérfertőzés a cselekmény részét képezi, de még ha ezek miatt le is vonok 1-1 csillagot – marad még elég, hogy mutassa: a történet JÓ.

Lacrimosa
5* ☆☆☆☆☆

IMÁDTAM! Még nem találkoztam könnyvámpírokkal és bár butának is tűnik a dolog, engem megvett magának! Ismét egy durva történetről van szó, a felbukkanó kínzások fájtak. Viszont ezt a sztorit szerintem mindenkinek el kéne olvasnia.

Acidparty
4 ☆☆☆☆

Szexes-durva történet, ami pár gazdag srácról szól, akik annyira elviselhetetlenül unszimpatikusak voltak számomra, hogy nem igen fájt, ami velük történt. A történet boszorkányos, lélekgyűjtős, drogos, erőszakos, de szépen megírt és élvezetes történet.

IV. Depresszió

„Békalány”
5 ☆☆☆☆☆

A történet három szóban: izgalmas, durva és szókimondó! Bár nem tűnt szimpatikusnak számomra a történet Békalánya, a végére már-már sajnáltam szegényt… Egyébként is bántalmazás és kirekesztés ellenes vagyok…

Alvajáró
4 ☆☆☆☆

Pszichopata, horrorisztikus dark fantasy. Jó volt.

Testek a padlástérben

4 ☆☆☆☆

Szépen felépített teremtéstörténet, ami „haláli” volt és tök jó. Persze gusztustalan is volt és nekrofil is és beteg is! A kötet vége felé egyre sötétebbek, egyre durvábbak a horrorok.


V. Belenyugvás

APA
5 ☆☆☆☆☆

HORROR-TÜNDÉRMESE! Annak ellenére, hogy egy borzalmas sztorit kaptam, amiben mind vérfertőzés, mind szodómia felbukkant – mégis szerettem ezt a történetet. Nagyon jó volt a tündérek kialakulásának beteg és sötét legendája/sztorija. Meredek, nagyon meredek volt az egész, de jó!

Halott városok
4 ☆☆☆☆

Szép, szomorú történet. Szívhez szóló. Megfogott és kellett is ez a felszusszanás a sok borzalom közepette.

„Az ész álma szörnyeket szül"

4 ☆☆☆☆

Hangulatos, élvezetes szösszenet egy festőről, aki képes a valóságra festeni… ha akar. Mondjuk én rémesen gyűlöltem a festőt, de a párbajt szerettem.

Nekrológ
5* ☆☆☆☆☆

Nagyon jó lezárása a kötetnek, tökéletesen van elhelyezve ez a novella. Még a könyv végén odavág valami iszonyatosan nagyot az olvasónak. Ez is olyan, hogy mindenkinek olvasnia kéne.

Interjú az íróval - Tom Query válaszol
1.) A kötetben több műfajban írsz (sci-fi, disztópia, misztikus, dark fantasy, fantasy, horror és ezek keverékei). Melyik műfaj áll hozzád a legközelebb? Melyikben írsz, melyikben olvasol a legszívesebben?

Úgy érzem, hogy mindig a horror műfajából indulok ki. Arra törekszem, hogy félelmet keltsek. De ha megmaradnék a horror műfaji konvenciói, korlátai között, az elég unalmas lenne. Nemcsak az olvasónak, hanem nekem is. Ezért arra törekszem, hogy más műfajokat, alműfajokat is játékba hozzak.
Az írásomra és a stílusomra is nagy hatással vannak az aktuális olvasásélményeim. Szinte bármit szívesen elolvasok, és valamilyen módon beépítem saját magamba, ezzel az írásaimba is. Olyan nekem az olvasás folyamata, mintha a befogadott betűk lebomlanának és újra felépülnének egy másik struktúra köré. De ez talán egy kicsit elborult művészes gondolatnak tűnhet ( :) ).

2.) A kedvencekről kérdezni nehéz, mert általában sok kedvence van az embereknek, de engem érdekelne, hogy ki a kedvenc íród? Melyik könyv a kedvenced? Kik, mik inspirálnak?

Stephen King az én Andersenem. Alig tudtam még olvasni, amikor az általános iskolai könyvtárból kicsempésztem a Rémálmok és lidércek második kötetét. Ha kedvenc könyvet kéne választani, akkor ez lenne az. Bezárkóztam a nagymamám egyik szobájába, és ott olvasgattam titokban. Amikor aztán visszavittem a könyvet, nagyon megszidott érte a könyvtáros.

Legnagyobb hatással tudományos munkák vannak rám, mert ott találkozom olyan problémákkal, amelyekre csak a fikció keretei között adható válasz. Mintha az egésznek egy pszichológiai-filozófiai kérdéskör lenne a motorja, más olvasmányélményeim pedig csak a vázat adnák hozzá.


3.) Mi alapján válogattad be éppen ezeket a novellákat a kötetbe? Melyik a kedvenc történeted a kötetből, ha van ilyen?

A fejezetcímek a halál feldolgozásának fázisai Elisabeth Kübler-Ross svájci pszichiáter felosztása alapján. Ennek alapján alakult ki az a koncepció, hogy az ötször három történet elé kerüljön egy nyitó (Sír) és egy zárónovella (Nekrológ). A korábbi munkáimat nem tartottam elég jónak, elég kiforrottnak a kötetben való megjelentetésre (nem mintha most nem tudnék még hova fejlődni, haha). Kulisszatitok a kötetről: a szerkesztés úgy zajlott, hogy odaadtam a múzsámnak a tizenhét novellát, ő korrektúrázta és rendszerezte őket, így alakult ki a jelenlegi sorrend és az egyes fejezetek tartalma.
A kedvenc történetem a Nekrológ, mert abban mesélem el, hogy tulajdonképpen mit is csinálok, hogyan mesélek - ha szabad így fogalmazni.

Köszönöm szépen a válaszokat és köszönöm, hogy olvashattam a történeteidet!

Kedvcsináló idézetek:
De hátra volt még a járvány harmadik szakasza. Minden élőlényen úrrá lett az őrület, mely ledöntötte a morális törvény által szabott határokat. Állat és állat, ember és állat, ember és ember egymás testébe vájt. A halál volt a legkegyesebb dolog, ami csak történhetett az arra tévedővel. A fajtalankodásban rejlő romlott élvezetek aláásták a szeretet minden megnyilvánulását. Üzekedés, szodómia, szexuális együttlét öregekkel, gyerekekkel, halottakkal, tárgyakkal és állatokkal, a kéjelgés legdurvább formái, merev hímtagok, nedves testnyílások, cserélődő testnedvek, ondó és ürülék, kiáltások, sóhajok és rengeteg vér, az őrület ezernyi mosolygó és jajgató arca. Szodoma, a szemérmetlen bűn eltörpült a birodalom fertője mellett.

(APA (Karácsonyi tündérmese a virradat fényénél))

Ha ideálisak a körülmények, először lassan, lopakodva haladok felfelé, akár egy őz, utána trappolok, mint egy vaddisznó, végül egy negatív lavinaként rázúdulok a tudatra. Igen, maga vagyok az Őrület, vagy – ahogy szegény, freudista Edgár mondaná – Az Ősvalami.
Ma sincs vége a mesének. Ma sincs vége, sosincs vége…
("Békalány")
A költözéssel két nap alatt végzett. Egész magánélete elfért néhány ócska, kopott bőröndben. Fontosabb iratok, néhány ruha, egy-két háztartási eszköz – ennyit hozott magával az első napon. Fényképei, kabalái, kacatjai – emlékei – sohasem voltak. Felesleges dolgoknak tartotta őket, amelyek csak hátráltatják a tudáshoz vezető ösvényen. Az sem nagyon érdekelte, hogy rengeteg régi dologra, főleg a gyerekkorára, képtelen visszaemlékezni. Amikor megpróbálta, csak ürességet talált. Mintha tátongó szakadékba nézett volna, amely nem néz vissza rá. Az emlékek elvesztek. Helyükre elméletek, definíciók, számok és függvények kerültek. Ilyen egy számítógép: ha nincs elég hely, szinte bármit le lehet törölni, ami nem kell.

(Testek a padlástérben)
★★★★★
Képgyűjtemény a Pinteresten: Random Pictures For My Blog
Megvásárolható itt: Libri, Bookline, Publio
★★★★★

Dan Wells: Az ördög egyetlen barátja (Új John Cleaver-trilógia 1. rész / John Cleaver történetek #4)

$
0
0

 Köszönet a recenziós példányért a Fumax kiadónak!


Embereket öltem. Nem olyan sokat, mint egyesek, az tény, de hát ez aligha vigasz, nem igaz? Ha valaki melléd ül a buszon, és a kezét nyújtva azt mondja, hogy „Helló, John vagyok, és csak néhány embert öltem meg”, az még nem igazán fog megnyugtatni téged.


Fülszöveg:
John Wayne Cleaver démonokra vadászik: megölték a szomszédait, a családját, és a lányt, akit szeretett, mégis mindig győzelmet aratott fölöttük. Most egy titkos kormányzati elitcsapatnak dolgozik, és arra használja az adottságait, hogy a lehető legtöbb szörnyeteggel végezzen…

…csakhogy a szörnyetegek rájöttek, hogy üldözik őket, és a csendes macska-egér játék totális természetfeletti háborúvá készül kirobbanni.

Johnnak nem tetszik ez az életmód. Nem akar az FBI bábja lenni, nem akarja, hogy egyetlen barátját egy elmegyógyintézeti szárnyba zárják, nem akar szembenézni a magát A Vadásznak nevező, rettenetes kannibállal és legfőként nem akar embereket ölni. De ahogy a mondás tartja, nem kaphatsz meg mindent, amit akarsz. Ezt a saját kárán tanulta meg, ahogy azt a ruháján egyre csak szaporodó vérfoltok is bizonyítják.
Amikor John ismét szembeszáll a gonosszal, tudni fogja, mit kell tennie.

Az ördög egyetlen barátja a New York Times bestseller-szerző Dan Wells új John Wayne Cleaver-trilógiájának első darabja

Könyv információk:

Eredeti mű: The Devil’s Only Friend
Eredeti megjelenés éve: 2015

Fumax, Budapest, 2015
296 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9786155514371 ·
Fordította: Rusznyák Csaba

Megvásárolható itt:
John Cleaver-trilógia:


Új John Cleaver-trilógia:

2. Over Your Dead Body (angol) - 2016
3. …

(Ennek az újnak még várhatóak részei!)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
John ismét bebizonyította nekem, hogy érdemes rá figyelni: zseniális tervező, okos és jó logikájú főszereplő, aki szokott hibázni is, esendő ember. Imádom a kis pszichopatát!

A történet in medias res vág a dolgok közepébe – máris egy megfigyelés és likvidálás közé érkezünk. Nem ott folytatjuk, ahol a Nem vagyok sorozatgyilkostrilógiát abbahagytuk, azóta John szépen összerendeződött egy kis különleges csapatba ex-katonákkal, tudósokkal, rendőrökkel. Áldottra/Sorvadtra vadászik a kis csipet-csapat, ami nem egy életbiztosítás, ám nagyon izgalmas! Ebben a kötetben találkozik az, amit szeretek a tévésorozatokban és imádok a könyvekben: nyomozás sorozatgyilkosok után némi extra fantasy felütéssel.

A sztori egy részét már ismertem a Next of Kincímű bónusz-novellából, amit az alaptrilógia lezárása után szinte mániákusan kutattam fel, mert igényeltem az újabb részt (akkor is, ha csak egy néhány oldalas novella) és most ismét nincs mit olvasnom – remélem, hogy Wells bácsi belehúz. Ez a sorozat függőséget okoz.

Ez a kötet túlságosan jól van felépítve, túlságosan vezetve vagyunk. Mindent megad, amire vágyunk, és amikor már azt hittem, hogy minden logikus, akkor innentől már egyenes a pálya a Célig, akkor ejtett pofára. De nagyon. Régen vert át ennyire könyv! Alig várom, hogy olvassam a következő részt (Over Your Dead Body– Csak a holttesteden át)!

A legérdekesebb a sorozattal kapcsolatban, hogy mindig kinyír valaki fontosat a részeiben Dan Wells, ám itt – bár jöttek a hullák – egyikük halála sem fogott meg, amíg… meg nem halt egy démon (vagy Sorvadt, vagy Áldott, ahogy tetszik). Döbbenet, hogy milyen mélyen érintett az Ő halála, ellentétben az emberekével… Durva.

Kedvenc részeim:

Az egyes Sorvadtak képességei.
Brooke viselkedése és John ragaszkodása hozzá.
John és Potash. John és Meshara.
A Vadász utáni nyomozás.
John gyermekkori sztorija a dinókkal.

Kedvence(i)m: John. Meshara. Potash.

Jajj, nekem, vele se akarok rémálmodni. Soha. NEM!– kategóriás: A Vadász

Értékelés: 5*
*Kedvenc sorozat

Borító

A Fumax kiadó megszavaztatta, hogy legyenek e szarvacskák az Ö betűkön. Naná, hogy az igenre szavaztam! Imádom ezt a borítót, valami elképesztő gyönyörű, ráadásul illik a sztorihoz. Ezt a vérfürdőt!

Ajánlom - Mindenkinek! Fordulatos és véres!

Krimi-rajongóknak. Nyomozós, FBI ügynökös, rendőrös, katonás sztorikat szeretőknek. Urban fantasy kedvelőknek. Sorozatgyilkosságos, pszichopatás könyvek kedvelőinek.
 
John gyújtogatási mániája megmaradt!

FIGYELMEZTETÉS!

Aki most kap kedvet a szép borító, a jó kis fülszöveg vagy a vélemények kapcsán, inkább a „Nem vagyok sorozatgyilkos”-sal kezdje! Szinte az egész trilógiából felhasznál spoilereket a könyv és a lezárás nagy BUMM!-ját is elmeséli.



A szereplők

Potash szerintem (Dieter Gutfried)
John és Brooke egy olyan csapatba került be, amelynek minden tagjának van valami hatalmas titka. Olyan titokra gondolok, amit még a munkatársak egymást tájékoztató aktáiból is kitöröl a főnök! Kapunk egy unszimpatikus tudóst, Nathan Gentry-t, aki folyton magát fényezi, ám egy gyáva dög. A könyvtártudomány doktora, amit nem győz hangoztatni. Nem sokkal utána megismerjük Diana Lucas-t, aki egy kilépett katona. Mellé jön az ötvenes vezető Linda Ostler, aki összefogja a csapatot és tartja a főnökökkel a kapcsolatot. Aztán ott van a fiatalokra figyelő Dr. Trujillo, akit egy pillanat erejéig sem sikerült megkedvelnem! Valamiért nem bírom a John életében felbukkanó pszichiátereket… Az utolsó tag Albert Potash, az egyik kedvencem, egy morcos, csendes és hideg ember, akiről sok mindent nem tudunk meg, csak azt, hogy egy szuperkatona, aki rengeteg embert ölt meg.

A kis démongyilkos brigád városról városra vándorol, felkutat, megfigyel és likvidál. Könnyű lenne, ha így menne, nem?

Kedvcsináló idézetek:
Mi olyat tettem, amit nem kellett feltétlenül megtennem? Mindig is ez volt a nagy kérdés. Vizsgáljuk meg, hogyan döntünk, amikor bárhogyan dönthetünk, és akkor tudni fogjuk, hogy kik vagyunk valójában.

– Nagyon is törődöm vele, hogy ne törődjek semmivel. Köszönöm, hogy észrevette.
– Szerintem az a különbség, hogy csakis a halállal törődsz. Ha valami képes megölni téged, vagy valakit, akit ismersz, azt nagyon komolyan veszed. Ha bármi másról van szó, úgy csinálsz, mintha a legkevésbé sem érdekelne. Most eljött az ideje, hogy engem is komolyan vegyél.
Ez totálisan fenyegetésnek hangzott, és éreztem, ahogyan az idegességtől kezd elszorulni a torkom. Gondolkodás nélkül hárítottam.
– Szeretne egy ölelést?

– Normális emberek nem tudják csak úgy kikapcsolni az érzéseiket, valahányszor azok kényelmetlennek bizonyulnak…
– Hát, az szívás a normális embereknek.

☠☠☠☠☠
Képgyűjtemény a Pinteresten: Könyvek - Dan Wells.
Különböző The Devil’s Only Friend kiadások borítói a GoodReads-en!
☠☠☠☠☠

Happy Halloween! – könyv- és filmajánló

$
0
0

Bár Magyarországon nem divat ez a beöltözéses Trick or Treat (Adsz vagy Kapsz) dolog, én eléggé odáig vagyok érte! A hangulatért, a téma ihlette könyvekért, filmekért, jelmezekért, maszkarákért, sminkelési technikákért, körömlakkozásokért… Szóval mindenért, ami Halloween-témájú!

Ez egy nagyon vegyes poszt lesz, mindenféle ide vágó halloweeni finomsággal. Természetesen ezen az éjszakán, amikor elhalványul a rémek világát és a valóságot távoltartó fátyol, amikor átpillanthatunk a Borzalmak dimenziójába, amikor a szörnyek valóban a szekrényeinkben rejtőzhetnek vagy végighúzhatják a karmaikat az ablaktábláinkon – akármit olvashatsz. Zombik, szellemek, fejnélküli lovasok vámpírok és őrült ámokfutók csupán segítenek, hogy felkészülj – ha nem nézel vagy olvasol semmi borzongatót, az árnyak akkor is jobban megnyúlnak és mélyebb a sötét a szoba sötét sarkaiban. Ez egy ilyen éjszaka…

Szóval, ha kedved támadt megünnepelni a Halloweent, akkor olvass tovább!

❖❖❖❖❖

A Halloweenról (október 31.) röviden:

Ősi kelta halotti kultusz ünnepe, boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek éjszakája. Eredetileg az angolszász országokban ünneplik (Írország, Skócia, Amerikai Egyesült Államok, Kanada), de mára az egész világon elterjedt.

Egy máig fennmaradt hiedelem szerint október utolsó napján a legvékonyabb a választóvonal az élők és a holtak világa között. Az eltávozott lelkek ilyenkor útra kelnek, addig barangolnak, amíg meg nem találják egykori lakhelyüket, és ezen az éjszakán megpróbálnak visszatérni a világba. Már a kelták is védekeztek a biztonságukat veszélyeztető esemény ellen: házaikban eloltották a tüzet, hogy a hideg és barátságtalan tűzhely ne vonzza a hazalátogató szellemeket, és a tökéletes megtévesztés érdekében szellemnek öltözve parádéztak az utcákon, hogy a Gonoszt a végsőkig megzavarják, hogy aztán könnyebben elűzhessék. Október 31-én, miután a termést betakarították és elraktározták a hosszú, hideg télre, megkezdődött az ünnepség. A kelta papok a hegytetőn, a szent tölgyfák alatt gyülekeztek, új tüzeket gyújtottak, termény- és állatáldozatokat mutattak be, tűz körüli táncuk jelezte a nap-szezon végét és a sötétség kezdetét. Mikor eljött a reggel, a papok szétosztották a parazsat a családok között, hogy azzal új tüzeket gyújthassanak. Ezek tartották távol az ártó szellemeket, és űzték el a hideget.
(forrás: Édenkert.hu)

A Mindenszentekről (november 1.) röviden

A Mindenszentek ünnepe a katolikus keresztény egyház saját ünnepe, ami a történelem folyamán összekapcsolódott az ősszel tartott ősi kelta Samhain pogány ünneppel is, amelyet azonban már az ókereszténység korában krisztianizáltak. A Samhain pogány ünnep jelentette a kelta népek számára az újév, valamint a tél és a sötétség kezdetét. Úgy hitték, hogy az ünnep éjszakáján az előző évben meghalt emberek lelkei összezavarhatják az élők életét, mivel az év során elhunyt lelkek ezen az éjjelen vándorolnak át a holtak birodalmába. Az emberek a szellemeknek ételt és állatot áldoztak, hogy megkönnyítsék a vándorlásukat. A keresztény közösségek a hetedik századtól kezdődően egyes helyeken elkezdtek ünnepet tartani az elhunyt valamennyi katolikus szent tiszteletére. Így a pogány halottakra emlékező ünnep Mindenszentek ünnepeként élt tovább.

 (forrás: WikiPédia)

Mindenszentek és halottak napja közötti éjszakán (a magyar nyelvterületen többfelé karácsony éjjelén) a néphit szerint a templomban a halottak miséznek. A hiedelemtörténetek szerint a harangszó vagy világítás nyomán véletlenül a templomba tévedő ember észreveszi, hogy ott a halottak miséznek. Menekülni próbál, de a halottak letépik a ruháját, vagy a hátrahagyott ruhadarabját szaggatják össze. Az illető hamarosan meghal, mert az élőnek nem szabad a holtat meglátnia.

(forrás: Sulinet)

HALLOWEEN-i könyvek magyarul

A bűvös maszk gyermekkorom kedvence, sajnos sok éve nincs már meg, de én biztosan őt olvasnám újra idén. Mindazonáltal tisztában vagyok vele, hogy nem mindenki ifjúsági horror kedvelő, így többféle könyvet ajánlok erre az éjszakéra:

Ifjúsági horror: R. L. Stine: A bűvös maszk


HALLOWEEN-i könyvek más nyelven
(de jó lenne, ha kiadnék őket idehaza is)

Ezeket különböző könyves bloggerektől vadásztam össze, illetve GoodReads ajánlások alapján. Elméletileg nem gagyi, nem unalmas, hanem ijesztő, igazi halloween-i finomság mindegyik könyv! :)


HALLOWEEN-i filmek

Az Adsz vagy kapsz, a Hókusz Pókusz, a Halloween-sorozat és a Két tojás száz bajt csinál című filmek igazi klasszikusok számomra, mert évente-párlvente újranézem őket. A régebbieket gyerekkorom óta. Igyekeztem hozzájuk hasonlító filmeket összeválogatni, de persze őket se hagytam ki:

Horror

Családi

Mese

Kedvencem, bár nem kifejezetten Halloweeni mozi, de HalloweenTown lakói a főszereplői: Karácsonyi lidércnyomás (1993)

A kedvenc Halloween-i mesémből a kedvenc zeném pedig továbbra is:

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
A Halloweeni Körömmintáknak van saját táblája: Halloween Nail Art.
❖❖❖❖❖

Havi összefoglaló - ez történt októberben!

$
0
0
 
(Ezt a rovatot a „havi összesítő” címke alatt lehet megtalálni.)

Az a helyzet állt elő velem, hogy elhagytam a jegyzetelős papírkámat, amire mindenféle dolgokat felírok a velem történő dolgokról… Ez a hónap kifejezetten unalmas volt, szinte semmi nem történt velem (és nem ezt nem azért mondom, mert nem emlékszem és a papirkámat is elhagytam… (DE!!!)). A hónapra visszagondolva marha sok időt töltöttem azzal, hogy Artyommal evickéljek mind előrébb és előrébb a moszkvai Metróban. Néha barátnőztem, néha családoztam, néha kutyát sétáltattam.

Több recenziós példány volt a hónapban, moziztam, Könyvtári Napokat tartottunk, rekord mennyiségű könyv került a polcaimra, nyereményjátékoztunk, Könyvmoly Párbajra jelentkeztem, stb. Amikor nem az állatorvosnál dekkoltam, akkor molyoltam. :) Azt hiszem, ennyi… minden másról bővebben lent.

(A folytatáshoz olvass tovább! )

❖❖❖❖❖
Mi történt 2015. októberében?
❖❖❖❖❖
Személyes kitérő –

Én és a könyvek- bevallásom következik. 32 példánnyal növekedett a polcon sorakozó drágaságaim száma. Vettem magamnak 8 db könyvet, nyertem 2 könyvet, kaptam az Athenaeumtól és a Fumaxtól 1-1 reci példányt (már mindkettőről írtam is) és 20 könyvet kaptam egy cukorfalat molycitól!

Ez a rekord, ennél több már nem hiszem, hogy valaha is lenne. :)

Vettem

Párszáz forintért beszereztem a Maki Murakami: Gravitation 1 - 2  - 3  - 4 részeket magyarul az  Extreme Digital akciójának keretein belül, mert szeretem a yaoit és ez az első volt anno, amit a műfajban olvastam. Sajnos az 5., utolsó rész nem jött ki magyarul (de megvan angolul)…
A Beholder.hu akcióján megvettem két nagyon régen vágyott Böszörményi Gyula könyvemet: Rúvel hegyi legenda, A bolhedor lovagjai. (Kihagyhatatlan! *.*)


Ajándékba kaptam

Az egyik molyos barátosném kiköltözik Angliába és nekem adja/adta a fél könyvtárát, szóval a legtöbb könyv a hónapban tőle van. Tipikusan az a szituáció, amikor örül is az ember lánya meg szomorú is. Igazából nagyon drukkolok, hogy megérje kimenni, ha már ilyen bátor! :)) És hát Anglia… picit irigy is vagyok. Szóóóval, a Lorelle-től zsákmányolt/kapott könyveim:


Recenziós példány

Az Athenaeum kiadó jóvoltából ismét beleszerettem a cirkuszba, a Gwenda Bond: Lány a kötélenértékelést (itt) olvashatjátok!

A Fumax kiadónak köszönhetően elolvashattam Az ördög egyetlen barátja című Dan Wells könyvet, aminek az értékelése már olvasható az oldalon (itt).

Nyertem-könyv

Raina Telgemeier: Drama, igazából őt egy Giveaway Hop keretein belül nyertem (Banned Books Week Hop Giveaway) Susan – The Book Bag! blogtól/bloggertől.

Egy Könyvfüggő Vallomásai blogtól, Esztertől nyertem az egyik kedvenc disztópiám előzményét: James Dashner: Halálparancs. Angolul már olvastam (itt olvasható az értékelésem), de imádok magyarul újraolvasni. =^.^=

Más érdekeltségek –
 
A hónap elején mozi: Mentőexpedíció. nagyon jó film volt, ráadásul nagyon jó könyvmoly-könyvtáros társasággal voltam!

Könyvtári Napok: mivel megkértem anyumat és a nagyimat is, hogy használhassam a nevüket, így most már három könyvtárjeggyel gazdálkodom. Az ingyen beiratkozás kihagyhatatlan.

A nyereményjáték nyertese a meghirdetése után szinte azonnal jelentkezett, pikk-pakk lebeszéltük a dolgot és pár nap múlva már meg is kapta Picoult-ját. :) Remélem ő is szeretni fogja!

Könyvjelzők -

Az előző hónapban elfelejtettem megemlíteni a Jeffitől kapott Úrnős-Szentes mágneses könyvjelzőmet. Illetve a 10. Országos Könyvtári Napok alatt is begyűjtöttem egy tematikus könyvjelzőt.


Novemberi terveim:

- Várható recenziók elolvasása:

S. J. Watson: A másik én– Athenaeum Kiadó
Joss Stirling: Misty (Lélektársak 4.) - Manó Könyvek Kiadó


- Saját – és könyvtári példányok kivégzése:

Stephenie Meyer: A burok …mini-könyvklub…



Ha sikerül recenziót kérni, akkor:Salla Simukka: Ébenfekete


Helyzetjelentés:

Mini-könyvklub Vegazussal és több más bloggerrel!

A második disztópia/sci-fi, amit közösen olvastunk (és marha nehezen halad vele mindenki): a Metró 2033 című könyv volt, aminek a közös adatlapját a címre kattintva érhetitek el. (Nov. 1-én 11-kor még csak 4 értékelés érhető el a könyvről… a 25-ből! :D)

(A novemberi, a következő könyv A Burok lesz, ami már itt figyel a polcon – most nem bénáztam, amint láttam a könyvtárban, kihoztam... Szóval relatíve a hónap elején túl is jutok rajta (remélem).)


A kapcsolódó bejegyzéseim a mini-könyvklub címke alatt elérhetőek!
❖❖❖❖❖
Könyvek és a blog -
12 könyvről írtam a hónapban bejegyzést:
  1. Dan Wells: Az ördög egyetlen barátja
  2. Gwenda Bond: Lány a kötélen
  3. Vivien Holloway: A hóhér kötele
  4. Samantha Shannon: A Mímes Rend
  5. Cressida Cowell: How to Train Your Dragon
  6. Marni Bates: Segítség, YouTube-sztár lettem!
  7. Tom Query: Nekrológ (könyv és interjú)
  8. Dmitry Glukhovsky: Metró 2033
  9. Jill Tomlinson: A cica, aki haza akart menni
  10. Audrey Niffenegger: Hollókisasszony
  11. Dan Brown: Angyalok és démonok
  12. Jennifer L. Armentrout: Opposition - Ellenállás

Kevés önálló regény, sok sorozatrész jutott októberre. Volt mese, cirkusz, állattörténet, horror, disztópia, sárkányok, vallási szimbolizmus, világító űrlények, pszichopaták. Abszolút vegyes egy hónap volt.

Legrosszabbat IS nehéz lenne választani, mert több negatív értékelést írtam a hónapban, mint az egész évben. Mégis a jó könyvek felé fordulok szívesebben így TOP 3 legjobb könyvet hirdetek:
  • TOP 1 - Az ördög egyetlen barátja, amit alig több, mint egy nap alatt befaltam. És a következő rész 2016. májusban jelenik meg angolul… addig megőrülök John Cleaver nélkül.
  • TOP 2 -How to Train Your Dragon, egyszerűen odáig vagyok Hiccup és Toothless világáért!
  • TOP 3 - Lány a kötélenÉS Angyalok és démonokdöntetlen. Mindkettő izgalmas volt, mindkettőben nyomoztak, ráadásul nagyon bírtam a szereplőket is és mindkettőt élvezetes volt olvasni. 

Az október végi bannerem. :D
Egyéb bejegyzéseim: Párbaj felhívás, Mozizó, Halloween-poszt, 2 book tag, 1 díj és a nyereményjáték eredményhirdetése. –


❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
A képek a Pinterest tábláimról vannak vagy sajátok.
❖❖❖❖❖

Anna Gavalda: 35 kiló remény

$
0
0


Érte, ha kell, én hegyeket hordanék el, felnégyeltetnem, lassú tűzön megsüttetném magamat. Magamhoz ölelném és körbeszaladnám vele az egyenlítőt, bármit, hogy megmentsem, de egyszerűen nincs mit tenni. Csak a várakozás.


Fülszöveg:
A 35 kiló remény egy francia kiskamasz története, akinek remek a kézügyessége, hatalmas a szíve, de iskolába járni nagyon nem szeret, hiszen nem igazán tud megfelelni az ottani követelményeknek. Grégoire, bármit megszerel, szívesen segít barkácsolni imádott nagypapájának, de a matekkal és a szüleivel hadilábon áll. A helyzet napról napra romlik, kicsapják az iskolából, és senkinek sincs ötlete, hogyan tovább…

Anna Gavalda ifjúsági regényében minden írói erényét megvillantja: egy hétköznapi történetet mesél el rólad vagy a szomszéd fiúról, egy családról, ahol mindig lenne mit tenni, elfogadásról és elutasításról, és arról, hogy gyerekként sem könnyű az élet.

Könyv információk:

Eredeti mű: Anna Gavalda: 35 kilos d'espoir
Eredeti megjelenés éve: 2002

Magvető, Budapest, 2009
80 oldal · ISBN: 9789631427066 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Hogyan került a kezembe ez a könyv?

Nem hazudok, nem terveztem elolvasni, ám a Igen nehéz, pontgyűjtős – könyves társas kihívás havi fordulójába a gyermeksorsok témakör futott be és ez az egyik ajánlott könyv. Így kölcsönkértem, elolvastam és csak ajánlani tudom!

Dubosc Grégoire egy tizenhárom éves kölyök, aki hatodikos volt, aztán kirúgták a suliból… nem is szeretett odajárni. Ő barkácsolni szeret, sőt kifejezetten jó benne! A szülei nem kompatibilisek, így csak a zűrzavar van odahaza és a gyerek menedéke a nagyapja műhelye.

Lehet ebből jó sztorit írni? Hááát… nem. - gondoltam fantáziátlanul.

És sikerült-e az írónőnek? NANÁ!

Az első pillanatban húztam a számat, aztán magával ragadott a nehezen tanuló gyerek története, helykeresése. A könyv megható, a vége felé elbőgtem magam. Összességében boldog vagyok, hogy a kezembe került ez a rövid, ám tartalmas történet. Én ezt tenném kötelező olvasmánnyá… lélekkönnyítő olvasmány.

Kedvenc: Léon apó és Léonland.

Értékelés: 5

Ajánlás: kiskölyköknek, nagykölyköknek, szülőknek, tanároknak, „csakúgy” felnőtteknek. Egy szülő, egy tanár vagy egy osztály annyira gyorsan tönkreteheti vagy helyrehozhatja egy gyerek életét…


A borító:

So-so. Nem értem, mi köze a könyvhöz és egészen másra gondoltam miatta, mint amiről a könyv szól, de nem is annyira rossz.

Borítók innen-onnan:
Mostanában nem találtam olyan könyvet (bár nem is nagyon kerestem), amihez többféle borító is készült. Viszont ennek a történetnek többféle – jobb és rosszabb borítójú kiadása is van, szóval bemutatnám a kedvenceimet.

Illik a sztorihoz a 2003-as francia Viking Juvenile kiadvány borítója, mert egy sarkalatos pontot ábrázol: 

A legtöbb köze a történethez az orosz 2009-es Флюид kiadóénak van:


Ez a rajzos borító is tetszik a francia Bloomoon 2013-as kiadásáé:


Kedvcsináló idézetek:
– Ne sírj. Az már embertelen….
– Semmi bajom, Léon apó, csak az agyvizem csurog…

Imént meséltem, hogy az iskolaszagtól hányingert kapok; hát az ittenivel meg nem tudok betelni, maga a boldogság. Kátrány, gépzsír, villanyradiátor, forrasztópáka, műgyanta, bagó és még mi minden. Valami fenséges. Egyik nap elhatároztam, lepárlom Sufniparfümnek. Hogy beszívhassam, mikor ver az élet.

A szüleim a hajukat tépték, marták egymást. Tomboltak. Én meg mentem össze napról napra. Bemeséltem magamnak, hogy ha egészen kicsire összehúzom magam, úgy csinálok, mintha ott se lennék, talán tényleg meg is szűnök a végére és onnantól gondom egy szál se.

♡♡♡♡♡
Képgyűjtemény a Pinteresten – Random Pictures.
Különböző 35 kilos d'espoir kiadások borítói a GoodReads-en!
♡♡♡♡♡

PewDiePie: This Book Loves You

$
0
0
 A könyv angol, a fordítás saját és nem hivatalos!


Don't kill anyone.
People die if they get killed.


Ne nyírj ki senkit.
Az emberek meghalnak, ha kinyírják őket.


Fülszöveg:
This Book Loves You by PewDiePie is a collection of beautifully illustrated inspirational sayings by which you should live your life. If you follow each and every one, your life will become easier, more fabulous, more rewarding.

Imagine what a chilled-out and wonderful human being people would think you were if you lived by the simple principle „You can never fail if you never try.” Your wasted life would be an inspiration to others. Think of all the pointless, unhappy striving you could simply give up. Throw away that guitar! Give up on your dreams! Embrace your astounding mediocrity.

This Book Loves You has something for everyone–or at least everyone willing to give up and stop caring. If all else fails, remember: „Don’t be yourself. Be a pizza. Everyone loves pizza.”

Könyv információk:

Eredeti megjelenés éve: 2015
Razorbill, 2015
256 oldal · ISBN: 9781101999042
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Furcsa nemkönyv ez.

Mondanám, hogy motiváló, de nem mindig az. Néha demotivál, néha nyilvánvalóságokat jelent ki. Mindezt persze vicces illusztrációkkal, szépen kalligrafálva és/vagy bolondos fotókkal teszi. Nem tudom, hogy mit vártam az egyik kedvenc videósomtól, de utólag belegondolva – kb. ezt. Nem önéletrajzi, nincsen köze a számítógépes játékokhoz és egyáltalán nem lehet igazán könyvnek se nevezni ezt a valamit. Ez olyasmi, amit túl fognak hypeolni a fanok, tele lesz a képekkel a net, mert egy fantasztikus bohócság.

Aranyos, újraolvasgatható és kikapcsol, de semmiség. Viszont semmiségnek vicces, szóval, ha beszélsz valamennyire angolul és bírod PewDiePie fejét, akkor vágj bele!

(OFF: A könyv szellemszerzője a kutyusa: Edgar. ^.^)


Összeségében a nemkönyv: motiváló, demotiváló és olyan, hogy Captain Obvious (Nyilvánvaló Kapitány) is mondhatna dolgokat.

Ajánlás: bárkinek, aki nem akarja komolyan venni és csak a poént látja benne. Továbbá PewDiePie rajongóknak és Edgar-fanoknak is ajánlom!

Értékelés: 5*
*kedvenc lett
Bolond ez az ember.
Mi vett rá a könyvre?
Végül azért olvastam el a könyvet, mert ez a pasi egy idióta. Egy jóféle bolond, aki elég sok napomat dobta fel és kíváncsi voltam arra, hogy mi az, amit a világnak adni akar magából?
Nem titok – bár titkolom -, hogy szoktam youtuber gamereket nézni, mert humorosnak találom a tevékenységüket.

Találkoztam ezzel a videóval: <Youtube-link>


Amúgy 4:05 után győzött meg, mert szokta a szokásos…….. vágásait. ;) És annyit röhögtem ezen a marharépán, a gyalázatos marketing tevékenységén, hogy azt mondtam magamnak: megpróbálom. Ne vedd komolyan, és megéri. (Mindenesetre azt a pénzt nem éri meg, amennyiért vesztegetik. Hiába egy képes, igényes kiadás, marha drága.)


Kedvcsináló idézetek:
You can't make everyone happy.
So focus on making yourself happy so that maybe one day your happiness will evolve and EAT EVERYONE.
~
Nem tehetsz mindenkit boldoggá.
Fókuszálj arra, hogy magadat tedd boldoggá és talán egy napon a boldogságod akkora lesz, hogy MINDENKIT FELZABÁL.


Don't use tampons if you're a boy.
                                     – A Wise Man
~
Ne használj tampont, ha pasi vagy.
                                         - Egy bölcs férfi

The Secret to a Happy Life is: 




YOU SERIOUSLY EXPECTED TO FIND IT IN THIS BOOK? HAHAHAHAHA
A Boldog Élet titka az, hogy:




KOMOLYAN AZT HITTED, HOGY MEGTALÁLOD EBBEN A KÖNYVBEN?
HAHAHAHAHA
 
Képgyűjtemény a Pinteresten – Random Pictures.


Joss Stirling: Misty (Lélektársak 4.)

$
0
0
alcím: A kendőzetlen igazság

 
Köszönet a recenziós példányért a Manó Könyvek kiadónak!


– Nincs is irritálóbb, mint egy „én már megtaláltam a pasimat”-savant – cukkolódott Angel, hogy kicsit feldobja a hangulatot. – A tenyérbemász-o-méterem totál kiakadt tőletek.


Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

Misty egy egyszemélyes katasztrófa sújtotta övezet. Savant képességének „hála" egyszerűen képtelen hazudni, kényszeres igazmondása miatt viszont folyton zűrös helyzetekbe keveredik, bármerre is jár. Így amikor a jóképű, magabiztos, és hihetetlenül vonzó Alexszel hozza össze a sors, Misty rögtön megfogadja, hogy inkább a közelébe sem megy. Hiszen hogy is lehetne az övé valaki, aki ilyen tökéletes?
Ám a savant közösség mindennapjaira sötét árnyék vetül – egy sorozatgyilkos leselkedik a különleges képességű fiatalokra. Közülük egy pedig hamarosan élet-halál peremére kerül majd… vagy azon is túlra.
A nagysikerű Lélektársak-sorozatból megismert savantok az eddigieknél is izgalmasabb kalandokba keverednek Joss Stirling izgalmas, humorral átszőtt regényében.

Könyv információk:

Eredeti mű: Joss Stirling: Misty Falls
Eredeti megjelenés éve: 2014

Manó Könyvek, Budapest, 2015
288 oldal · ISBN: 9789634030652 ·
Fordította: Halmai Gergely ·

Megvásárolható itt:

A sorozat részei:

5. Angel Dares (angol)

(még várható: Summer (#6) története)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
{
Picit több, mint egy éve végeztem a Lélektársak-trilógiával és körülbelül ugyanakkor ért a hír, hogy hamarosan jön a folytatás: Mistyvel a főszerepben. Mit ne mondjak? Alig vártam!

Immár csak közvetve kutatjuk a Benedict fiúk párjait; az előző részben kiderült, hogy Uriel lélektársa Fokvárosban él, így odautaznak főszereplőink. Ismét nem csak egy lélektársi kapcsolatra derül fény, mert ugyan meglesz Uriel párja, nem ők a történet főszereplői! A 16 éves Misty kirándulása, táborozása, iskolai élete van a középpontban, aki Crystal unokahúga. A további két részben pedig az ő legjobb barátnői - és gondolom, hogy a még pár nélküli Benedict férfiak - találnak rá a nekik szántakra.

Penguin Bay (Fokváros)
Ez a regény utazással teli, szép helyeken játszódik, és érdekes helyzetekbe keveredünk Mistyvel és az ő misztérikus pillanataival. A történet fő humorforrása Misty igazmondása, illetve a másokat igazmondásra kényszerítő kisugárzása. A vicces szituációkra persze most is jutnak ijesztő helyzetek, ugyan felbukkan egy savant-sorozatgyilkos és emberrablásra is sor kerül! 

És emiatt felbukkan az én drága Victor Benedictem is!

Legnagyobb örömömre még mindig lenyűgöz a savantok világa és végre megtudtam, hogy mi van, ha nem klappolnak a lélektársak. Összességében imádtam olvasni az új részt, nagyon jók voltak a főszereplők – Mistyt és Alexet különösen megszerettem -; szeretem ezt a szép-romantikus lélektársas dolgot.

Kedvenc karakterek, részek: az állatmágnes gyerek, Misty és a misztérikus pillanatai, Alex bármikor, Vic
  
Értékelés: 5

Ajánlás:
- Romantikusoknak, akik hisznek abban, hogy mindenkinek van egy párja a világban.
- Bárkinek, akinek nem elég egy szimpla szerelmes történet, hanem igényt tart némi izgalomra is.
- Fiataloknak, idősebbeknek.
- Kellemes kikapcsolódásra vágyóknak!

A borító: gyönyörű tükröződő felületű, bár az én kedvencem a szépséges M betű.

A főbb karakterek:
{
Victor és Uriel mellett megjelennek a többiek is az alaptrilógiából. (Pl. Xav, Zed, Sky, Phoenix, Crystal) Mondjuk én jobban élveztem az új embereket, akik által mind újabb és újabb savant képesség derültek ki!

Misty Devon

16 éves, göndör, barna hajú és szürke szemű leányzó, akinek a képessége – ahogy a fülszövegből is kiderült – az, hogy csak igazat képes mondani. A pechszéria nem ér itt véget; ha nem figyel, akkor kiterjeszti a képességét és a körülötte lévő szerencsétlenek bevallják a kábítószert a vámon vagy a balkézről becsúszott babákat.
Én nagyon élveztem a képességének hatását másokra! Nem mondanám, hogy szerencsés képesség, de távolról élvezetes.

Summer

Túl komoly, túl felnőttes a korához képest a hosszú, fekete hajú, szépséges Summer. Érdekes ellenpontja a peches-szerencsétlen Mistynek és a kritikus, nagyszájú Angelnek. Nagyon szerettem, ahogyan a romantikus regények erényét védi, tolerálja a barátnői hebehurgyaságát és segíti - bíztatja őket.

Angel

A neve ellenére borzalmas beszólogató természete van, amit én imádtam! Apró, mézszínű hajú, manócska forma savant lány, aki a táborban barátkozott össze Mistyvel és Summerrel. A következő részben ő lesz a főszereplő, bár én picit jobban kíváncsi vagyok Summer történetére.


Alex du Plessis

Sosem vonzottak a vitacsoportok, így nem is igazán tudtam, hogy mi a lényege ezeknek a nyílt vitáknak. Mindenesetre érdekes Alex világa, ahol a csapatával igyekeznek meggyőzni másokat a vitában általuk képviselt oldal igazságáról! Alex és a csapattársai (Micheal, Phil, Hugh) nem csupán a vitában partnerek, hanem legjobb barátok is. A kedvenc részem velük a falmászásos rész volt!

Zene a könyvhöz:
Oasis – Wonderwall (youtube)


Kedvcsináló idézetek:
{
– Ne szóld le a csajos könyveket! Ezek kapcsolatépítő művek, amiket a kiadók elbagatellizálnak a cukiskodó borítóikkal. Tudtad, hogy a könyvvásárlóknak több mint fele nő, és női íróból is több van? És erre mit csinálnak velünk? Kisebbségként kezelnek; egy alkategória lett belőlünk! – Summer úgy simogatta a könyv borítóját, mintha csak meg akarná nyugtatni.
(…)
– Hát jó. Akkor kapcsolatépítőregényeket olvasok. Köszi, Summer.
– Szerintem ki kellene találnunk pár kifejezést a pasik olvasmányaira is. Lehetnének mondjuk kankönyvek. Vagy tesztosztorik. Esetleg macsómesék? – nézett ránk kérdőn Angel.

{
– Nem, csak szerettem volna, ha értékeled a mutatványt.
– Ó, nagyra értékelem. Állandóan. Te egy két lábon járó „Like”-gomb vagy, Alex du Plessis.
Nevetett. – Ez igazán viccesen hangzik. Ez azt jelenti, hogy legszívesebben folyton csak nyomkodnál?
– Ó, de még hogy! – Klikkelve megnyomtam az inge egyik gombját. – De megosztani nem szeretnélek.

{
– Hosszas beszélgetéseket folytat a kutyánkkal. – Opal a homlokát ráncolta. – Sőt, nem vagyok benne biztos, hogy nem képzeli kutyának magát. Sokszor órákig képes eldobós-visszahozóst játszani.
– Az jó, ha elvan a kutyával, nem? – mondta Uriel kedvesen, és elkapta az ültében előre-hátra hintázó kisfiú által elhajított cumisüveget.
– Nem; úgy értem Brand azt szereti, ha mi dobunk el egy fadarabot, és ő hozhatja vissza; a kutyát a közelébe se engedi. Ráadásul szereti a dolgokat megcincálni a fogával; a nadrágszárak a kedvencei.
(…)
– Isten hozott a családomban – mondtam Urielnek. – Itt senki sem százas.

{{{{{
Képgyűjtemény a Pinteresten – Random Pictures.
{{{{{

Stephenie Meyer: A burok (könyv és film)

$
0
0
Mini-könyvklub 2. felvonás: sci-fi és disztópia
A témához tartozó bejegyzések a „mini-könyvklub” címke alatt elérhetőek.
  

– Csak a testemet kedveled – ismételtem meg.
– Ez egyáltalán nem igaz – tiltakozott. – Nem az arcod tetszik, hanem a kifejezés, ami rajta ül. Nem a hangod, hanem amit mondasz. Nem az, ahogy kinézel ebben a testben, hanem az, amit teszel vele. Te vagy gyönyörű.


Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

A Földet elfoglalta a világűrből érkező idegen faj, amelynek tagjai irányításuk alá vonják az emberek elméjét, miközben testüket érintetlenül hagyják. Az emberiség túlnyomó része feladta, az ő testük már csak egy burok. A betolakodók magukkal hozták a rák ellenszerét, megszüntették a háborúkat, a Földet paradicsommá változtatták. Saját maguk számára.
Amikor egy nagyhírű, különc, világról világra vándorló lélek érkezik a bolygóra, az utolsó lázadók egyikének testét kapja ittlétéhez. A Vándor, aki Melanie Stryder testébe költözik, ismeri a nehézségeket és kihívásokat, amelyekkel szembe kell néznie egy emberi burokban élve. Tud a mindent elsöprő érzelmekről és a mindennél erősebb emlékekről. Egyvalamire azonban nem készült fel. Arra, hogy új testének előző lakója nemhogy nem költözött ki a burokból, de egyenesen visszaköveteli a tulajdonát. Melanie nem hajlandó feladni, nem hajlandó eltűnni.
Ő egy kőkemény lány, aki a végsőkig küzdeni fog a testébe betolakodó idegen létforma ellen.
Melanie megtölti a Vándor elméjét az emlékeivel és képekkel a szerelméről, aki egy távoli helyen bujkál, és még mindig nem adta fel a harcot az idegenek ellen. Mivel a Vándor képtelen ellenállni a rátörő érzelmeknek, vágyakozni kezd a férfi után, akivel még soha nem találkozott. Aztán egy váratlan fordulatnak köszönhetően Melanie és a Vándor szövetségesekké válnak, és a két lélek ugyanabban a burokban vág neki az arizonai sivatagnak, hogy megtalálják a férfit, akibe mindketten szerelmesek…

Könyv információk:

Eredeti cím: Stephenie Meyer: The Host
Eredeti megjelenés éve: 2008

Agave Könyvek, Budapest, 2012
520 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639868274 · Fordította: Farkas Veronika

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
THE HOST - The Soul
by TheSearchingEyes
Azt hiszem, ez a legfurább szerelemi három… négy…akárhányszög, amivel valaha dolgom volt; ugyanakkor az én ízlésemhez mérten ennek a megoldása tetszett a leginkább. Kifejezetten tetszett a történet lezárása, bár magam se tudtam volna ennyire össze-vissza kavarni a dolgokat. Jó lett!

A barátnőim részéről már jó ideje jön az ív, hogy de el kéne olvasnom, mert Jared így meg úgy, és tényleg nem annyira Tvájlájtos… Tudják, hogy az írónő erősen a komfortzónámon kívül van Bella óta, mégis tolták ezt a könyvet. El kell, hogy mondjam, hogy szerintem az írónőnek semmi köze a könyvhöz. Mármint nehezen dolgozom fel azt, hogy mind az Alkonyat-szériát, mind a Burkot ő írta. Mintha két különböző kvalitású, stílusú ember könyvét olvasnám! Döbbenetes. Szóval sorry, tényleg jó EZ a könyv!

De… Jared? Bevallom, annyira unszimpatikus volt a gyerek az első pillanattól kezdve…! Nem volt egy oldal, amin kedveltem volna. (Pedig ez egy nagyon hosszú könyv ám.) Ellenben nagyon hamar megszerettem Vándort, megkedveltem Jeb bácsit és beleszerettem Ian stílusába. (Ki gondolta még akkor, hogy mi lesz itt vele a könyv végén?)

A történet az első pillanattól az utolsóig fenn tartotta a figyelmemet. Egyenletesen érdekes és izgalmas, mindig van valami újdonság a múltból vagy a jelenből, amin elgondolkodhattam vagy elámulhattam. Például imádtam a lelkek becsületességét és a pénz hiányának magyarázatát, számomra inkább tűnik utópiának az általuk megreformált világ, amit pikk-pakk létrehoztak, mint disztópiának. (Mondjuk valami szimbiózis még jobb lenne ugye… de kedveltem ezt a békés harmóniát.) Abszolút egyedi, jól kitalált világról van szó és az egész sztori nagyon jól épül fel, majd áll össze egy szerethető, izgalmas, akció dús egésszé. 


Számomra a legkülönösebb az volt a könyvben, hogy szegény, békés lelkű főszereplőnket mindenki bokszzsáknak nézte. Komolyan még az Éhezők Viadalában sem verték ennyit Katnisst... DURVA! Majd' 500 oldalon keresztül volt valami sérülése, zúzódása, sebe vagy horzsolása. Mindazonáltal meg tudom érteni a leigázott embereket is, hogy bizalmatlanok és szemétként kezelik az idegeneket, de épp az ilyenek miatt merengtem el azon, hogy nem-e érdemelték meg?! 

„Imádtam”-karakterek: Vándor-Vanda, Ian, Doki, Jeb bácsi 
Agyrém karakterek: Kyle, Hajtó/Lacey (és igen, néha Jared...)

Kedvenc részek: bevásárlás, gyógyszerek, Jeb akármikor, a történetek más bolygókról/fajokról, Jamie ragaszkodása, Kyle és Napfény 
Nem értem dolog: Miért lett a Burok a címe? :D Utólag belegondolva el sem hangzott talán a könyvben… és nem is igazán illik a helyzetre. Gondolom a Testrablók vagy a Parazita nem éppen YA romantikus típusú cím…

Értékelés: 5*
*újraolvasósan jó
The Host - Wanda and Ian by ~TeddysTwin

Ajánlás: Ha tetszett az Obszidián: ez jobb! Ha nem tetszett az Alkonyat: adj még egy esélyt az írónőnek! Romantikus lelkeknek, akiket nem zavarnak a szerelmi sokszögek és az intergalaktikus l’amour-ok. Továbbá földönkívülis történeteket kedvelőknek. (Szigorúan akkor, ha szeretitek az ifjúsági regényeket.)

Az EXTRA fejezet

Egyes kiadásokban szerepel egy extra fejezet is, ami tulajdonképpen Mel ébredését meséli el, illetve a beszélgetését Iannel. Nem egy túl happy történet, mert ugye enyhén sokkos, amikor egyedül ébred, de szerintem érdemes elolvasni. Végre Mel szemszögéből is átélhetünk valamit, és nem csak az emlékei vagy a párbeszédei által ismerhetjük meg. Magyarul a 2015-ben újra kiadott verzióban található meg az extra fejezet. (Kiadás a molyon)

A BUROK - film…

A könyvet szerettem, de a film annyira nem ragadott magával – nehezen tehette volna, hiszen se a főszereplőt játszókat, se a többieket nem éreztem eltaláltnak a szerepeikre. Egyedül az IAN-t játszó Jake Abel-lel és a JEB bácsit alakító William Hurt-tel voltam maradéktalanul megelégedve! (Oké, talán még Kyle színészével Boyd Holbrook-kal is valamennyire…)

A nem szimpatikus színészeken túl azt sem bírom, ha egy történetet elrontanak azzal, hogy az összes akciót és izgalmat kivágják belőle, lefaragják a történeteket és nevetségessé teszik a romantikus jeleneteket. Teátrális lett minden, pedig azt a kis drámát is kiszuszakoltál belőle, ami a könyvben megvolt.

Jared és Ian
(Max Irons és Jake Abel)
És a végén... *hatalmas sóhaj* Én komolyan szeretem az Álomháborút (Sucker Punch, 2011) és azóta imádom Emily Browning-ot, amióta megláttam abban a filmben. (Igen, totál dögös jelenség szerintem és igen, ÉRTEM, mit beszél el a film - but I don’t care; szeretem.) DE MIÉRT NEM LEHETETT A CUKI, APRÓSÁG szőke? 

Miért nem bírták átfesteni az egyébként cuki – ártalmatlan arcú, aprócska Emily hajacskáját… Ott már elgurultak a dili bogyóim.

Adaptáció: 5/2 ☆☆

Ha meg szeretnéd nézni, akkor hajrá, de szerintem olvasd el ELŐTTE a könyvet! Gyönyörű helyeken játszódik, nagyon érdekesen oldották meg a könyvben szereplő dolgokat és helyszíneket – ezek miatt abszolút megéri megnézni. Nem rossz film. Szép, szomorú, szerelmes sztori.

Kedvcsináló idézetek:
[Mel] Nem tudom megszokni, hogy nem kell fizetni a dolgokért, váltott Melanie témát. Akkor miért kell leolvasni a vonalkódokat?
"Az én házam, az én szabályaim!" - Jeb
[Vanda] Természetesen a leltárnyilvántartás miatt. Tényleg azt várnád, hogy mindenre emlékezzen, amit elvittünk, amikor új készletet rendel? Egyébként is, mi értelme lenne a pénznek, amikor mindenki talpig becsületes?

Ismertem az emberek túlzó kifejezését a szomorúságra – megszakad a szíve. De mindig azt hittem, hogy ez csak egy allegória, hogy a hagyomány értelmében így neveznek valamit, aminek igazából nincs lélektani kapcsolata a valósággal, mint a „vaj van a füle mögött” esetében is. Úgyhogy nem ért váratlanul a mellkasi fájdalom. A hányinger sem, az összeszoruló torok sem, és a szememet égető könnyek sem. De mi ez a feszítő érzés közvetlenül a bordáim alatt?

– Hát jó – csattant fel Jared. – De ha megpróbálsz hozzám bújni éjszaka… hát Isten engem úgy segéljen, O'Shea.
Ian felkuncogott. – Nem akarok beképzeltnek tűnni, de őszintén szólva, Jared, ha ilyesfajta hajlandóságaim lennének, szerintem jobbat is találhatnék.

✿✿✿✿✿
A képek a „The Host” Pinterest táblámról származnak.
Egyéb The Host kiadások a GoodReadsen.
✿✿✿✿✿

Salla Simukka: Vérvörös (Hófehér-trilógia 1.)

$
0
0


– Tudod mit, akár igazán jó csaj is lehetnél, ha lecserélnéd ezt a borzasztó frizurát meg a hajszíned meg ezeket a greenpeace-es cuccaid, és megtanulnál sminkelni – mondta halvány mosollyal az ajkán.
Lumikki elmosolyodott.
– Tudod mit? – válaszolta – Te is egész menő és jó fej lehetnél, ha lecserélnéd az egész borzalmas személyiséged, úgy, ahogy van.


Fülszöveg:
A 17 esztendős Lumikki Andersson kivételesen zárkózott lány, aki szinte minden iskolai aktivitásból kihúzza magát. Egyik nap azonban a fotószakkör előhívójában bankjegyeket talál felaggatva a szárítóra. Mint hamarosan kiderül, Lumikki három osztálytársa tetemes mennyiségű véres bankjegy birtokába jutott, de ekkor még egyikük sem sejti, hogy egy nemzetközi drogkartell piszkos ügyeibe nyúltak. A baráti társaság egyik tagja kinyomozza, hogy apja, a közkedvelt rendőr is nyakig benne van az ügyben, és a fiatalok orosz és észt bűnözőkkel a nyomukban végül egy titokzatos kastélyban találnak menedéket, ahol a fura fedőnevű Jegesmedve vendégszeretetét élvezhetik, ki tudja meddig… Majd az évtized leghidegebb telén, mikor mindent beborít a kékesen csillogó friss hó, vércseppek lepik el az utcákat…

Könyv információk:

Eredeti mű: Punainen kuin veri
Eredeti megjelenés éve: 2013

Athenaeum, Budapest, 2014
242 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789632933146 ·
Fordította: Panka Zsóka
A trilógia részei:

1. Vérvörös
2. Hófehér
3. Ébenfekete

(befejezett trilógia)
                                                     (Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Február 28-án valaki meghal. Február 29-én valakik rossz fát tesznek a tűzre és még aznap az Olvasó megismerkedik az antiszociális, ám zseniálisan leleményes, talpra esett, de titokzatos múltú Lumikkivel. Egy sötét vonulatú, ám tündérmesei elemekkel tarkított történetben ezek a szálak szépen összefutnak, mindent megértünk, aztán tátjuk a szánkat. Tetszett, hogy sok témakört érint - pl. bullying, drog-maffia, drog-problémák a fiatalok körében.

Jól felépített, érdekes történet volt. Bevallom, nem igazán vagyok oda a Hófehérkéért, de Lumikkiért nagyon is odavoltam. Szerettem, hogy olyan Sherlockos, kémes, logikus és analizáló emberke és nagyon érdekelt, hogyan is vált olyanná, amilyen most.

Az alapsztori a Hókirálynő és a Jegesmedve kergetésével, a drogos vonulattal és a maffiózók fel-felbukkanásával izgalmas volt, bár nem vett meg magának. Azért egész hamar kisakkoztam a dolgokat.


Nekem igazából az elbeszélési mód tetszett a legjobban és imádtam az apróságokat: a fekete-fehér Múmin-naptárat a falon, a kék sünis mamuszt, a ragaszkodást a feketekávéhoz. Persze kíváncsi voltam arra is, hogy mitől vált ez a 17 éves okos, paranoiás, jó megfigyelő leányzó ilyenné.

OFF: 
Az angol párbeszédek kaptak ugyan lábjegyzetben fordítást, de a fiatalok benyögései is megérdemelték volna a magyarítást, ugyanis nem mindenki tud magyarul még ennyire alap dolgokat se.

Értékelés: 4

Borító és a kiadvány

Piros lapszélek, aprócska zsebkönyvforma – engemet megvett kilóra! Nagyon egyedi és nagyon bájos, bár a borítók közül nekem a 2.-é a kedvencem. Illetve… a kivitelezése az elsőnek jobb a lapszélekkel, de a bagoly B/W borító meg a másodikon. :D De a képeken is látszik, milyen szépek együtt. (A borító hátterét képező fehér szőrme később esett le. Uh, durva.)


Ajánlom

Súlyos olvasmányokat kedvelőknek! Fordulatos és véres! Krimi- ÉS  tündérmese kedvelőknek, ugyanis mindkettő van benne. Mindenkinek, aki szereti az okos és talpra esett főszereplőket: Lumikki fantasztikus!

Kedvcsináló idézetek:
A szülei tök hülye nevet adtak neki, amely egyáltalán nem illett rá, mert nem felelt meg a valóságnak: Lumikki, azaz Hófehérke. Pedig a haja nem volt fekete, az arca nem világított hófehéren, és az ajka sem vöröslött különösebben.

Valaki más is virrasztott ma éjjel 3:45-kor. Bolondság ilyenkor ébren lenni, ellentétes az emberi természettel! Ilyenkor csak a rossz álmok rémképei vannak talpon, melyeket a felébredő ember képtelen megkülönböztetni a sötét árnyaktól.

Anya mindig is értetlenül nézte, hogy milyen jól érzi magát egyedül. Hogyhogy nem unatkozol soha? Lumikkinek nem volt kedve elmagyarázni, hogy sokkal jobban unatkozott mások társaságában, a többiek idétlen és fárasztó fecsegését hallgatva. Sokkal jobb egyedül, mint rossz társaságban. Ha egyedül van, teljesen önmaga lehet. Szabad. Senki nem akar tőle semmit. Senki nem beszél, amikor ő csöndre vágyik. Senki nem ér hozzá, amikor nyugtot szeretne magának.

☆☆☆☆☆
Képgyűjtemény a Pinteresten: Hófehér trilógia.
Különböző Punainen kuin veri kiadások borítói a GoodReads-en!
☆☆☆☆☆


Viewing all 1672 articles
Browse latest View live