Quantcast
Channel: Hagyjatok! Olvasok!
Viewing all 1672 articles
Browse latest View live

J. A. Redmerski: Az örökké határa (A soha határa 2.)

$
0
0


– Mit gondolsz, mit csinálsz majd tíz év múlva?
– Nem tudom biztosan – felelem, miközben a tetőt bámulom. – De azt igen, hogy bármit csinálok is, azt veled akarom tenni.
– Én is – szól hátra az első ülésről. Ugyanabban a pózban fekszik, mint én: a hátán, a tetőt bámulva.


Fülszöveg:
A fiú a hosszú utat választotta. A lány azt, amelyik sehová sem vezet. De a véletlen úgy hozta, hogy mind a kettő ugyanoda vitt…
Amikor minden darabokra hullik, a szerelem akkor is megmarad…

Camryn Bennett soha nem volt még boldogabb, mint most. Öt hónap telt el azóta, hogy egy távolsági buszon megismerkedett lelki társával, Andrew Parrish-sel – és nem az esküvő lesz az egyetlen különleges esemény az eljövendőkben. Camryn idegesen, mégis izgatottan várja, hogy leélhesse az életét Andrew-val – azzal a férfival, akiről a szíve mélyén tudja, hogy örökké szeretni fogja. Oly sok minden áll még előttük – mígnem váratlanul bekövetkezik a tragédia.

Andrew nem érti, hogyan történhetett velük ilyesmi. Próbál továbblépni, és azt hiszi, Camryn is ezt teszi. De amikor rájön, hogy Camryn titokban iszonyatosan szenved, és a fájdalmat önpusztító módszerekkel igyekszik elnyomni, kész bármit megtenni, hogy visszahozza a lányt az életbe. Be akarja bizonyítani, hogy a szerelmük mindent legyőz. Andrew úgy dönt, hogy újabb, reménnyel és szenvedéllyel teli utazásra viszi Camrynt. Már csak arról kell meggyőznie a lányt, hogy vágjanak bele…

Könyv információk:

Eredeti mű: J. A. Redmerski: The Edge of Always
Eredeti megjelenés éve: 2013

Ulpius-ház, Budapest, 2014
366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633831137 · Fordította: Medgyesi Csilla
A sorozat részei:


(befejezett sorozat)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Több, mint egy éve olvastam az első részét Camryn és Andrew történetének, de annyira lezártnak, annyira Elég!-nek éreztem, hogy nem igazán akartam folytatni. Andrew szerintem az egyik legtökéletesebb könyves férfikarakter – olyan, akinek odaomlik az ember a lábai elé és olyan baromságba is belemenne, hogy utazzunk egész életünkben és éljünk alkalmi munkából… Például. (Az meg már más téma, hogy ez a borító… Huhh. Az első szerelmemre emlékeztet, hogy ne tetszene?!)

Igazából tartottam a sztoritól, mert elszólta magát a barátnőm a bonyodalmat illetően. (Spoiler, jelöld ki, ha érdekel: Ugye Camryn elvetél, magába fordul és megint megroppan a lelke…) Valahogy nem akartam ilyesmiről olvasni, de féltettem Andrewt is, hiszen neki is ott van a „baja”.

Szerencsére nem volt olyan vészes, mint amire számítottam és nem volt benne annyi önsajnáltatás, nyafogás, hiszti sem – annyi (!), kiemelném, ugyanis azért nem kicsit depresszív. Az első rész lendületét, dinamikusságát NEM hozta, ezért is vontam le egy csillagot, de ettől eltekintve egy egész jó befejezés. Na, nem mintha kellett volna, ugyanis abszolút ELÉG (!) lezárása van az első résznek; csak igazán elvakult Andrew Parrish rajongóknak ajánlanám, és azoknak, akik a páros későbbi életébe is be akarnak tekinteni.

Camryn & Andrew:
Romantika, erotika van benne dögivel. Ezek ketten olyanok, mint két bolygó, akik egymás körül keringenek és simán összemorzsolnák azt, aki közéjük akar állni. Imádom ezt a könyves párost. Elég elképzelhetetlen volt számomra, hogy vajon két ilyen ember letelepedik-e és ha igen, hova? Lesz-e gyermekük, és vajon utazni fognak vele is? Mi lesz velük tizenpár év múlva?

Összességében sajnáltam, hogy visszafogottabb, lassabb. (Kivéve a születésnapi Ice-Bucket challenge-et...) Valahogy nem is annyira muzikális, a főszereplők sem annyira vadak. Szép, szomorú, szerelmes.

Imádtam: Andrew gondolatai Natalie-ról. ~Shenzi. :D

Kedvenc rész: (Spoiler… :P Jelöld ki! –> Az egymásnak mondott házassági esküjüket.) Bár imádtam azt is, ahogy megbeszélik a Mi lesz, ha…? dolgokat. Komolyan egy olyan pasi kellene, akivel lehet őszintén végrendelkezni… Oké, ez bizarrul hangzik, de abból indul ki, hogy örökre tervezünk egymással.

Nagyon hiányzott: Raisins in my toast – Andrew előadásában. Bár említették: „Ígérem, hogy mindig lehalkítom a zenét, amikor alszol, és mazsolákról énekelek majd neked, ha szomorú vagy.”

Értékelés: 4


Idézetek:
– Azt hiszem mind ketten elveszett lelkek vagyunk egy gömbakváriumban.
Összehúzza a szemét. – Ezt már hallottam valahol.
Elmosolyodom és feléje bökök. – Pink Floyd. De igaz.
– Azt hiszed, hogy elvesztünk? – kérdezi, és az arckifejezése még elgondolkodóbb, mint az enyém.
Hátrahajtom a fejem, felnézek a csillagokra. – Társadalmi szempontból talán. De együtt nem. Szerintem pontosan ott vagyunk, ahol lennünk kell.

Ami az esküvőnk időpontját illeti, nos, azt még nem tűztük ki. Egyik éjjel beszélgettünk erről, és megegyeztünk abban, hogy akkor házasodunk össze, amikor és ahol megfelelőnek találjuk. Nincs dátum. Nincsenek tervek. Nincs ötezer dolláros ruha, amelyet csak egyszer vennék fel életemben. Nincsenek a dekorációhoz illő virágok. Nincsenek tanúk és koszorúslányok. Már a gondolattól feszültek leszünk mindketten.
Akkor házasodunk majd össze, amikor készen állunk rá, és mindketten tudjuk, hogy a várakozás nem azt jelenti, hogy nem vagyunk biztosak magunkban. Mindketten ezt akarjuk, ehhez kétség sem férhet.

– Szabadnak érzem magam veled – mondja. – Úgy érzem, hogy bármit képes vagyok megtenni. Bárhová elmehetek. Bármivé válhatok, amivé csak akarok. – A tekintete visszasiklik rám. – Hamarosan letelepszünk, de nem örökre. Van ennek értelme?
– Határozottan igen – felelem. – Én sem fogalmazhattam volna meg pontosabban.

★❀★❀★
Képgyűjtemény a Pinteresten: Random Pictures for My Blog.
Különböző The Edge of Always kiadások borítói a GoodReads-en!
✿★✿★✿


AniTiger - Liebster Award

$
0
0
 
Ismét egy rendhagyó posztot hoztam, ugyanis kaptam Łexától egy díjat. :)) Ilyen kis blogger kedveskedésről van szó, amiben csak úgy random 10 dolgot le kell magamról írnom, aztán válaszolnom az ajándékozó blog általi 10 kérdésre és végül szétküldhetem 10 további személynek.

Sajnos ez utóbbihoz most nem igazán van hangulatom, ráadásul Willow könyve miatt (épp most olvasom a Holly Goldberg Sloan: 7esével című könyvét) a hangulatom a kis zöld, légyevő állat még zöldebb popsija alatt leledzik. Szóval nincs folytatás – sajnos nálam most ez a hullám megszakad. 
(Azért remélem, hogy a többi megajándékozott folytatja, mert cuki kis játék ez!)

☀ ☀ ☀ ☀ ☀
Szabályok:
1. Írd le, hogy kitől kaptad.
2. Írj magadról 10 dolgot.
3. Válaszolj 10 kérdésre.
4. Tegyél fel 10 kérdést.
5. Küld tovább 10 embernek.*
* Sajnálom, hogy megszakítom, de sosem voltam jó továbbküldésben.
10 dolog rólam
  1. Este/éjszaka órákig megy mellettem a Comedy Central, néha nézem is… sosem jelölöm Snitten, mert lusta vagyok.
  2. Molyon havonta váltogatom a bannerem. PhotoShop szinten tartás is, szórakozás is, hangulati dolog is.
  3. Sosem selfieztem még, pedig telóm lenne hozzá.
  4. Szeretek YouTubeon más gamereket nézni, úgymint JackSepticEye, Markiplier, TheVR, PewDiePie, Yamimash…
  5. Nézni a horrort, játszani a mászkálós-összetett játékokat szeretem.
  6. Nem értem ezt a kirakat-pasi dolgot. Hiába szép vagy nyáladzom, ha ránézek, de attól még ha nem tud megnevettetni, esélye sincs… (Jahm, Gyilkos elmék Reid-jének a fanja vagyok vagy mi. ;))
  7. Imádok listákat írni!
  8. Rémesen hangulatember vagyok. (Hahaha… mint most, lásd fent.)
  9. Ha hagynának és folyamatosan cserélgetnék a hifiben a hangoskönyveket, akkor simán lenyomnék egy téli álmot. (Bocs, késő-késő éjjel van, amikor írom és roh@dt álmos vagyok. :)))
  10.  Most szombaton megyek és levágatom a hátam közepéig érő hajamat valami „rövidebbre”. 10-15 centi mínusz vagy több, attól függően, hogy LOB vagy BOB stílusra szavazok végül… Előre fáj, de várom is.


A 10 kérdés:
1. Legnagyobb álmod?

Egy fix egzisztencia. Munka, kecó, könyvespolcok. Biztonság és jövő. :)

2. Daemon Black vagy Jace Herondale?

Wheee… A választottjukhoz mindkettő „jó” és mindkettő tök ugyanolyan… Áww, nem tudom. Mindkét fandomban más pacák tetszik, nem a fentiek. :( Jem-et akarom…

3. Már csak egy női és egy férfi író létezik a világban. Te melyiküktől olvasnál szívesebben? Csak egyet választhatsz!

A nő könnyű: Vavyan Fable. Rengeteg stílus, humor és akció tökéletes elegye.
A férfi trükkösebb… talán Dan Wells-re szavaznék, mert ő is több stílusban alkot, de jót.

4. Mióta blogolsz?

Még freeblogon kezdtem, több mint 10 éve… Jóóóóóval több, mint 10 éve… Furcsa belegondolni – több blogom is volt, de nem bánom, hogy oda lettek a freebloggal együtt. Idióta kis csajszi voltam. =)

5. Milyen műfajban olvasol szívesebben?

Urban fantasy, ifjúsági/YA. Mondjuk nyitott vagyok sok mindenre, ami nem történelem… Egy életre elég töri könyvet olvastam az érettségihez.


6. Vissza fogsz térni a blogra?

Hm? Mármint oda, ahonnan kaptam a kérdéssort? Naná, naponta-kétnaponta meglesem a blogot! ^.^ Szerencsére aktív a gazdája.

7. Mi a kedvenc szavad?

Anyu


8. A leghülyébb dolog, ami fent van a bakancslistádon?

„Mindenhol a világban enni valami finomat, ami tuti halott, nem bogár és egyéb hasonló. És inni egy kávét vagy egy teát.”
Ne ítéljetek el, zabagép vagyok. :P

9. Fanta vagy Cola?

Penny-s kóla. :D Bár inkább ásványvíz.

10. Mit jelent számodra az írás?

Létforma, önkifejezés, gyakorlás. Folyamatosan írók, jegyzetelek - a lakásban mindenfelé cetlikbe botlik az ember, a gépen ezernyi megkezdett word doku. Igazából néha napján még novellákat is írok, még ritkábban verseket... Legutóbb talán a 100szóbanBudapest-re írtam valami százszavasat. 

Gyakran nem mondom ki a véleményemet, mert rohadt sértő módon őszinte vagyok, így elég sok elfojtás van bennem. Kritikákat, értékeléseket írok – azaz kiadom magamból a rajongást, a hisztit és a fröcsögést anélkül, hogy megsértenék bárkit is szemtől-szembe

(Tudom, most sokan nem szeretnek, mert lepontozgatom a Luxen-könyveket, de hé - De gustibus non est disputandum! = Az ízlésről NEM lehet vitatkozni.) 

☀ ☀ ☀ ☀ ☀
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
☀ ☀ ☀ ☀ ☀

Holly Goldberg Sloan: 7esével

$
0
0


    Dysphagia az orvosi elnevezése annak az állapotnak, amikor az ember nem tud nyelni. Azt is tudom, hogy kétféle dysphagia van: az oropharyngeális és az esophageális.
    De talán van egy harmadik is. Akkor, amikor az ember szíve darabokra van törve.
    Nekem is ez van, ezért nem tudok nyelni.


Fülszöveg:
Willow Chance egy tizenkét éves zseni, megszállottja a természetnek és diagnosztizálásnak. Nehezen kommunikál az emberekkel, de a fejszámolás mindig megnyugtatja. Willow-t még csecsemőkorában örökbe fogadták, és nevelőszülei mellett minden könnyűnek tűnt, boldog, csendes életet élt… egészen mostanáig.
Willow világa hirtelen tragikusan megváltozik, amikor nevelőszülei meghalnak egy autóbalesetben. A lánynak egyedül kell szembenéznie egy számára érthetetlen világgal. Szerencsére Willow hamar pártfogókra talál, ám a körülmények nem engedik, hogy új otthonra és új családra is találjon. Elindul az embert próbáló harc, melynek hajtóereje az őszinte szeretet.
Megrendítő és egyben felemelő történet arról, hogyan illeszkedhet be egy különc gyerek a világba, és hogyan fogadhatja be őt saját környezete.

Könyv információk:

Eredeti mű: Holly Goldberg Sloan: Counting by 7s
Eredeti megjelenés éve: 2013

Maxim, Szeged, 2014
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632615394 · Fordította: Kocsis Anikó

(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Az igazán jó könyvekben kell lennie minimum egy szereplőnek, aki az átlagtól eltérően mindenbe beleszól, mindent kimond, a hobbija és az érdeklődése sem átlagos, szemrebbenés nélkül avatkozik bele vadidegenek életébe, kéretlenül osztogatja a saját maga által jónak ítélt tanácsokat és cseppet sem érdekli mások véleménye. Szeretem az ilyen szereplőket, mert feldobják az szimpla hétköznapokat.

Willow
(Lunella Lafayette (Moon Girl) by bevsi)
Ebben a regényben a felsoroltak mind igazak a főszereplőnkre: Willowra! Ez a tizenpár éves kiscsaj lazán elküld téged bőrgyógyászhoz és vérnyomásmérést ajánl - lehidaltam tőle, akárcsak Dell és Jairó! IMÁDTAM a pasik reakcióit, szerettem, amikor Willow önmaga volt és azt is, ahogy szép lassan visszatért a régi önmagához.

Az egész regény olvasmányos, a történet szomorkás, de szép. A konzultáns, a taxisofőr és a manikűrös annyiból érdekes, hogy mennyire eltérő életvitelű, és életstílusú emberre képes hatni egy haláleset meg egy hirtelen elárvult csodagyerek. A vége kiszámítható volt, de ebben a sztoriban nem az A pontból B pontba érkezés, hanem maga az út volt az igazán érdekes és fontos. Annyira szép sztori, annyi jó gondolattal!

Kedvenc szereplők: 
Willow és az ő 7 embere.*

Értékelés: 5
 

*(Vagyis tulajdonképpen mindenkit szerettem, 
mindenki kedvenc. Hű, de ritka eset. :D)
Bővebben
A könyv története

A különös zsenigyereknek meghalnak az örökbefogadó szülei, ezáltal nincs hova menni. A véletlenek közjátéka folytán egy vietnámi nő veszi magához, akinek a lányával korábban összebarátkozott, a fiával pedig egy iskolai tanácsadóhoz jár. Mr. Dellhez, aki szintén belebonyolódik az egészbe, akárcsak egy random taxisofőr. Willow annyival képes megváltoztatni a körülötte lévők életét, hogy a közelükbe kerül így vagy úgy.
 
Mr. Dell, a tanácsadó
TEO again

Azt kell, hogy mondjam, hogy kell egy bizonyos hangulat a könyvhöz, de ez nem baj. Engemet ez a borító azonnal levett a lábamról, amint megláttam és nagyon örültem, amikor megnyertük a nagyimmal.

"Csillagpor vagyok."
Neki nagyon tetszett, de nekem kellett egy újabb TEO (Tömeges Együtt Olvasás), hogy nekiálljak. Igazából szeretek TEO keretein belül olvasni, mert mindig az itthon lévő, de sajnálatos módon még nem olvasott könyveimet is előveszem miattuk. A 7esévelt 2014 december óta hanyagoltam el teljesen MÉLTATLANUL ! Ezt a könyvet el kell olvasni, amint a kezébe kaparintja az ember – Willow valahogy az olvasóra is hat.

Nem, nem tudok hetesével elszámolni addig, amíg ő – igazából borzalmasan megy a hetesével számolás fejben! -, de valami pozitív, bátorító erő van elrejtve a sorok között. Persze az is feldob, hogy tudom nem egyedül olvastam éppen ezt a napokban. Elgondolkodtam azon, vajon más is legszívesebben a végére lapozott volna a könyvnek, hogy megtudja árvaházba vagy hova kerül végül Willow?!

Ajánlás

Ha csak egy picit pozitívabban szeretnél a világhoz állni vagy egy kis bátorítás kell, esetleg szereted a növényeket és a gyerekközpontú sztorikat – akkor Willow Chance története neked való. Elég besorolhatatlan, de érdekes és olvasmányos történet az újrakezdésről.

Lesz belőle film is!?
Igazából a főszereplő csajszihoz kerestem valami modellt, akit belevehetek a bejegyzésbe, hogy így képzelem el Willowt, amikor  elém került a hír, hogy már castingoltak egy leányzót a zsenigyerek szerepére!
Az IMDb-n meg is találtam a film oldalát: Counting by 7s.


Sok mindent még nem lehet tudni róla, csak azt, hogy a főszereplő színésznőt már megtalálták - Quvenzhané Wallis (a képen), a forgatókönyvet pedig Jose Riveraírja majd. Remélem sikerül összehozni a filmet, én tuti megnézném!

Kedvcsináló idézetek:
    A harmadik ilyen kitörés után felemelt öklüket összeérintik.
    Egy másodpercre megriadok, mert azt hiszem, verekedés lesz.
    De éppen az ellenkezőjéről van szó.
    Az ökölérintés a kötődés jele.
    Miközben jól tudom, hogy ez a két ember ki nem állhatja egymást.
    Vajon a tévé hozta őket közös nevezőre?
Olyan, mint én.
Hallgatag.
Szeretem, ha valaki ilyen. Általában az intelligencia jele, ha valaki tartani tudja a száját.
Gondolkodni, elmélkedni csak úgy lehet, hogy ha az ember magába mélyed.
    Ha az univerzumba helyezem önmagam, akkor mindjárt a megfelelő szögben látok minden mást.
    Csillagpor vagyok.
    Amely aranybarna színű.
    Csak egy apró morzsa vagyok a hatalmas mindenségben.

☯☯☯☯☯
Képgyűjtemény a Pinteresten: 7esével ~ Counting by 7s.
Különböző Counting by 7s kiadások borítói a GoodReads-en!
☯☯☯☯☯

Jennifer L. Armentrout: Origin (Luxen 4.)

$
0
0


– Megígérem, hogy nem ez lesz a jövőnk, cica. Biztosítani fogom számodra a jövőt. Egy normális életet.
– Nem akarok normális életet – válaszolta gyanúsan csillogó szemmel. – Csak egy életet, veled.

Fülszöveg:
Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.

Daemon bármit megtenne, hogy visszakapja Katyt.
Sikeresen behatoltak a Mount Weatherbe, ám az akciónak katasztrofális vége lett. Katy elszakadt tőlük. Elvették. Daemon számára most minden arról szól, hogyan lehetne megtalálni. Söpörje el, aki az útjába áll? Kérdés nélkül. Perzselje fel az egész világot, hogy megmentse Katyt? Boldogan.
Tárja fel az emberiség előtt, hogy idegenek élnek közöttük? Örömmel. Katy számára csak a túlélés marad.

Ellenségektől körülvéve az egyetlen, amit tehet, ha igazodik a helyzetéhez. Még a Daedalusban sem mindenki őrült… de a csoport céljai rémítőek, és amit elárulnak, felzaklató. Kik az igazi rosszak? A Daedalus? Az emberiség? Vagy a luxenek? Ők ketten együtt bármivel szembenéznek.

A legveszedelmesebb ellenség azonban mindig is jelen volt. Amikor kiderül az igazság, és a hazugságok fala összeomlik, melyik oldalra kerül majd Daemon és Katy?
Együtt maradnak egyáltalán?

Könyv információk:

Eredeti mű: Jennifer L. Armentrout: Origin
Eredeti megjelenés éve: 2013

Könyvmolyképző, Szeged, 2014
428 oldal · puhatáblás ·
ISBN: 9789633992128 ·
Fordította: Miks-Rédai Viktória
A sorozat részei:

0,5. Shadows
1,5. Oblivion (2015. dec.)
5. Opposition – Ellenállás

(befejezett sorozat)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Archer (random cuki dög a netről)
Érdekes módon végre egy nyelvet beszélünk ezzel a sorozattal. Bejött egy érdekes helyzet, amit sikerült még izgalmasabbá tenni és jól megkavarni. Élveztem a történet alakulását, tetszettek a feltáruló titkok és végre… végre megjelent egy olyan pasi, aki Hűűűűű!

Archer egyszerűen jót tett a sorozatnak, kicsit merev, de tetszik a száraz humora! (Nem, nincs bajom Daemonnel, de tőlem aztán Katy-é maradhat. Annyira az övé már, hogy ha nem vele van, akkor csak egy családszerető s.ggfej.) Archer az első pillanattól érdekelt, mert a helyzethez képest kifejezetten emberséges volt. (Utólag belegondolva: HAHAHA, oh the irony.)

A regény kalandos volt, nem csak ültünk a poros kisvárosban, ahol néha bevillogták Blackék a környéket. Végre történt valami mozgalmas a történetben és nem csak nyomozgatni utaztak ide-oda. Lendületes rész volt, bár a vége nem jön be.

Oh, apropó… Ez az egész origin dolog iszonyat eredeti gondolat, bár így már eléggé parás a szituáció. Ezen a Földön nem nagyon akarnék élni…

Off

Az Ómen-szökevény, ibolyaszemű Micah-nál fellázadt bennem az Anita Blake rajongó, aki kikéri magának, hogy a kedvenc vámpírvadászának két kedvenc házi állatkáját egybegyúrják egy gyerektestbe. NEM, nem.

Értékelés: 4

Borító

Annyira nem vagyok oda a pucér- vagy félmeztelen pasis borítókért, így ez sem jön be. :/ Mondjuk a kiadott borítók közül még ez a legjobb, mert se a félarcú csajost (x), se a tuskó pasisat (x) nem olvastam volna el. (NAGYON ijesztőek! O.O”) Akkor már ez jön be: (x), de úgyis letagadom majd.

***SPOILER***

Idegroham:

Komolyan meghaltak? És engemet egy szemernyit se érdekelt? Biztosan fantasztikus karakterek… jah, nem! Tulajdonképpen a tanár bácsi és Luc társának meglepett, Blake-nek kifejezetten ÖRÜLTEM, hogy megmurdelt, de a maradék testvérpár halála cseppet se bolygatott meg.
Bezzeg, ha Archerrel történt volna valami! Pedig őt csupán ebben a részben ismertem meg – döbbenet!

Tudtam-pillanat:

Biztos voltam abban, hogy Daemon Katy után megy és - vagy elkapatja magát vagy beszökik. Illetve ANNYIRA biztos voltam abban, hogy Beth miért van rosszul…! Amint bedobták a fáradt, sokat alszik, maradjon ki ebből-abból és kiderült ez origin-szál, onnantól már vártam is, mikor derül ki... Sokkoló, de kiszámítható volt.  

Meglepetés!

A kis originek megleptek – egyszerűen zseniális húzás ez a genetikai mutáció és továbbfejlődés. Jaj, a gondolatolvasás meg duuuuuurva! (Mondjuk a belőle fakadó hallgatózó-poénok bejöttek.)

***SPOILER VÉGE***

Idézetek:
Kat fejcsóválva elkapta a kapaszkodót, és felhúzódzkodott. Mindenesetre, mivel segítőkész vagyok, megtámogattam egy gondosan elhelyezett kézzel.
Vörös arccal fordult hátra.
– Akkora troll vagy néha!
Nevetve huppantam mellé.
– Etess és szeress! csak erre vágyom. Nem emlékszel? Már beszéltünk róla.

– Hű. Egy éve, Katy… - Én is elmosolyodtam.
– Egy éve inkább szemen böktem volna magam egy utazóvillával, csak hogy ne kelljen Daemonnel közös házban aludnom.
– Utazóvillával? – nevetett Dee a gardróbhoz lépve. – Az komoly.
– Az az. – Lehuppantam az ágyra: örömmel tapasztaltam, hogy a matrac kemény. – Utazóvillát csak a legkeservesebb körülmények között használ az ember.

– (…) Láttad a Jurassic Parkot?
– Izé, igen. – Micsoda kérdés…?
Archer arcán kesernyés mosoly jelent meg.
– Emlékszel a raptorokra? Az origineket kiereszteni éppen olyan lenne, mint kinyitni a raptorketrecek ajtaját. Érted, amit mondok? Ezek az originek, a legújabbak, nem hasonlítanak ahhoz, amit a Daedalus korábban produkált. Fejlődnek, és olyan adaptációs módokat találnak, amiket senki nem képes az ellenőrzése alatt tartani. Olyasmikre képesek, amiket én kigondolni se tudnék. A Daedalus már most sem képes kontrollálni őket.
♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Képgyűjtemény a Pinteresten:Luxen.
Különböző Lux series #4 kiadások borítói a GoodReads-en!
♦ ♦ ♦ ♦ ♦

L. Molnár Edit: Circus Mortalis

$
0
0
alcím: Tűzvész
"Az előadás pedig soha nem maradhat el."

Fülszöveg:
Mint minden cirkuszban, a Circus Mortalisban is a legválogatottabb figurák dolgoznak, és mindannyiuknak megvan a saját történetük. De mi történik, ha ezek a történetek végzetesen keresztezik egymást, és az események megállíthatatlan fordulatot vesznek? Szerelem, csalódás, tragédia… Ám az előadás nem maradhat el.
A Circus Mortalis különleges történetéhez Kadosa Kiss József álmodott fantasztikus illusztrációkat.

Könyv információk:

Pongrác, Budapest, 2015

48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155131677 · 
Illusztrálta: Kadosa Kiss József
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:

Imádom a cirkuszos történeteket, ez a kötet pedig a csodaszép borítójával, azonnal felhívta magára a figyelmemet. Nem szokott érdekelni, hogy milyen célcsoportnak szánják a könyveket – ezt egyébként (12+)-hoz sorolták be -, szóval azonnal lecsaptam rá.

Kívül-belül csodaszépek a képek, teljesen illenek a sztori hangulatához. Döbbenetesen igényes kiadás. Akárcsak a címből, a képekből is árad valami baljóslatú és akkor még nem olvastam el a könyvet csak belelapoztam.

Nekem, így bőven (20+)-osan bejött, főleg a történet lezárása ütött. Szerettem! Annyira jól kiegészítik egymást a képek és a történet, bár szeretem az illusztrált kiadványokat, régóta ez a legkompaktabb. Ráadásul bevallom, hogy drukkoltam Háfárnak és Céliának!

A Fél Pont Levonás Oka:

Nem tudom, hogy gyerek kezébe adnám-e azt a könyvet, amiben öngyilkosságra vagy gyilkosságra fogadnak egymás között az emberek. Negatív szájízt hagy maga után az ilyesmi, ha gyerekkönyvet olvasok. (Persze tudom, hogy egy 12 éves látott már cifrábbat, de remélem, inkább mégsem…)


Értékelés: 4,5
 
A könyv története
A történet első részében megismerkedünk a szereplőkkel, illetve azzal, hogyan keveredtek a cirkuszhoz. A második részben a szálak és a kapcsolatok bonyolódnak. Kiderül, hogy ki kire féltékeny, ki mit csinál a cirkusznál és mi okozta a Tűzvészt végül.

Nem egy megterhelő olvasmány, bár vannak benne sötétebb pillanatok, de már említettem, hogy a vége abszolút megmenti a könyvet a maradandó rossz benyomástól.


Bónusz idézet


Háfár gyűlölte és imádta Céliát. A fiatal lány hajlékonynak, könnyednek és légiesnek, egyszóval bámulatosnak mutatkozott a trapézon.
A férfivé lett fiú – aki világéletében repülni vágyott – pedig csak lentről figyelhette, miként szárnyal, s száll tőle egyre messzebb ez a csodálatos angyal.


✿✿✿✿✿
A képek Kadosa Kiss József munkái. Ő a könyv illusztrátora!
✿✿✿✿✿

AniTiger - Autumn Book Tag

$
0
0

Már benne járunk a szeptemberben, de az őszi book tagek elkerülték az oldalt. Ma kijavítom ezt a hibát, mivel @NFLGirl (Nyrath blog) volt olyan drága, hogy kihívott az Autumn Book Tagre! 
Az ő válaszait < ITT> olvashatjátok!

Igyekeztem komolyan venni a kérdéseket, de vagy rengeteg mondanivalóm lenne vagy semmi nem jut eszembe az adott kérdéskörökkel kapcsolatban. Természetesen igyekeztem őszinte lenni, ahogy általában és kevésbé genyó, mint szoktam… de csaltam. Nem tudok mindig egy dolgot mondani, választani …

❖❖❖A folytatáshoz olvass tovább!❖❖❖

1. Mit szeretsz a legjobban az őszben?

Azt, hogy végre nincsen olyan marha meleg és felvehetek kabátot vagy vékony pulcsit is. Ehh, rendben. Igazából azt szeretem, hogy nincs melegem éjszaka és tudok aludni ventilátor nélkül is…

2. Melyik az a könyv, amelyik emlékeztet az iskolás napjaidra?

Mindenféle háttértörténet nélkül egy SzJG könyvet mondanék… Jahm, az utolsó év első féléve szuper stresszes és nagyon izgalmas volt nálam is.


Leiner Laura: A Szent Johanna gimi 7. – Útvesztő

3. Melyik az a borító, ami őszi hangulatot idéz számodra?


Maggie Stiefvater: Forever – Örökké

4. Melyik a kedvenc horror/halloween történeted?

Hmmm. Most hirtelen egy sem jut eszembe… Érdekes módon az igazi horrorokat inkább filmben falom.

5. Mi a kedvenc horror/halloweeni filmed?

Jaj, rengeteg horrort nézek össze-vissza, szóval inkább Halloween speicifikusan veszem a kérdést:
  • Karácsonyi lidércnyomás (1993) - IMDb
  • ParaNorman (2012) - IMDb
  • Adsz vagy kapsz (2007) - IMDb

 (Ha félni akarsz, akkor nézz ázsiai horrort. Na, azoktól engem mindig kitör a frász. X.x)

6. Melyik őszi megjelenésű könyvet várod a legjobban?

A „legjobban” szót nem tudom értelmezni… Ugye többes szám? Mert ha többes szám, akkor mondok ötöt is:


7. Melyik őszi megjelenésű filmet várod a legjobban?

Hűű, annyira nem követem a filmes megjelenéseket… Amit 100 %, hogy meg fogok nézni:
  • Mentőexpedíció (A marsi) - IMDb
  • Hotel Transylvania 2 - IMDb
  • Pán - IMDb 


8. Melyek azok a könyvek, amelyeket idén tervezel elolvasni?

Mivel ez a nyolcas kérdés, ezért az első nyolc könyv, ami az eszembe jut –


Rachel Hawkins: Hex Hall (Könyvmolyképző)
Vivien Holloway: A hóhér kötele (Főnix Könyvműhely)

9. Kiket tagelsz be?

Mindenkit, aki még nem töltötte ki és kedvet kap hozzá! :)

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
❖❖❖❖❖

Laini Taylor: Vér és csillagfény napjai (Füst és csont leánya 2.)

$
0
0


– Tévedés volt. Őrültség. Nem szerelem. Ostobaság…
– Bátorság volt – ellenkezett Issa. – Ritkaság. Gyönyörű szerelem volt.
– Gyönyörű. Ugyanarról a históriáról beszélünk? Én meghaltam, ő pedig elárult mindent, amiről álmodoztunk.


Fülszöveg:
A kék hajú Karou végre megkapta a választ kérdéseire. Már tudja, ki is ő, mi is ő valójában. Ezzel a tudással együtt azonban fény derül egy másik titokra is. Egy titokra, amelyet szeretne meg nem történtté tenni: az ellenséget szerette, aki elárulta – és a világ szenvedett miatta.
A világsikerű Füst és csont leánya folytatásában Karounak döntenie kell, milyen áldozatot képes hozni népe megmentéséért. Karou és Akiva a háborúban ismét ellenséges oldalon áll. Szépséggel, szomorúsággal és titkokkal teli történetük újra az emberi világban ér össze.

A lány mint új feltámasztó szörnyű hadsereget teremt, Akiva közben az angyalok gonoszsága ellen harcol.
Születhet vajon új remény az elveszett álmokból?
  
Könyv információk:

Eredeti mű: Laini Taylor: Days of Blood and Starlight
Eredeti megjelenés éve: 2012

Kossuth, Budapest, 2014
376 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630979818 · Fordította: Gálvölgyi Judit
A sorozat részei:

2,5. Night of Cake & Puppets
3. Dreams of Gods & Monsters

(befejezett trilógia)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
A folytatás olvasmányosabb és több benne az akció, illetve a váratlan fordulat, de valahogy nehezebb volt szeretni… Nem szabadna folyamatosan és mindenki miatt aggódni egy sztoriban, mert iszonyatosan lefárasztja az embert, nem?

Sok új vagy régi szereplő lopta magát a szívembe, akik sokat szerepeltek ebben a kötetben, amit nagyon élveztem! Zuze és Mik párosa bájos, Ziri imádnivaló és kedves karakter, Akiva meg a „testvérei” nagyon szép triót alkotnak és én már az első részben is bírtam Karout is. Tehát adott egy maroknyi imádott karakter és VÉGIG izgulhattam értük, hogy megússzák-e az aktuális napot (rosszabb esetben órát…) – ráadásul nem is csak a harcok, hanem a fenyegetőzések, a lelki terror és a nyílt meggyilkolások is elő-előbukkanó elemek voltak. Jaj, de elfáradtam a végére.

Legszívesebben azonnal olvasnám tovább, hogy tudjam, mi, emberek, megússzuk-e egyáltalán a leigázását a/az …titok/spoiler… seregnek. Igyekszem megvigasztalni magam azzal, hogy nem elkaszált sorozat. (A jó hír az, hogy a Kossuth kiadó 2016-ra tervezi kiadni a trilógia utolsó részét. A rossz hír az, hogy az még marha soká’ van…)

Igazából még így is szerettem! Akiva fel-felbukkanása vagy a testvéreivel való kapcsolatának változása a beszélgetéseik kapcsán nagyon tetszett, akárcsak a friss szerelmesek kalandozása az elveszett barát után! A frissen felbukkanó kirin-srác gyermeki ragaszkodása egyszerűen cuki volt, annyira örültem, hogy ott van Karounak! Sajnos féltem/féltettem a leányzót, ráférne némi béke. (Mint mindannyiukra, de ez mellékes…)

Kedvenc szereplők: Ziri. Karou. Zuzana&Mik. Akiva.

Értékelés: 4,5

Bővebben:
@LesyaBlackBird - Lucky Ziri (twitter)
A szereplők
Ziri, azaz Szerencsés Ziri

Eleinte csodálkoztam, amikor megjelent egy új nézőpont, amiben megismerhettem az utolsó igazi testben élő kirint, Zirit. Szép lassan kapcsolódott hozzá az eredeti történethez ennek a fiatal katonának a története, de időközben nagyon megszerettem! (Él bennem a kósza remény, hogy összejönnek Lirazzal, de erre – tekintve Liraz EQ-ját – nagyon kicsi az esély.

Mivel Madrigal fajtájába tartozik, így az ő teste is hasonló az övéhez: magas, izmos, két hegyes antilopszarva van, emberlábai antiloplábban végződnek.

Mik

Zuzana kedves, akivel nagyon körülményesen jött végre össze, de tipikusan olyan pasi, aki egy életre lehorgonyoz a választottja mellett. Hegedűművész, de annyira jó, hogy mindenki elámít, ha játszani kezd – legyen ember, angyal vagy kiméra a hallgatóság!

Igazából nem sokat tudtam meg róla, amit sajnálok, de Karou picit mesélt arról, hogyan jött végül össze Zuzanával! Ezt a történetet szívesen elolvasnám! 
(A trilógiának van egy 2,5. része - Night of Cake & Puppets -, ami az első randijukat meséli el. Remélem, azért szót ejtenek benne Zuz’ kincskeresős játékáról is.)

Thiago és Ten
 
Faindri art (tumblr)
Thiagot már az első részben is gyűlöltem, erre mellé lépett a tökéletes kis segéd: Ten, aki legalább annyira defektes, mint a Fehér Farkas. A közös mottójuk se semmi – Győzelem és bosszú. Szóval az új hadvezér ez a kattant Thiago, terveinek sikerét garantálja az erőszakos nőstényfarkas, Ten és csodálkozik bárki, hogy gyűlöltem őket? Szerintem nincs egy olvasó se, aki drukkolt volna értük…

Nem szeretem az erőszakos, egoista és a bosszúálláson kívül semmire se vágyó szereplőket. Kedvelhetetlen, de erős páros az övék. Gondolom Ten gyűlölete azért is volt különösen heves Karou iránt, mert Thiagonak még így is az „áruló” kellett.

Akiva testvérei: Liraz és Hazael

Liraz, Hazael és Akiva (Deviantart)
HAZAEL a mindenem, azok a kedvenc szeráfos részeim, amikor ez az angyal kinyitja a száját! Tipikusan az a napsugaras, vidám személyiségű szőke szépség, amilyennek mi földi halandók az angyalokat gondoljuk. LIRAZ is egy szőke szépség, de annyira kedves, mint egy éhes jegesmedve…

Igazából már az első kötetben is felbukkantak, de ennyire nem kerültek előtérbe, mint most. Valahogy közelebb éreztem magamhoz őket és drukkoltam nekik (főleg Liraznak), hogy képesek legyenek Akiva mellé állni. A történet vége az ő szempontjukból sokkolt, úgy néz ki nem igen tudok megbirkózni az ilyen csavarokkal.*

Ujjongás és morgás a sztori margójára (SPOILER!)

Jelöld ki, ha érdekel!

Joram-Jael vonulat
Amikor Akiváék végre kinyírtál azt a rohadék Joramot, akkor annyira megkönnyebbültem VÉGRE az egész könyvnyi stressztől, hogy az elképzesztő. A sziklák nagy része lepotyogott a vállamról – ERRE, mi ez az egész JAELlel? Komolyan majdnem elsírtam magam, pedig egy buszon ültem sok ember között. Keserédes ez az egész szál…
Azonkívül nem hiszem, hogy megszabadultunk attól az állattól, attól a roncs angyaltól… Teljesen agybeteg a pacák, de tuti nem döglött meg a robbanásban.

*ilyen csavarok

Komolyan majdnem megdöbbentett, hogy Hazael meghalt, de az igazi sokk az volt, hogy Karou nem tudta már visszahozni. Sírhatnékom van, ahányszor erre a részre gondolok. NEMÁR! Igazából még most is hittem, hogy Kénkőt valahogyan feltámasztját… …és nem tudom felfogni, hogy nem történt meg! Most felkerült a képzeletbeli „szeretném, ha élne” listámra ez a drága angyalka is.

Thiago-Ten vonulat

Azt, hogy Thiagotól megszabadulunk, elképzelni se mertem! Annyira örültem az első könyv végén, hogy odadöglött, erre már ennek a résznek az elején kiábrándítanak… Már nem is hittem, hogy megszabadulunk tőle!
RÉMESEN sajnáltam Zirit, mert nem ezt érdemelte és örültem, hogy karou erőt vesz magán és nem utasítja el ebben a testben! Amikor leesett, hogy Tent is kicserélték, na akkor örültem igazán! Ezt a kettőt hűűű, de utáltam.
Mi a ménkű?
(spoiler vége)

Idézetek:
– Csak kíváncsiságból – folytatta Mik – megkérdezhetem, hogy hány éves korodtól leszel hajlandó házasságról beszélni?
The resurrectionist by ElakuDark
– Azt hiszed, olyan könnyű lesz? – szólt hátra a válla fölött Zuzana. – Szó sincs róla. Próbatételeklesznek. Mint a mesében.
– Veszélyesnek hangzik.
– Nagyon. Szóval jól gondold meg.
– Nem szükséges – mondta Mik. – Megéred.

– Tudod, hogy a Rómeó és Júlia végén Júlia felébred a kriptában, és Rómeó már halott? Azt hitte, hogy Júlia meghalt, és öngyilkos lett a lány mellett.
– Igen. Hátborzongató.
– Képzeld el, hogy Júlia felébred, és Rómeó még mindig él, de… – Nagyot nyelt, hogy ne remegjen a hangja. – De megölte Júlia egész családját. És porig égette a városát. És meggyilkolta, rabszolgaságba hajtotta a népét.
Zuzana csak hosszú szünet után, nagyon halkan szólalt meg.
– Ó.

Karou Zuzanához fordult, és látta, hogy éppúgy nem lepődött meg, mint Mik.
– Ennyi? – kérdezte. – Közlöm veletek, hogy nem vagyok emberi lény, és nem is csodálkoztok?
– Bocs – mondta Mik. – Azt hiszem, semlegesítetted a meglepődésre való képességünket. Ezzel kellett volna kezdened, és ez után mondhattad volna el, hogy halottakat támasztasz fel.

❀❀❀❀❀
Képgyűjtemény a Pinteresten: Könyv - Daughter of Smoke and Bone.
Különböző Daughter of Smoke and Bone #2 kiadások borítói a GoodReads-en!
❀❀❀❀❀

100.000+ oldalmegtekintés = NYEREMÉNYJÁTÉK!

$
0
0

Szépen csendben átléptük a 100.000 oldalmegtekintést, az oldalnak immár több mint 200 feliratkozója van és én észre sem vettem?! Dehogynem… megterveztem előre egy nyereményjátékot, rendeltem egy adag szépséges könyvjelzőt és vártam a recenzió utánpótlást.

Ma a postán a következő szépségek vártak rám:



Köszönet a recenziós példányokért az Athenaeum kiadónak!

Szóval az utánpótlás érkezésének örömére azt gondoltam ki, hogy a nemrégiben olvasott, szépséges borítójú másik Picoult könyvet megnyerhetné valamelyik kedves olvasóm, akinek sikerült felkeltenem az érdeklődését az értékelésemmel!

Jodi Picoult: A nővérem húga című könyvet lehet megnyerni!

A nővérem húgáról itt olvashatod el a véleményemet: < KATT>!


(A nyertes a könyv mellé kiválaszthatja valamelyik könyvjelzőt is.)

Mit kell tenned, hogy nyerhess?

1) Légy az oldal feliratkozott olvasója!

(Rendszeres Olvasókmenüben vagy a Follow me on Bloglovin’-on ér csak – ezeknek a menüje elérhető a blog bal oldalsávjában.) Ahogy az előző játéknál, úgy itt is ellenőrizni fogom a követéseket, ha nem talállak a listámon, akkor kikerülsz a kalapból.

2) Találd ki az egyik kedvenc részem vagy az egyik kedvenc szereplőmet a megnyerhető könyvből. (Segítség: ajánlom az értékelésemet!)

3) Írd meg e-mailben, hogy hol és milyen néven követsz, illetve a 2. pontban kitalálandó egyik kedvencemet is pötyögd be.


Az email cím, ahova várom a megoldásaitokat:

hagyjatokolvasok@gmail.com

Ezt direkt a nyereményjátékhoz hoztam létre - a profilomnál megjelölt másik e-mailt továbbra is gyakrabban nézem, szóval egyéb mondanivalót továbbra is oda várok!

Az apró betűs rész

KIZÁRÓLAG magyarországi címre postázom, illetve a nyeremény megkapásáról szeretnék egy fotót kérni – ez lehet a nyertes kezében könyvvel vagy csak egy köszönöm cetlivel vagy bármilyen kreatív megoldásban benne vagyok, de szeretnék valami emléket a nyereményjátékról! Akkor játssz, ha ezeket vállalod!

SORSOLÁS OKTÓBER 5-én a random.orgoldal segítségével!

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! 
Köszönöm, hogy itt vagytok!
❖❖❖❖❖

 

Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései (könyv és film)

$
0
0


Patrick ekkor olyat mondott, amit szerintem soha életemben nem fogok elfelejteni.
– Charlie egy különc.
Bob pedig hevesen bólogatott. És vele együtt a szobában mindenki.
Kicsit olyan idegesség jött rám, mint korábban Bobra, de Patrick nem hagyta, hogy túl ideges legyek. Leült mellém.
– Látsz dolgokat. Nem beszélsz róluk. És érted a lényeget.


Fülszöveg:
Az „Egy különc srác feljegyzései” című könyv elbeszélője egy tizenöt éves középiskolás srác, Charlie. Furcsának és magányosnak érzi magát, mintha a pálya széléről, kívülállóként figyelné a körülötte zajló eseményeket. Egy nap elhatározza, hogy leveleket ír egy ismeretlennek, aki akár a barátja is lehetne. Ezekből a levelekből aztán szép lassan – olykor mulatságosan, olykor meghatóan – egy cseppet sem átlagos tinédzsert ismerhetünk meg. Charlie kétségbeesett erőfeszítéssel próbálja élni a saját életét, miközben menekül is előle, és ez a kettősség különleges, járatlan utak bejárására kényszeríti: családi drámák sora, új barátok, az első randevú, szexualitás, drogok… Chbosky regénye a lélek legmélyebb rezdüléseit tükrözi, miközben felidézi az olvasóban a felnőtté válás nehéz, semmi mással össze nem hasonlítható éveit.

Könyv információk:

Eredeti mű: Stephen Chbosky: The Perks of Being a Wallflower
Eredeti megjelenés éve: 1999

Alexandra, Pécs, 2012
240 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633570333 · Fordította: Gyuris Norbert
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Azt hiszem, rátaláltam arra a könyvre, aminek jobban szerettem a filmjét! Nem viccelek, komolyan gondolom. A könyv valahogy kevés volt; nem érte el azt nálam, amit a stílusilag hasonló Alaska nyomában, de elismerem, hogy a levél egy idegennekötlet bejött.

A történet lassú, szinte andalgós – mintha a kissé lassú főszereplővel sodródnánk át a hétköznapokon. Ő olyan ahogy esik, úgy puffan típus. Ha Charlie nem lenne ennyire furcsa, akkor tökéletesen láthatatlan lehetne, mert beolvadni nagyon tud. Ritkán kezdeményez és ez engemet alkalomadtán idegesített. Nem is Charlie volt a kedvencem a könyvben, hanem Patrick. Ő egy igazi, vakmerő egyéniség – imádtam, ahogy felvállalja magát és a véleményét (khm… már amikor). A legjobban pedig a barátok hármasát szerettem: Charlie, Patrick és Sam részei tetszettek a legjobban meg a Rocky Horror Picture Show jelenetek. Lassú, de érdekes történet volt – néhány egész kemény szállal…

Arról, hogy mennyire Zabhegyező ez a könyv vagy sem: KIT ÉRDEKEL? Hagyjuk már a hasonlítgatást, kérem szépen.

Charlie nem útkereső srác a nagyvárosban, hanem egy kölyök, aki a saját kis agybajával együtt szeretne átevickélni a középiskolán, az életen. Elképeszti, hogy barátai lesznek. Igyekszik jó barát lenni. Képtelen feldolgozni, hogy tetszhet egy lánynak. Lépten-nyomon elsírja magát. Mégis annyira tökös, hogy nekiáll egy vadidegennek leveleket küldözgetni olyan részletességgel leírva mindent, ami vele történik, akárha naplót írna. Charlie csak Charlie… egy érzékeny, imádnivaló kölyök. Aki mellé szívem szerint oda állítanék pár embert, akik életben tartják, mert néha elég életképtelen…

Szerettem, ahogy a könyvekről írt! „Most ez a legkedvesebb könyvem, de persze mindig ezt gondolom, amíg el nem olvasok egy újabb könyvet.”

Értékelés: 4
Bővebben:
Kedves Charlie!

Nagyon cukorpofa vagy, remélem, rendbe jönnek a dolgaid. Drukkolok, hogy Sam végül nagy sokára rádöbbenjen, hogy téged, a te szerelmedet fogadja el. Imádtam a barátaidat, de főleg Patrick-et.

Nem tudom, kinek írtál, és bár eleinte nagyon kíváncsi voltam Rá, a könyv első harmadára inkább csak élveztem a meséidet. Neked köszönhetően két ponttal is bővült a bakancslistám: a Zabhegyező elolvasásával és a Rocky Horror Picture Show megnézésével!

Élvezd a csendet, olvass sokat és maradjatok együtt. Mellettük nem lesznek rossz napjaid.

Köszönöm!

Ajánlás

Ha nem taszítanak a tinédzser hülyeségek, a drogok, a dohányzás és a vadulás. A történet kemény témákat dolgoz fel, akármilyen kis bájos, ártalmatlan könyvnek tűnik: NEM AZ!

Charlie olvasmányai a könyvben


*nincs magyarra lefordítva: A béke szigete

Igazából ezek közül egyetlen egyet olvastam – a Pán Pétert, egyet terveztem a regény előtt – A Hamletet, de a könyv hatására neki fogok állni a – Zabhegyezőnek is majd egyszer.

FILM (IMDb, Port.hu, SNITT)
Annyira isteni jó lett ez a film! Fantasztikus a hangulata, zseniálisak a színészek, a zenék, a jelenetek és az egész abszolút hozta, sőt túlszárnyalta a könyvet! Ezt a filmet komolyan látni kell. Kell hozz egy bizonyos hangulat, mint általában az elmélkedős filmekhez-könyvekhez, de kihagyhatatlan.

Logan Lerman a legjobb választás volt Charlie szerepére, bár nem sírt folyamatosan, de mégis olyan volt, mintha erre a szerepre született volna. A másik színész, akinél képtelenség lett volna jobbat találni a Patricket játszó Ezra Miller volt. Róla még nem igen hallottam, filmben talán még sosem láttam, de szerzett magának a srác egy új rajongót. 


Sam szerepében Emma Watson igazából jó volt, de nem remek. Bár nem is jártam úgy vele, mint a Charlie apját játszó Dylan McDermott-al vagy a nővérét játszó Nina Dobrev-el, akiket nem bírtam… Annyira máshova skatulyáztam be őket a sorozatszerepeik alapján, hogy esélytelenek nálam az új szerepeikben. Hiteltelenek… de legalább jól játszottak.

Paul Rudd szerepe (Bill, a tanár) nem volt ugyan se jó, se rossz, de bírtam a filmben, akárcsak Watson kisasszonyt. Szeretem, ha a szeretett színészeim fel-felbukkannak egy jó filmben.

Adaptáció: 5/5 ☆☆☆☆☆

Nem hittem volna, hogy lesz valaha 5 csillagosra értékelt filmadaptációm, de ennyire jó adaptációval még nem is találkoztam. Ja, hogy az író rendezte a filmet? TÖKÉLETES munka, Mr. Chbosky!


Idézetek:
A közös poénok nem voltak többé poénok. Történetté váltak. Senki sem emlegette a kellemetlen embereket és a kellemetlen emlékeket. És amíg a nosztalgia távol tartotta a holnapot, senki sem érzett szomorúságot.

Csak azt szeretném, ha Isten vagy a szüleim vagy Sam vagy a nővérem vagy valaki más végre elmondaná, hogy mi a baj velem. Ha megmutatnák, hogyan legyek értelmes módon másmilyen. Hogy vége legyen ennek az egésznek. Hogy örökre magam mögött tudhassam. Tudom, hogy ez rossz dolog, mert ezért én vagyok felelős, és azzal is tisztában vagyok, hogy a dolgoknak először rosszabbra kell fordulniuk, mielőtt javulhatnának, mert ezt mondja a pszichiáterem is, de ennyi rosszat már nem tudok elviselni.

– Te mindig ilyen sokat gondolkodsz, Charlie?
– Az baj?
Csak azt szerettem volna, ha valaki végre elmondja az igazságot.
– Nem feltétlenül. Csupán arról van szó, hogy néhány ember a gondolataiba menekül az élet elől.
– Az baj?
– Igen.
✿❀✿❀✿
Képgyűjtemény a Pinteresten: Egy különc srác feljegyzései.
Különböző The Perks of Being a Wallflower kiadások borítói a GoodReads-en!
✿❀✿❀✿

A marsi – rendhagyó könyvajánló!

$
0
0

Ez a bejegyzés kizárólag a sci-fi és disztópia mini-könyvklub miatt jött létre. (A témához tartozó bejegyzések a „mini-könyvklub” címke alatt elérhetőek.)

(A Fumax kiadó új borítója csak védőborító!)
Korábban már írtam a blogon < Andy Weir: A marsi>című könyvéről, amit elérhettek a címére kattintva. Továbbá írtam egy cikket Vegazus blogjára is vendégbloggerként, aminek a témája a regény írója, Andy Weir. Azt < itt> olvashatjátok el.

Általában addig írok egy könyvről, amíg emlékszem rá… amíg még tart nálam a varázsa. Egy átlagos könyvet nagyon könnyű elfeledni, egy-két részre jó, ha emlékszem belőlük, de Mark Watney –t nehéz elfelejteni! Nehéz elfelejtenem, ahogyan drukkoltam neki, hogy ne robbanjon fel vagy keljenek ki a krumplijai. KOMOLYAN a krumpli sikeres kikeléséért szurkoltam?!

Mark, a Mars királya azóta is nálam.  Boldog-boldogtalannal ajánlom a könyvet, aki egy jó sci-fit vagy egy humoros, de izgalmas történetet keres. Olvasás előtt furcsálltam a körülötte kialakult fanbázist, de pár oldal, fejezet után csatlakoztam a rajongói klubba én is. Persze lassan épül fel a figyelemfelkeltő első mondatok ellenére is – talán onnan izgalmas, amikor már annyira megkedveljük a főszereplőt, hogy minden lassú vagy rémes életben maradási próbálkozása miatt görcsbe áll a gyomrunk.

Nem tudom.

Nem működik mindenkinél, nem is működhet.

Miért ajánlom, miért szerettem mégis?

Én azoknak az ismerőseimnek ajánlgattam, akik nem a hard sci-fi fanatikusok vagy nagyon nyálas-romantikus regény rajongók vagy elvakult pornófüggők. Léteznek olyan rétegek, személyek, akik nem néznek vígjátékokat vagy leragadtak a feketén-fehéren vagy nagyon fantasy vagy nagyon valóság történeteknél. A marsi attól jó, hogy:

  • megszeretjük Markot;
  • elhisszük, hogy ő egy zseni MacGyver, aki nem mellesleg űrhajós és botanikus is egy személyben;
  • nem azzal a gondolattal operál, hogy tuti megőrülnénk odafent egyedül, hanem ad egy „akkor is túlélem b+” karaktert az olvasónak;
  • száraz, tényszerű ugyan, de se nem nézi tök hülyének az olvasót, se nem emészthetetlenül feldolgozhatatlan és számszerű;
  • a megmentés kapcsán szembetalálkozik az emberi és a hatalmi szervek véleményének ütközése, aztán valaki talál egy kiskaput – és az olvasó emiatt boldog;
  • közelebb hozza a sci-fit sok olyan emberhez, akinek nem a szíve csücske ez a műfaj;
  • Mark meglátja a rosszban a jót.

Aki járt már úgy valaha, hogy ott ragadt valahol egy csomó olyan film, könyv és/vagy zene között, amelyik nem az ő stílusa volt, különösen fogja értékelni a könyvet.


A film: MENTŐEXPEDÍCIÓ

Személy szerint nem szeretem ezt a címet, mert számomra a könyv egyik nagy fordulata az volt, ahogy megkezdődik a mentés. SOK időbe telt, míg mindenki eljutott oda, hogy mi lehet Markkal és bár végig ezért drukkoltam, meglepetésként ért és letaglózott a megkönnyebbülés.

Spoiler? Naná. Elszomorító spoiler… Biztosan volt valami háttere a váltásnak (és nagyon remélem, hogy volt – a jó hangzást leszámítva), ami megmagyarázza. Persze az angol mozi poszteren a BRING HIM HOME (Hozzátok őt haza!) se semmi…

Egyébként eléggé féltem attól, hogyan fogja Matt Damon eljátszani Markot, de az első trailer meggyőzött – JÓ LESZ EZ!



☀ ☀ ☀ ☀ ☀
Képgyűjtemény a Pinteresten: A marsi.
Különböző kiadások borítói a GoodReads-en!
☀ ☀ ☀ ☀ ☀

AniTiger - Agymanók Book Tag

$
0
0

Igazából nem vagyok nagy tévéző emberke (hahahaha…), illetve inkább rövid frappáns-nyomozós-kajás sorozatokat szoktam nézni. Ha magam vagyok és van időm, akkor szuperhősös, zombis vagy horrorisztikus filmeket szoktam nézni – nagy ritkán mesét. Nos, nem jutottam el még az Inside Out (Agymanók) című meséig, még csupán a tömeg rajongásának a szele csapott meg. (Értsd – a csapból is az folyt, folyik…) Illetve addig jutottam a mesével, hogy a mobilomon játszom a golyós játékkal. :D

@NFLGirl (Nyrath blog) volt olyan drága, hogy meghívott egy újabb tagre. Meglepetésemre éppen ez az Agymanós cucc jött velem szembe, amikor megláttam az ő kitöltését. 

❖❖❖❖❖



    Derű 
- harsány hahota vagy kecses kuncogás:


egy vicces, vidám, derűs könyv, amin sokat somolyogtál

 

Újraolvasós könyv számomra – egyszerre ünnepi/karácsonyi és ünnepietlen/karácsonyiatlan (? rémesen hangzik, de ez van). Élvezettel olvastam és olvasom újra Tonie és Barret, Meta Hari, illetve Procc, Néró és Púder párbeszédeit is. Szereplői komplett idióták – ezáltal szerethetők, a helyzetek valószerűtlenek és kegyetlenek vagy kegyetlenül viccesek, az ünnepet pedig morbidul kifigurázza. Miért szeretem Fable-t? Akármilyen rossz napom, hetem, hónapom van, az ő könyvein mindig elvihorászok.
  



       Undor
torz arcfintorok, homlokráncolás és elfordított tekintet:

egy könyv, amitől undorodtál, amiben szörnyű tettek, ocsmány lények, antipatikus karakterek voltak


Annnnnnnyira gusztustalan volt, ahogy a pacák turkált a saját bőrében! Darabokat vágott ki magából meg hasonlók… jujjj. A könyvben rothadó, égő, penészedő hús és falra hányás szemléletes költői-hangulati képei váltakoznak.  





      Bánat
lefelé görbülő száj, krokodilkönnyek, 
bánatos nosztalgia:

egy szomorú könyv, ami akár könnyeket is csalt a szemedbe


Jodi Picoult: Törékeny (értékelésem)

Igazából bármelyik meghatóbb könyvet írhatnám ehhez a tételhez, mert sírós nem vagyok ugyan, de könnyeket csalni a szemembe egész könnyű (ha könyv vagy… az embereknek ritkán jön be).
  


    Harag 
- dühkitörés, csapkodás, 
felbőszült „mégismivoltez?”-ek kiáltozása:

egy könyv, amit a sarokba hajigáltál, még ha csak képletesen is, ami felmérgelt és haragszol rá

E. L. James: A szürke ötven árnyalata (értékelésem)

Szerintem, aki találkozott a magyar fordítással és nem jött be neki – érti, mi a bajom. Rémséges-szutyok fordítás, nagyon beteg és nagyon buta főszereplő páros, hányásig ismételt külsőség dicséretek, üres és egysíkú karakterek. A Szent Tehén/Holy Cow szövegtől és a belső istennő dologtól mind a mai napig égnek áll a hajam.
  



    Majré 
- c-c-c-c cidri, lapulás, kislámpával alvás:

egy könyv, ami olyan félelmetes volt, olyan ijesztő, hogy akár még rémálmaid is voltak tőle


Stephen King: A ragyogás (értékelésem)

Igazából nem vagyok cidrizős és elég sok külső tényező is befolyásolja, hogy épp ijesztőnek érzek-e egy jelenetet, de pechemre egyedül voltam és éjszaka volt, amikor a sövényállatok életre keltek, behaluzott magának egy ivászatot és rázárult a főszereplőre a szobaajtó…
Huh…
❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
❖❖❖❖❖

Jodi Picoult: Csodalány

$
0
0

 Köszönet a recenziós példányért az Athenaeum kiadónak!


– Atyám – feleli Mariah erőtlenül. – Értékelem, hogy idefáradt. Még azt is értem, miért tette. De…
– Igazán? Mert én nem vagyok benne biztos, hogy én tudom – feleli az atya nevetve. – A St. Elizabeth-templom kongott az ürességtől ma reggel. Úgy tűnik, a lánya komoly konkurenciát jelent.


Fülszöveg:
Mariah White életében másodszor kapja rajta férjét egy másik nővel, lányuk, a hétéves Faith pedig életének minden fájdalmas másodpercében vele van. A gyors válást követően Mariah depresszióval küzd, Faith azonban új barátra lel. Egy képzeletbeli barátra, aki lehet, hogy mégsem annyira képzeletbeli…
Faith folyamatosan beszélget az „őrzőjével”, s hamarosan a Bibliából kezd idézni – a könyvből, amelyet sem ő, sem egyetlen rokona nem olvasott. Mariah pánikba esik, pszichiáterek hada vizsgálja a kislányt, de nem találnak nála semmit.
Egy nap aztán Faith kezén stigmák jelennek meg, és csodás gyógyulások követik az útját. Mariah-nak szembe kell néznie a ténnyel, hogy Faith – a kislány, aki sosem kapott vallásos neveltetést – talán tényleg Istennel beszélget.

Ahogy lenni szokott, Faith csodálatos gyógyító ereje nem marad titokban. A hívők és a médiacápák hordái ostromolják a házat, és ha ez nem lenne elég, a kislány apja, Colin gyermekelhelyezési pert indít volt felesége ellen.
A Csodalány újra a legfontosabb kérdéseket feszegeti. Hol a határ csoda és valóság között? Összeegyeztethető-e az orvosi hivatás és a vallás? Lehet-e, kell-e választani az anyaság és az élet között?
  
Könyv információk:

Eredeti mű: Jodi Picoult: Keeping Faith
Eredeti megjelenés éve: 1999

Athenaeum, Budapest, 2015
568 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632934518 · Fordította: Peiker Éva
Jodi Picoult könyvek a blogon:


(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
És… ismét elvarázsolt!

Tartottam a regénytől, hiszen a vallás képezi a történet gerincét, de nem gondoltam volna, hogy ennyire bátran kezeli a témát! Csodásan megoldja a hit, az egyházak, a stigmák, az eretnekség, a csodák néha összeegyeztethetetlen katyvaszát megspékelve azzal, hogy milyen nemű is Isten? Leesett az állam.

A történet felépítése sokban eltér a megszokottól – például egy-egy fejezetet nem sajátítanak ki a szereplők, hanem folyamatosan váltakoznak a nézőpontok, néha bekezdésenként. Egy-egy történést, eseményt vagy helyzetet több ember által ismerünk meg, míg már nem is tudjuk, hogy kivel értünk egyet, kit féltünk és kinek szurkolunk. Ráadásul nagyon sokára jött be az eddig olvasott Jodi Picoult regények alapjait képező bírósági-tárgyalásos szál! Bírtam, hogy nem erre domborította ki a cselekményt, de mégis hangsúlyos szerepe volt a történetben az ügyvédi játszmáknak.

A karakterek nem egysíkúak, mindenki szépen felépített, folyamatosan bomlanak le a rétegeik, kivéve egyét a könyv Fő Gonoszáét, aki szimplán egy nagyon utálható, negatív karakter. (Persze ő – talán - csak szerintem a történet Fő Gonosza. Legszívesebben elásnám az apa ügyvédjét… annyira egy ripacs!) Nekem a leginkább Ian és Kenzie karaktere tetszett, sosem lehettem biztos a következő lépéseikben.

Kedvenc szereplőim: 
Joan. Mariah. Ian. Faith.

Kedvenc rész:
>> A papok és a zsidó rabbik részei, illetve közös részeik.
>> És Kansas!
Értékelés: 5
Széljegyzetek

  • Talán először nem szerettem bele egyik férfi karakterbe se, bááár azt be kell vallanom, hogy a dögös, hivatásos kételkedő Ian Fletcher nagyon ott volt!
  • A történet végét nem is tudom, hogy sikerült-e megértenem. Legalább tízszer elolvastam és sokféleképpen lehet értelmezni. Kenzie felvetett egy érdekes kérdést a történet folyamán, azt hiszem, hajlamos vele egy platformra helyezkedni…
  • Ez a legrégebbi Picoult regény, amit eddig olvastam (1999-ben adták ki). Arra jutottam, hogy kedvelem a korai műveit! (Általában nem szeretem az esetlenebb első könyveket…)

A karakterekről

Colin White - Adott egy nagyon unszimpatikus apa karakter, akit nem sikerült megkedvelnem. Ott kezdődik a történet, hogy félrelép otthon, amíg a felesége a közös gyereket vinné balettre… ha nem marad otthon valami. Nem tartom fairnek a megcsalás témakört, innentől max. néha ellágyultam Colin iránt, mint édesapa iránt, de rühelltem, mint hímtaggal rendelkező élőlényt… Jessicát hagyjuk is, ő annyira nem volt benne a sztoriban…
 
Faith és Mariah White
Mariah White és a lánya, Faith –Szőke, zöld szemű egymástól teljesen függő páros. Nagyon jók Mariah anyatigris pillanatai, de Faith felszabadultságáért is odáig voltam. Picoult nagyon aranyos és bájos kislányokat tud kitalálni, akikért nem lehet nem odalenni. Igyekeztem figyelmen kívül hagyni az anya múltbéli megingásait, én nem inogtam meg vele kapcsolatban - végig neki drukkoltam. Persze nem csak a kettejük anya-lánya momentjeit kedveltem, hanem azokat is, amikor felbukkant a nagymama. Huh, a néni nem semmi – volt, hogy rám ijesztett, volt, hogy aggódtam, mi lesz velünk a nagy szája miatt…Millie Epstein az én szememben az egyházi személyekkel szembeni viselkedésével nőtt nagyot!

Az egyházi személyek: papok, rabbik, püspök és a többiek

Sokan voltak, többen, mint ahányukat számon tudnám tartani - volt itt konformista, hippi, komoly, kedves. A nagy-nagybátyám pap volt – kicsi és falusi, de a halálakor legalább annyira tettek mindenre és átgázoltak rajtunk a családján, ahogyan ez a püspök bármin, ami nem a következő étkezés… Képtelen vagyok elfogulatlanul tekinteni a földi helytartókra, de azért nem csak ilyen típusú egyházi emberek léteznek: Solomon rabbi  és MacReady atya belopta magát a szívembe! Nem gondoltam volna, hogy érdekes lehet a zsidó és a katolikus hit összehasonlítása, ahogy azt se, hogy megférnek-e egymás mellett a képviselőik.

Ian, mint Gerard Butler
Ian Fletcher 

A hivatásos ateista, akinek szép kék szeme és fekete haja van. Beleillik az írónő szívdöglesztő pasijainak hosszú sorába, de nem zúgtam bele annyira, mint egyik-másik Picoult pasasba az előző regényeinél. Megbízhatatlanabb és ellentmondásosabb a megszokott álompasiknál, sosem lehet tudni a következő lépését. Furcsa személyisége van, amennyire nyitottnak sejteti magát a nyílt tévés személyiség alteregójával, épp annyira nem olyan! Ez a pasi egy sünnél is tüskésebb… Talán egyedül az ő kis titka, apró csodája az, amiben csalódtam – valahogy nagyobb volumenű, nagybetűs CSODÁT vártam (vagy akartam. Ahogy tetszik).

Metz, mint Gabriel Macht

Malcolm Metz (aka. Fő Gonosz) 

– ÁSSUK már el valahova a rémes vicceivel együtt ezt a zseniális ügyvédet, de borzalmas embert. Nem mondom, hogy nem szórakoztatott egy percig se, mert nem lenne igaz. Kifejezetten viccesek voltak a reakciói, de aztán jött a kivetített …… -betegséggel, aminél nem bírtam tovább. Metz úgy van felépítve, hogy egyetlen másodpercre se érzünk vele szimpátiát, nem sajnáljuk, ha beég. Az első találkozástól kezdve, következetesen egy unszimpatikus ripacsnak van beállítva és nem is tér el ettől – teljesen egydimenziós karakter.

Ajánlás

Mindenképpen olyanoknak ajánlanám, akik rugalmasak vallásilag, ugyanis nem véletlenül merül fel a sztoriban az eretnekség. Azoknak ajánlom, akik szereti az összetartó család sztorikat, különleges anya-lánya témájú történeteket.

Idézetek:
Pio atya,
akárcsak Faith, ő is stigmata
– Tartozom egy vallomással.
– Én valahogy mindig ezt hozom ki az emberekből.
– Egyszer belopóztam gyónni.
– Gyónás a gyónásról – kacag fel MacReady atya.
– Még csak tízéves voltam. Meg akartam tapasztalni, milyen. De féltem, hogy megszólal majd valami riasztó, tudja, valami érzékelő készülék, ami kimutatja, hogy nem vagyok katolikus.
– Á, a protestánsoknak vannak frankó technikai kütyüi.

– A szavamat adom, hogy nem fedem fel a búvóhelyüket. És nem tolakodom be a személyes terükbe – elmosolyodik. – Melyik a rosszabb, Mariah? Az ördög, akit nem ismer… vagy akit igen?

– Mindig is morfondíroztam azon, hogy Istent miért Atyaként emlegetik – suttogja. – Az apák folyton az elvárásaikkal jönnek. Az anyák szeretnek feltétel nélkül, nem gondolod?

✿❀✿❀✿
Képgyűjtemény a Pinteresten:Jodi Picoult: Csodalány.
Különböző < Keeping Faith>kiadások borítói a GoodReads-en!
✿❀✿❀✿

Emlékeztető:

Október 5. éjfélig még játszhattok
A nővérem húga
című Jodi Picoult könyvért a blogon!
A nyereményjáték részleteit megtalálhatod < ITT>!

AniTiger - The Mid-Year Book Tag (~ Év középi összesítő tag) P.S.: Milyen menő vagyok már, hogy szeptember végére elértem idáig? :'D

$
0
0

Igazából már kinéztem magamnak ezt a taget az egyik amcsi könyves csatornán, aztán lusta voltam fordítgatni és keresgélni, de végül a molyon is elkezdett futótűzként terjedni egy rövidített verziója (talán két kérdést, ha kihagytak belőle valami végett…) – engemet @Bélabá, a Monumentum oldal bloggere jelölt. (Az ő kitöltése ITT olvasható.)

Egyébként egy hasonló bejegyzésem van, szóval, ha érdekel a nyavalygásom - áradozásom, akkor ajánlom magamat és a Féléves könyves kiakadás booktaget! Mondjuk visszaolvasgatva érdekes, hogy mennyi egyezés és változás van augusztus 3. óta...

❖❖❖❖❖

1. Best book you’ve read so far in 2015. / Legjobb könyv, amit 2015-ben olvastál.

Legjobb (egy) könyv? Kettőt is találtam, maradhat?


Nagyon szeretem az ilyen igényes kiadványokat, amikben az illusztráció is szép és a történet is aranyos. 


2. Best sequel you've read so far in 2015. / Legjobb folytatás, amit 2015-ben olvastál.

Az Eredendő bűnösök sorozat 4. része - Tiffany Reisz: Az úrnő


3. Biggest disappointment. / Legnagyobb csalódás.

Akkora csalódás, hogy 2,5 csillagra értékeltem, de a blogra már nem tettem ki… Egyszerűen olyan bűn rossz volt ez a manga, hogy nem érdemli meg az önálló blogos értékelést!

(Ajánlom inkább az eredeti blogos értékelését: Romeo & Julia)

4. Biggest surprise. / Legnagyobb meglepetés.

Jussi Adler-Olsen: Palackposta (A Q-ügyosztály esetei 3.) és Andy Weir: A marsi
Döntetlen. Két olyan műfaj, ami elképesztően távol áll tőlem és mégis alig bírtam letenni a regényeket, majd felszedegetni az államat. 

5. Favourite new author. (Debut or new to you) / Kedvenc új szerző (debütáló vagy számodra új).

Dan Wells, akitől elolvastam idén a Nem vagy sorozatgyilkos könyveket, aztán a Részlegesek első két részét is gyors egymásutánban behabzsoltam. Durván bánik a szereplőivel, de iszonyat jól ír és izgalmasak a sztorijai. (A Részlegesek utolsó részét ugyan tologatom egy ideje, de hamarosan megjelenik Az ördög egyetlen barátja és utána már muszáj lesz sort kerítenem az utolsó Részlegesek könyvre is.)

6. Newest favourite character. / Legújabb kedvenc karakter.

Thalia, Jászon, Leo by rice-claire
Hűűű… Egy kedvenc…! EGY kedvenc…? Akkor sorolom:

- Atticus O’Sullivan és Oberon, A Vasdruida Krónikáiból
- Kingsley és Michael, az Eredendő bűnösökből
- Leo, Jászon és Thalia, Az Olimposz hőseiből

7. Book that made you cry. / Egy könyv, amin sírtál.

Könnyen megkönnyezek egy-egy könyvet, de sírni ritkán szoktam… Két nagyon megható élményem volt idén. A tehetetlenség és a düh könnyeit csalta elő Marie Lu: Prodigy – Született tehetség könyve, míg a Darren Shan: Démonmester esetében a boldogságtól szorult el a torkom.

8. Book that made you happy. / Egy könyv, ami boldoggá tett.

Engemet úgy általában boldoggá tesznek a könyvek, szóval az idén olvasott 244 könyvből (MIIIII??? Nyugi, vannak benne mangák is… Csekkold az Olvasmánylistámat.) 150-tól tuti boldog voltam valami úton-módon.

9. Favourite book to film adaptation you saw this year. / Kedvenc filmadaptáció, amit idén láttál.

Hahaha! Nemrég láttam az Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései című könyvből készült filmet és sokkal jobb, mint a könyv!

10. Most beautiful book you've bought so far this year (or received) / A legszebb könyv, amit idén vásároltál (vagy kaptál).

Ez egy nagyon egyszerű témakör! Egy molytól, h_orsitól megkaptam J. K. Rowling: Harry Potter and the Chamber of Secrets könyvének egy gyönyörű példányát szeptemberben!

11. What books do you need to read by the end of the year? / Mely könyveket szeretnéd elolvasni az év végéig?

Dan Wells: Ruins – Romok és Az Ördög egyetlen barátja
Samantha Shannon: A Mímes Rend
Tiffany Reisz: A szent
Dmitry Glukhovsky: Metró 2033
Stephenie Meyer: A burok

12. New release you haven't read yet, but want to. / Új megjelenés, amit még nem olvastál, de szeretnél.

Kinek hazudjak?Meg se próbáltam egyet választani, mert rengeteg jó könyv jelent meg mostanában.

*Jó, mondjuk ő itt széplik a polcon, várva az olvasásra,
de abszolút itt a helye a listában.


13. Most anticipated release for the second half of the year. / Legjobban várt új megjelenés az év második felére.

Most éppen ŐKET VÁROM nagyon, ahogy egy bejegyzésbe már összeszedtem. Mindenesetre az éppen aktuális kívánságlistám TOPjai:



FINCSIIII~~~~~~~~~~~~~~~

Illetve hamarosan a boltokba kerül egy gyönyörűséges szép HARRY POTTER ÉS A BÖLCSEK KÖVE kiadvány, ami az életben még csak a közelembe se fog kerülni, mert amilyen fantasztikusan illusztrált, olyan marha drága is lesz sajnos. < ITT> meg is leshetitek. Megnéztétek? Ez erősen az a kategória, amit a Potter-mániás szerelmednek vagy a gyermekednek veszel valami nagy eseményre.

…és a két kihagyott, elhanyagolt kérdés:

+1. Newest fictional crush. / Legújabb könyves szerelmed

A legújabb a dögös, okos és tetovált LUCAS MAXFIELD Tammara Webber: Easy - Egyszeregy (A szív körvonalai 1.) könyvből, bár az idei év nagy részében RUSSEL BLACKWOOD lázban égtem, aki a Gombnyomásrakönyvekben szerepel.

+2. Favourite review you’ve written this year. / Kedvenc értékelés, amit ebben az évben írtál

Igyekszem olyan munkát kiadni a kezeim közül, amire büszke vagyok. Nehéz egy maximalistának kedvencet választani, mert egy maximalistánál nincsen kicsit gyengébb munka. Remélem nálam sincs – mindig a legújabb bejegyzésem a kedvenc.

Meghívottaim:

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
❖❖❖❖❖

Szabó Magda: Abigél

$
0
0


„Mindig a részletek a legizgalmasabbak egy nagy irodalmi műben – tanította Kőnig magyarórán –, kérem, sose feledjék el figyelemmel kísérni a részleteket.”


Fülszöveg:
Ginával, Vitay tábornok elkényeztetett kislányával 1943 őszén megfordul a világ. El kell hagynia otthonát, iskoláját, barátnőit – méghozzá a legnagyobb titokban, búcsú nélkül. El kell szakadnia édesapjától, aki soha sem hagyta még magára korán anya nélkül maradt, egyetlen gyermekét. Mintha forgószél repítené a kislányt messze Budapesttől, messze mindentől, ami eddigi életét jelentette, az árkodi kollégium komor falai közé. Az erődre emlékeztető kollégium szigorú fekete-fehér világa tilalmakkal veszi körül a kislányt, rákényszeríti a maga érthetetlen és elfogadhatatlan törvényeit. S Gina hiába lázad, hiába szökne, menekülne innen, valami mégis maradásra kényszeríti, valami, amit nem tudott, s amit meg kellett tudnia ahhoz, hogy önként vállalja a rabságot. Hogyan is igazodjék el egy tizenöt éves kislány ebben a súlyos felnőtt-titkoktól terhes világban? Hogyan illeszkedjék be a lányok közösségébe, hogyan osztozzék gyerekes örömeikben, mint vegye ki részét ártatlan tréfáikból? Talán neki is hinnie kell a naiv árkodi diáklegendában, amelyet a kertben álló szobor alakja köré fontak a lányok? Írjon talán ő is levelet Abigélnek, a korsós lány szobrának, aki mindig segít a bajbajutottakon, a rászorulókon? Szabó Magda lebilincselően izgalmas és bravúros megoldású új regényét Loránt Lilla rajzai díszítik. 

       Könyv információk:

Eredeti megjelenés éve: 1970
Szépirodalmi, Budapest, 1982
362 oldal · ISBN: 9631520528

Szerintem:
Tulajdonképpen anyum régóta rágta már a fülemet a könyvvel – Jaj, de zavaró kép! -, mert annyi kedvencét elolvastam már. Erre, amikor beközlöm vele, hogy majdnem megütött a guta kb. az első 40 oldalon, hogy sehol egy Abigél, aztán Bumm, ő egy SZOBOR?! – csak annyit kérdezett, hogy hol tartok? Tudom már ki áll a szobor mögött…? Hörr… És innentől mit keres az olvasó? Bizony, nyomokat!
(Mivel valaki elég hamar a szívembe lopta magát, ezért rá gyanakodtam és nem voltam meglepődve, amikor igazam lett…)

A történet valami elképesztő! Sosem gondoltam volna, hogy így fel tud tüzelni egy könyv, ami ennyire kívül esik az érdeklődési körömön! (Ez a meglepetések éve, már látom!) A karakterek nem egysíkúak, mindenkinek van valami apró titka és még azzal együtt is kedvelhető. A főszereplő és az apja kapcsolata egyszerre szép és szomorú, bár meg kellett szoknom a főszereplő stílusát… Nos, nem sikerült. Zsini néha az idegeimre ment.

Meglehetősen titokzatos és kalandos a történet ahhoz képest, hogy egy zárt, keresztény leányiskolában játszódik, ahol egy leány számára minden az osztálya, az iskola tradícióinak és napirendjének a betartása! Erről szól a történet, de sokkal mélyebb és kevésbé unalmas, mint ahogy hangzik. Ráadásul bőven vannak benne jól elrejtett utalások, amik csak második (harmadik?) olvasásra tűnnek majd fel. (Néhányat megtaláltam ugyan, de avatatlan szemmel olvasni más.)

Szerettem-őket-szereplők:

Zsuzsanna. Kőnig. Gina barátosnéi (Torma, Kis és Bánki).


Azt már említettem, hogy nem igazán kedveltem Ginát, de egy másik kedvencet sem bírtam – Horn Micit! Nagyon érdekes, nagyon különleges, de annyira hamis – hazug az egész nő. Én belőle tomboló fájdalmat és nem lazaságot olvastam ki. És igazam volt… Szeretem és mégsem szeretem. Viszont szépen intézte a dolgait!


Olvastam volna még a könyvet!
Kíváncsi vagyok, hogy miés hogyan lett Ginával.

Borító - Minimalistán szép.
Volt valami védőborítója is, de hozzám csak így pőrén jutott el. Ez a könyv öregebb, mint én 6 évvel és kb. annyi évvel korábban lehetett a családban is.

Negatív
Ez a Gina, annyira kegyetlenül buta, ahhoz képest, hogy milyen okos… Szerencsére a nagyarcúsága vagy beképzeltsége (?) idővel megkopott. Bár a végén ne erőltette volna magában ezt a „Te (…), te vagy Abigél… Senki más nem lehet…” –dolgot.

Értékelés: 5

Ajánlás

Ha kimaradt az életedből, mert nem akartál Szabó Magdát olvasni, akkor NEKED ajánlom. Ez a történet érdekes, fordulatos és egyszerűen . Sértően, „nem gondolta volna, hogy”– szerűen .

VAN FILM IS!
            (IMDb, Port.hu, Snitt.hu)

Amit nem nagyon hiszem, hogy meg fogok nézni, mert van nekem egy igen nagy bűnöm… Nem szeretem az olyan mozit, ami teljesen vagy némileg az én időzónámban játszódik, ott forgatták vagy rendezték. Nagyon kevés magyar film jutott át a szűrőmön és azok is a modernebbek… Ez van!


Igazából nem tudom. Eléggé szerettem a történetet, ráadásul anyum úgy ajánlotta, hogy ő a film miatt olvasta el és azóta nagy kedvence mindkettő… Szóval ezt még meghányom-vetem magamban, mert mégiscsak 290 perces lenne a minisorozat 4 része együtt. Ráadásul lépten-nyomon belefutok a filmbe vagy abba, hogy róla beszélnek… de a musicalt már igazán nem vállalom be, holott az is van belőle! (Bővebben róla itt. Illetve itt.)

Kedvcsináló idézetek:
A szobor mosolygott is, komoly mosolya volt, mint a nagyon boldog és nagyon fiatal lányoknak.
– Ez Vitay – mondta Kis Mari. – Vitay Georgina. Velünk fog járni. Ismerd meg, Abigél!
Ó, megint valami játék, megint ezek a butaságok!
– Köszönj neki – biztatta Torma. – Köszönj!
Ez Abigél. A csodatevő Abigél.

– Mindenkit nem lehet kicsapni – mondta Gina. A keze hideg volt és sajátságosan merev az izgalomtól. Megint veszély, amit ő hozott az osztályra! – Olyan nincs!
– Nincs? – kesergett Torma. – Te idétlen! Ez a Matula, nem a Sokoray Atala, ahonnan bárba lehet járni, meg ahol a nagymamák koktélt kevernek. Még mindig nem tanultad meg, micsoda világ van itt? Az én nagybátyám, ha bűnön kapja rajta magát, még saját magát is kicsapja.

Persze abszurdum, hogy hornmicizi ezt a Horn Micit, de minden lány így nevezi, pedig már nyilván ezer éves. Ha 1914-ben, az első világháború kitörésekor volt menyasszony és nyolcadik gimnazista, van az már negyvenhét is vagy negyvennyolc. Anyó.

A képek a könyvhöz tartozó tábláról származnak: Könyvek – Szabó Magda.

Havi összefoglaló - ez történt szeptemberben!

$
0
0
(Ezt a rovatot a „havi összesítő” címke alatt lehet megtalálni.)

Ez a hónap egy olyan hónap volt, amikor 12-én dolgozom fel, hogy nem augusztus van, hanem szeptember… Mármint mindenhova bőszen írtam a 09. és a szeptember hónapmegjelölést, de valahogy nem dolgoztam fel. Szóval a hónap közepére már tisztában voltam vele, hogy szeptembert írunk! 
*TAPSVIHAR*

Ez egy nagyon lassú, mégis folyamatosan útban levős hónap volt… Amikor éppen nem a számítógépen játszottam, molyoltam vagy blogoltam, akkor valahova mentem – valahonnan jöttem és mégis alig vánszorgott minden.

Szeptember kirándultam, daltanoztam, nyereményjátékot hirdettem, belevágtam a mini-könyvklub folytatásába, levágattam a hajam, buszoztam az autómentes világnapon, vettem, kaptam és adtam el könyveket meg vettem néhány könyvjelzőt és post it-et is. Komoly történések ssssszáma zzzzzéro. 

(A folytatáshoz olvass tovább! )

❖❖❖❖❖
Mi történt 2015. szeptemberében?
❖❖❖❖❖
Személyes kitérő –

Én és a könyvek - bevallásom következik. 17 példánnyal növekedett a polcon sorakozó drágaságaim száma. Vettem magamnak 7 db könyvet, kaptam az Athenaeumtól 2 reci példányt (az egyikről már írtam is) és kaptam 8-at pár jófej molytól!

Ajándékba kaptam

Már 2-án ideért H-orsi fantasztikus csomagja, amiben minden volt, mi szemszájnak ingere és egy gyönyörűséges könyv is: J. K. Rowling: Harry Potter and the Chamber of Secrets! (Örömködős karc a molyon: itt.) Azért nekem csak a Harry Potter–univerzum a könyves világ középpontja…


Egy jó adagnyi klasszikust kaptam Jeffitől. Igaz, nem célzatosan, hanem csak úgy, de jó lesz már folytatni Mary Poppins történetét és jobban elmerülni Shakespeareben! (P. L. Travers: A csudálatos Mary kinyitja az ajtót + William Shakespeare: Vízkereszt, vagy amit akartok, Tévedések vígjátéka, Szentivánéji álom, Minden jó, ha vége jó, A vihar)

Egy harmadik moly is meglepett a hónap vége felé. Vásárolt tőlem néhány könyvet és a pénz mellé a borítékba becsempészte a könyvet, aminek örültem volna, ha el tudjuk cserélni (Terry Brooks: Hook). Nem tudom, ki szabad-e írnom a nevét, így nem írom, nehogy megorroljon rám.

Recenziós példány

Az Athenaeum kiadótól kaptam meg az újonnan megjelenő - Jodi Picoult: Csodalányés Samantha Shannon: A Mímes Rendkönyveket. A Csodalány már olvasható a blogon (link lejjebb), de A Mímes Rend értékelése is hamarosan felkerül.

Vettem

A könyvtárból lejmoltam: Michael Crichton: Őslénypark, Thomas Hardy: Egy tiszta nő. Most van két össze nem illő borítójú Jurrasic Parkos könyvem, de nem bánom! A sztori ugyanaz, sőt szerintem egy pontot nem változtattak a nagy JURRASIC PARK-sorozat újrakiadás tiszteletére benne… (Vagyis ha tele van helyesírási hibával, akkor sírni fogok!)

Áldozatául estem a 74-75-79 %-os Bookline akciónak, amikor megrendeltem Clive Barker: Abarat, Clive Barker: Abarat – Varázsórák, véres éjekés a Diana Wynne Jones: A trónörökös könyveket. Mindegyik 690 Ft volt és nem bírtam kihagyni. :)))

A budapesti kirándulásunkkor szereztem be (használtan??? de bután hangzik…) olvasottan a következő két angol könyvet: Matt Groening: Bart Simpson's Guide to Lifeés Cressida Cowell: How to Be a Pirate. A kirándulásról lejjebb még szó esik bővebben.


Más érdekeltségek –

GAMER-time // Genjutsu (FB) – Child of Light– Az úgy történt, hogy megnyertem egy játékot – leginkább azzal, hogy képes vagyok pár mondatot helyesen értelmezni! Basszus, mindenki megoszt mindent agyba-főbe, de ha hozzászólást kérnek, az smafu. :D Na… mindegy is. NYERTEM: CHILD OF LIGHT játékot Steamen. (Steam oldal) 21 óra alatt végigvihető, gyönyörű 2D-s játék… 51-53-as szintekre mentem fel. Imádom. (A kép saját képernyőmentés. :D)


Kirándulás a családdal Budapestre, kikapcsolódás a városban a barátaimmal – egy Daltan, egy MolyZaba. – 18-án fogtuk magunkat és csaptunk egy budapesti kirándulásos napot, ugyanis felkísértük a nagyimat osztálytalálkozóra, aztán fogtuk magunkat és megléptünk (KFCzni, kínaizni, turizni). A Thökölyi úti HÁDÁban az emeleten van egy használt angol könyves részleg! A fent említett két angol könyvet ott szeretem összesen 5-600 Ft-ért. (990 Ft/ kg-ja a könyveknek) Tulajdonképpen meglepett, de volt két teljes trilógiányi angol Szürke ötven árnyalata! Majdnem elhoztam Szimirzámnak, de mire hazacipeltem volna azokat a féltéglákat… :(

A régi főiskolás társasággal leültünk kocsmázni, elmentünk enni, aztán beültünk egy jó hangulatú Daltanra… A selmeci nótákat nem lehet elfelejteni, daloskönyv nélkül is fújtam őket. Igazából az egész hagyományőrzésből ezt a két dolgot szerettem a legjobban: a többi megkeresztelkedett társaságát és a nótázásokat.

A MolyZaba egy nagy pizzázás volt Szimirzával és Jeffivel a városban, ami után elmentünk sütizni. Bolondok ezek a csajok - én mondom!, ugyanis én is az vagyok és így szeretjük egymást! ;)

Hajvágás – 12-én hajnalban keltem, aztán a fodrász néni fogta a varázspálcáját és eltűnt a fél hajam… Csiribí-csiribá.

Könyvjelzők és post it-ek -
Rohamokban rám jön az ebay-ről rendelhetnék nevezetű paypal betegség, ami azért érdekes, mert nincs paypalem. Szerencsére drága Jeffi nem bánja, ha néha-néha 1-2 dologgal felkeresem. Most szereztem egy csomó könyvjelzőt és post itet általa. (A nyereményjátékhoz vett adag is ebbe tartozik! Csak az mégsem az enyém ugye… :) Egyet tervezek megtartani azokból, de azt nem is fotóztam oda a nyereményekhez.)



Helyzetjelentés:

Mini-könyvklub Vegazussal és több más bloggerrel!

Írtam már róla a blogon < itt olvashatsz is róla!>, hogy beszálltam egy blogger-könyvklubba ismét, ugyanis ez a második felvonása – a romantikus könyves után belevágunk a sci-fi és a disztópiák világába. Egyébként a reklámozásnak köszönhetően jól megnőtt a csapat létszáma – 15 főről 25-re emelkedett.

Az első sci-fi, amit közösen olvastunk (bár páran csaltunk, mert nem olvastuk újra és még néhányan elmaradásban vannak az értékeléseikkel): A MARSI című könyv volt, aminek a közös adatlapját a címre kattintva érhetitek el. (Már elég sokan beküldtük a linkünket, de még bőven várható.)

(Az októberi könyv a METRÓ 2033, de még nem sikerült beszereznem… A romantikus könyvklubról < ITT>, a mostani fordulóról < ITT> olvashatsz bővebben. Minden hónap elején az előző havi könyvből készült kérdőíveinket a szervező, Vegazus összesítette – szóval akit érdekel, hogy mennyi eltérést vagy egyezést képes tizenpár ember produkálni egy könyv kapcsán, annak érdekes olvasmány lehet!)


A kapcsolódó bejegyzéseim a mini-könyvklub címke alatt elérhetőek!
❖❖❖❖❖
Könyvek és a blog -
14 könyvről írtam a hónapban bejegyzést: 
  1. A marsi – rendhagyó könyvajánló!
  2. Jodi Picoult: Csodalány
  3. Szabó Magda: Abigél
  4. L. Molnár Edit: Circus Mortalis
  5. Holly Goldberg Sloan: 7esével
  6. Stephen Chbosky: Egy különc srác feljegyzései (könyv és film)
  7. A. O. Esther: Frigg rokkája I. (Frigg rokkája 1.)
  8. Laini Taylor: Füst és csont leánya (Füst és csont leánya 1.)
  9. Laini Taylor: Vér és csillagfény napjai (Füst és csont leánya 2.)
  10. Vivien Holloway: Tolvajbecsület (Winie Langton történetek 2.)
  11. C. S. Lewis: Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (Narnia Krónikái 2.)
  12. J. A. Redmerski: Az örökké határa (A soha határa 2.)
  13. Jennifer L. Armentrout: Opál (Luxen 3.)
  14. Jennifer L. Armentrout: Origin (Luxen 4.) 

Meglepően sok önálló regényt olvastam a hónapban… magamhoz képest természetesen, de azért nem maradtam el a sorozat-értékelésekkel sem. Akadt angyalos, cirkuszos, földönkívülis, steampunk és még sima, hétköznapi regény is. Jóval kevesebb sorozatba kezdtem bele a hónapban, mint általában - meg is veregetem gyorsan a vállamat!

TOP 3 ebben a hónapban: 1/ A CSODALÁNY – mindenképpen megérdemli az első helyet, mert egyszerűen JÓ volt. A TOP 2 a nemrég befejezett ABIGÉL, amely könyv eléggé meglepett (igen, köszönöm a kedves szavakat mind a blogon, mind a molyon, mint mailben – meg fogom nézni a filmet is! :D). TOP 3… FRIGG ROKKÁJA! Eléggé sajnálom, hogy sok víz lefolyik még a Dunán, míg folytatódik a sorozat, de pszt... meg se szólaltam. :)

Egyéb bejegyzéseim: négy book tag, egy díj, egy könyvklubos helyzetjelentés és egy nyereményjáték felhívás –

Emlékeztető:

Október 5. éjfélig még játszhattok
A nővérem húga
című Jodi Picoult könyvért a blogon!
A nyereményjáték részleteit megtalálhatod < ITT >!

❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
A képek a Pinterest tábláimról vannak vagy sajátok.
❖❖❖❖❖

AniTiger - Unpopular Opinion Book Tag (~Népszerűtlen Vélemény Book Tag)

$
0
0

Ismét @NFLGirl (Nyrath blog) hívott meg a tagre, akivel általában egyezik az ízlésünk, szóval akadnak egyezések nem-kedvelésben is. Mindenesetre igyekeztem megerőltetni az agyamat, hogy kigondoljak valami az övéitől eltérő választ is. :D 
Az általa megválaszolt kérdéssort < ITT> találjátok.

A tag lényege, hogy az általában felkapott sorozatokat mennyire nem bírja az adott kitöltő. Van, hogy beállok a fősodorba és rákapok arra, amire az olvasóközösség többsége, de előfordul, hogy elképzelni se tudom, mit esznek egy könyvön vagy könyvsorozaton.

❖❖❖❖❖
               (A taghez olvass tovább!   )

1. Egy népszerű könyv vagy sorozat, amit nem szerettél

Hűűű, egyből az Árnyalat-trilógia ugrott be nekem is, de azért felvenném mellé Alkonyatékat és Luxenéket is, bár az utóbbi nem annyira vészesen kiborító, mint az első kettő eszembe jutó széria…


2. Egy népszerű könyv vagy sorozat, amit mindenki utál, de te szeretsz

Olyat még csak-csak tudok, amit nem ismernek, de én szeretem (Thursday Next) – viszont olyan, amit kifejezetten utálnak…?! Nem jut eszembe egy sem.

3. Egy szerelmi háromszög, ahol a főszereplő nem azzal jött össze, akivel te akartad

Még nem 100%, de szerintem a végén nem az Éjúrral fog összejönni Alina. :D Mondjuk még csupán az első részt fordították magyarra, szóval drukkolok. (Leigh Bardugo: Shadow and Bone – Árnyék és csont) 

4. Egy népszerű könyvműfaj, amit nem igazán szeretsz

Pornó… khm… erotikus. Illetve a történelmi műfajért se vagyok oda…

5. Egy népszerű/közkedvelt karakter, akit te nem szeretsz

Ne vessetek meg, de nálam ez a felsorolás az egyik kedvenc sorozatom egyik főszereplőjével kezdődik, ugyanis ő azon a határon táncol, amelyen elválnak egymástól a kedvelem és nem kedvelem térfelek. Ő SøREN, Tiffany Reisz Eredendő bűnösök sorozatából. Néha bírom, néha kegyetlenül gyűlölöm… és igazából ritkán bírom önmaga miatt, inkább az őt kedvelők miatt bírom alkalomadtán… A többieket meg kifejezetten nem bírom:

  • Christian (Az Árnyalat -trilógiából)…
  • Peeta Mellark (Az éhezők viadala -trilógiából)…
  • Eric (A beavatott-trilógiából)…
  • Albus Dumbledore (Harry Potter -sorozat)…
  • Edward Cullen és Jacob Black (Az Alkonyat -trilógiából)…
  • Gideon Cross (Crossfire -trilógia)…
  • Vámpír Bill (True Blood -sorozat)…
  • Alex (Delírium -trilógia)…


6. Egy népszerű szerző, akit nem igazán kedvelsz

Tulajdonképpen nincs ilyen… egyetlen magyar jut eszembe, de manapság már sikeresen elkerülöm a közösségi interakcióit. Igazából facen azoktól az ismerőseimtől is agybajt kapok, akik folyamatosan szelfieznek, fotózkodnak valakivel vagy valahol – ezt szerzőkben, színészekben, senkiben se bírom, de ez a modern kor agybaja… szóval egyáltalán nem szerző-specifikus az ellenszenvem. Attól, hogy nekem unszimpatikus, más csinálhatja. (Csak rejtem, ignorálom, blokkolom vagy tiltom…)

OFF// Idetartozik, de mégse:

Régebben valaki azt nyilatkozta, hogy annyira a könyveinek az írására fókuszál, hogy nem olvas. Nos, ez nekem ellenszenves hozzáállás, hiszen tulajdonképpen egy nem-olvasó íróról beszélünk. Kösz, nem. (Amúgy masszív törzsközönsége van, felkapott és szíve joga nem olvasni.) Ha meg viccelt, akkor sz.r poén volt… Nekem ez viccnek is rossz.


7. Egy népszerű toposz, amit meguntál
(pl. elveszett hercegnő, szerelmi háromszög...)
  • Szerelmi háromszög.
  • TÚL szép, túl tökéletes (fő)szereplők.
  • Kockahas vagy izmos fenék… (MIÉRT? Miért?! X))
  • Jön a herceg, felkap és…izé… kézben cipel vagy autón visz vagy ellovagol veled a naplementébe… *hörr…*
  • Tűsarok, miniszoknya, tanga és melltartótlanság.
  • Derekáig vagy fenekéig érő haja szép és fényes és hátára omlik és szélfútta és satöbbi… – komolyan? Szivikém, rohadt nehéz ápolni. Vagy ejts erről is szót vagy hagyjuk a pitébe…

8. Egy népszerű sorozat, amit nem áll szándékodban elolvasni

Ez eddig a Luxen-sorozat volt és mióta nekiálltam, még nem találtam újat, aminek nem akarok nekiállni. Uh, hát ez idiótán hangzik. Izzzééé… Mostanában nem tervezek angyalos sorozatba fogni (pl.: Angyali vadász, Angyalsors, Bukott angyalok), illetve a Tudom, hol vagy! miatt nem fogok Meg Cabotba se fogni.

9. Sokszor mondják, hogy „a könyv mindig jobb a filmnél”.
Te melyik film vagy tv sorozat adaptációt szereted jobban, mint a könyvet?

  • Sorozat: TRUE BLOOD
  • Film: Egy különc srác feljegyzései*

*Kifejezetten friss élmény, hogy egy film jobb, mint a könyv, amiből készült. Erről bővebben < itt> olvashatsz.

Meghívottaim:

Zsófi_és_Bea– a Könyvutca bloggerhölgyei
Vegazus– a Könyvsarok bloggere
❖❖❖❖❖
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
❖❖❖❖❖

Jennifer L. Armentrout: Opposition - Ellenállás (Luxen 5.)

$
0
0


– Nagy szíved van, cica – mondta aztán, miközben az ajkunk még mindig összeért. – Na igen, a cuki testednek is nagy rajongója vagyok, de a szíved teszi teljessé a csomagot, masnival, meg minden. Ettől vagy tökéletes számomra.
Rábámultam, visszapislogtam a szemembe szökő könnyeket.
– Néha… néha olyan csodálatos dolgokat mondasz!
– És szeretem a saját kezem látványát is, a fenekeden.
Erre kitört belőlem a nevetés.
– Jesszusom, aztán valami ilyesmivel fejezed be!
– Muszáj önmagamat adnom.


Fülszöveg:
Katy tudja, hogy a luxenek érkezésének éjszakáján a világ megváltozott.
Nem hiszi, hogy Daemon örömmel fogadja a saját fajtáját, hiszen a luxenek azzal fenyegetőznek, hogy minden embert és hibridet kiirtanak a Földön. Azonban a jó és rossz közötti választóvonal elmosódott, a szerelem pedig könnyen a végzetévé – mindannyiuk végzetévé – válhat.
Daemon mindent megtesz, hogy megmentse, akit szeret – akkor is, ha ez egyenlő az árulással.
Egy valószerűtlen ellenséggel kell társulniuk, hogy esélyük legyen túlélni az inváziót. Azonban amikor már lehetetlen eldönteni, ki van mellettük és ki ellenük, a világ összeomlik körülöttük. Talán fel kell áldozniuk mindent, a legdrágább kincsüket is, hogy abarátaik és az emberiség fennmaradását biztosíthassák…
A Földön háború dúl. És akármi lesz a vége, az életben maradottak számára a jövőben minden megváltozik.

Könyv információk:

Eredeti mű: Jennifer L. Armentrout: Opposition
Eredeti megjelenés éve: 2014

Könyvmolyképző, Szeged, 2015
384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633993569 · Fordította: Miks-Rédai Viktória
A sorozat részei:

0,5. Shadows
1,5. Oblivion

(befejezett sorozat)
(Az értékeléshez olvass tovább!   )

Szerintem:
Kevesebb fejfogás, több mosolyogás és izgulás a szereplőkért. Meglepően durva kezdés, amit néha kiszámítható és néha parásabb részek követnek. A történet lassan halad a vége felé, aztán a végén nagyon feltorlódnak az események és érezhetően begyorsította és összezsúfolta a csatákat. Persze csak azért, hogy aztán hosszabb lezárást kapjon a kis csipet-csapat.

A sorozat egy nagyon jó lezárást kapott, bár nem túl bonyolultat. Kicsit sajnálom, hogy jó néhány szál elvarratlan maradt. (Spoiler, jelöld ki, ha érdekel: mi van a Földön maradt luxenekkel? Mi lesz a rengeteg arummal? Ugyanis most akkor többen vannak, mint a luxenek, nem? Mi lesz a kormánnyal, mi a regisztráció következménye, lesznek még kísérletek. Segített Luc szerelmén a Prometheus?)

Lotho trónja szerintem
(Eugene Von Bruenchenhein)
Bírtam a fel-felbukkanó irodalmi, filmes, sorozatos vagy játékos utalásokat. Most amúgy is Loki-lázban égek, amikor nem épp a The Walking Dead köt le. A végén a Nessie szó felbukkanása viszont mindent elrontott – lerombolta az sikeres elvonatkoztatásomat az Alkonyattól. Miért kellett ez a „poén”? A sorozat a végére elérte nála, hogy egyedi és önálló univerzumként tekintsek rá, elkezdtem érteni, hogy miért vannak rajongói! Erre…

Kedvenc részek: 

             -   Lotho meglátogatása. 
             -  Hunterék összes része. 
             -   Archer bármelyik pillanata. 
             -   Luc bármelyik pillanata. 
                Gondolatolvasós poénok.

Összességében szerettem ezt a részt, a végére megerősödött a sorozat. Egész izgalmas, néhol túl nyálas-romantikus (bár kedveltem Katy+Daemon kettősét!), de kellőképpen humoros és érdekes maradt. Nem hittem, hogy bírni fogom – meglepett! Szeretek pozitívan csalódni és most már várom a Daemon szemszögéből íródott, illetve a Hunterék történetét elregélő könyveket!

Értékelés: 4

Borító: Nem rossz, de ennek a kiadásnak jobbak a színei: 2015, Plataforma Neo


Ajánlás:

Ha tetszett a Burok, szeretted (vagy nem olvastad) az Alkonyatot, nem zavarnak a klisék, bírod a könyves/filmes utalásokat egy könyvben, szereted a „túl tökéletes” és „mégis s.ggfej” könyves álompasikat, nincsen bajod a földönkívüli-ember páros gondolatától, akkor simán neked való ez a sorozat.

Nem neked való, ha a fentiek gondolatától is rosszul vagy. Akkor sem neked való, ha nem vagy hajlandó 1-2 résznyi rossz kezdést elviselni azért, hogy a sorozat végét élvezhesd. Én csak azt tudom ajánlani, hogy próbáld meg! Ha az Obszidián első néhány fejezetét szereted, akkor már csak jobb lesz. 

***SPOILER***

Tudtam-pillanatok és Meglepetések!

Tulajdonképpen tisztában voltam azzal, hogy Daemont nem lehet eltéríteni Katy-től, így az elején nem lepett meg, hogy nem esett át a Közös Elme agymosásán. Az viszont meglepett, hogy Dee jó ideig rossz karakterként volt ábrázolva… persze-persze tisztában voltam azzal, hogy ez majd elmúlik és kap egy szép, nagy happy endet a mi kis origin-katonánkkal, de sokkolt…

Katy édesanyjának a kérdése viszont zavart. Tudtam, hogy Katy anyja valahogyan ki lesz írva, mert egyszerűen az írónő nem tud mit kezdeni a fiatalok nagy happy endjében az anyukával, de a kivitelezés sokkolóan JÓ volt. Amint felvezették ezt a szálat 100% biztos voltam abban, hogy már halott, de alig vártam, hogy az ifjak is rájöjjenek! Sajnálom, de IMÁDTAM azt a részét a sztorinak, holott haragszom az íróra, amiért a könnyebb utat választotta és kiírta őt.

Meglepő volt a luxenek elintézésnek módja, mondjuk engemet az egész jól kigondolt inváziós terv is meglepett. Valahogy egyszerre tűntek felkészültnek és felkészületlennek a fent említett két dolog miatt. A vereségüket egyáltalán nem bánom, mert eléggé rühelltem őket a Rollandéknál történet miatt…


Egyaránt volt sokkoló és meglepő az arumok vezérének, Lothonak a „csapdája”. Amikor odaértek hozzá, féltettem a kis csipet-csapatot, de arról meg voltam győződve, hogy kihagyhatatlan az átverés (valljuk be, azért még a végén is elég klisés a sztori) és végigvigyorogtam. Állat az a pacák, tényleg beteg!

OFF

Remélem JLA ír Dee-nek és Archernek is egy saját könyvet vagy legalább egy novellát. Komolyan jó lenne olvasni róluk, megkedveltem őket – Beth+Dawson párosával ellentétben.

***SPOILER VÉGE***

ÉRDEKESSÉG - Várható megjelenések az írónőtől

Egyéb Luxen-könyvek:


Várható a Shadows, ami Dawson és Beth találkozását és történetét meséli el. Ez talán annyiban lehet érdekes számomra, hogy Daemon itt még nem egy szerelemtől enyhén elgárgyult idióta, hanem a sorozat eleji s.ggfej-stílusban nyomul. (Remélem!) Sajnos Dawson és Beth a sorozatban nem nyerték el a szívem.

Az Oblivion a három közül az egyetlen olyan, ami egemet igazán érdekelhet, mert IMÁDOM A PASI szemszögeket! Ez a könyv pedig a Luxen-történet elejét regéli el Daemon szemszögéből. Én úgy vettem észre, hogy az ilyen férfi nézőpontos után írások nagyon jók szoktak lenni, illetve én is szoktam őket szeretni. Persze néha sok(k) volt Daemon rajongása most is, de jelenleg pozitívan állok az Oblivion megjelenésének híréhez.


Sajnos erről egyelőre nincs biztos magyar megjelenési infó, de ÉN nagyon szívesen olvasnám az arum-történetet, amelyekben Hunter a főszereplő és a Serenával közös történetüket mesélik el. 2016-ra ígérik, akárcsak a többi felsorolt kötetet. Picit sötétebb (haha) és erotikusabb történetnek ígérkezik, mint a szerelmes földönkívüli tinik kalandozásai a felnőttek világában. Nagyon szeretnék többet megtudni az arumokról, mert a Luxen-széria még enyhén a luxeneket is elhanyagolta infó téren… egy-egy odadobott információmorzsánál többet várok.

The Dark Elements-sorozat:


Paranormális, démonos urban fantasynak írják, ami igazából akármit jelenthet. Remélem, hogy sikerült egy egyedi nyomvonalon elindulnia és nem lesz olyan nyögvenyelős koppintásos a kezdése, mint a Luxeneké volt. A borítók alapján borítékolhatóak a szerelmes elgárgyulások és a forró jelenetek. Ez egy NEW ADULT sorozat.

Idézetek:
– Nem is tudom – nyomtam az ujjaimat a halántékomhoz. – Most jó hasznát vehetnénk a Bosszúállóknak.
– A francokat. Ide már Loki kell – morogta Daemon.
Eaton tábornok felvonta a szemöldökét.
– Nos, sajnálatos módon a Marvel-univerzum nem valódi, úgyhogy…

– Szállj ki a fejemből!
– Nem bírok – válaszolta a kanapén ülő Archer. – Olyan átkozottul erősen sugárzod kifelé a gondolataidat, hogy szeretnék bekucorodni a sarokba, és sírni, hogy Daemon, Daemon, Daemon.

A blog sokat jelentett a számomra. Azt, hogy nemcsak megjátsszuk, hogy minden rendben van, nemcsak kapkodunk a normalitás után, hanem megragadjuk és az életünk alapjává tesszük. A könyvesblogolást szerettem csinálni, és nagyon hiányzott; a könyvek a lelkem olyan részét képezték, amit most már visszakapok majd.
♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Képgyűjtemény a Pinteresten:Luxen.
Különböző Lux series #5 kiadások borítói a GoodReads-en!
♦ ♦ ♦ ♦ ♦

Mozizó 4. - Mentőexpedíció (~A marsi című könyvből készült film)

$
0
0
(Ismét egy Mozizó bejegyzés, 
az összes elérhető a mozizo címke alatt!)

Nem igazán vagyok a mozizásért, mert jobb szeretek otthon lazulva tévézni - pizsamanadrágban, a filmet meg-megállítva mindenféle kaja / séta / bolt / akármi miatt és többször megszakítva a tévézést. (A The Walking Dead 5. évadjának az utolsó része sok-sok napja várja a folytatást…) Szóval ritkán lehet kiszakítani a kis, kényelmes és komfortos zugomból, de vannak (nagyon ritkán) olyan filmek, amiknek sikerül! Mindenesetre A MARSI olyan sztori, ami sikeresen kirobbantott a megszokásból.

Az úgy alakult, hogy Jeffi pár könyvtári kollégájával és mollyal lebeszélte, hogy elmennek megnézni a DMC-ben, én pedig hozzájuk csapódtam, aztán magunkkal rángattuk Szimirzát is, aki nem olvasta a sztorit és nincs oda a sci-fikért, de úgy voltunk vele, hogy ez neki is bejönne… ;) BEJÖTT!

A könyvet már értékeltem a blogon < A marsi> könyv olvasásakor és nemrég felkerült egy < rendhagyó könyvajánló> a klub miatt is. Ezt a Mozizó bejegyzést pedig csak a Mentőexpedíciónak szentelem.

☀ ☀ ☀ ☀ ☀

A kis társaságról tudni illik, hogy:

- volt köztünk, aki frissen olvasta
- volt, aki korábban olvasta
- és olyan is, aki egyáltalán nem olvasta, nem tudott semmit a sztoriról.

Tetszési index:

1) Maradéktalanul elégedett, aki nem olvasta a könyvet, mert a film frenetikus és vicces!
2) Aki korábban olvasta (pl. én is) hiányolt ezt-azt, de meg volt vele elégedve. Ahol a könyv verzióból lecsippentettek, kipótolták mással és nem simán kihagytak nagy-nagy részeket. (A 7 hónappal később fájt…)
3) Akiben friss volt a könyv élmény az meg néha síkideg volt… :D

fent: Beck, lent balról: Martinez, Johanssen, Vogel

Szóval összességében mindenkinek tetszett, bár a vége felé 1-2 embernek elgurultak a gyógyszerei a változtatások miatt (igen, aki frissen olvasta, morgott… :D). Én májusban olvastam, nem túl friss az emlék, DE AZÉRT észrevettem, hogy mely KEDVENC RÉSZEIMET hagyták ki, de NAGYON! Meg a KÁROMKODÁST! Amikor az elején annyit mond, hogy „Szívás.” – picit összetörtem és megijedtem, hogy mi ez már.

Poén-OK

Tényleg az menti meg a sztorit, hogy nem kivágtak poénokat, hanem másikakat írtak bele és máshol generálták a vicces szituációkat. Persze nem maradt ki minden! Sőt még egy csodás epilógust is költöttek a filmhez, amit a könyvből ugyan nem hiányoltam, mert elég volt Watney életének Marson játszódó szeletkéje, de a film igényelte a cukros lezárást. Thank you, Hállivúd! Valahogy hasonlóan zártam le magamban is a sztorit.

A Hermészes részekért majd megdöglöttem! Megvadulok, annyira irigy vagyok az űrhajósokra, amiért úgy mehetnék át az egyik helyiségből a másikba, ahogy tették! Komolyan fantasztikus volt nézni, ahogyan kecsesen úsznak a zéró gravitációban!


A másik nagyon jó a filmben a casting!

A színészek zseniálisak. Matt Damon, mint Watney egy igazi cukorfalat, lehetetlen nem imádni és drukkolni a túléléséért. A többi űrhajós is, a NASA tudósai és dolgozói is mind-mind jól alakítottak! Jeff Daniels-t furcsa volt nem bolond szerepben (Dumb & Dumber) látni, Sebastian Stan pedig kivételesen nem Bucky volt, hanem egy szimpatikus, bár kicsit háttérbe szorított pacák.

Igazából a kedvenceim a Marson hesszelő Markot leszámítva RICH PURNELL és RICK MARTINEZ voltak. Donald Glover (jobb kép) koffeintől felgyorsult pattogása és alakítása olyan laza volt, hogy majd szétesett a gyerek. Bírtam a fejét, nagyokat röhögtem rajta. Michael Peña (bal kép) pedig nagyon jól alakította az egyszerre humoros és lojális barátot, munkatársat. Martinezt már a könyvben is szerettem, sajnáltam volna, ha egy béna színész kapja a szerepet.


ÖSSZEGEZZÜNK:
Adaptáció: 5/4 ☆☆☆☆

Ajánlom, hogy NE (azonnal) a könyv után nézd meg, de mindenképpen nézd meg, ha szeretted A marsit vagy úgy általában szereted a sci-fiket. Kicsit valóságszagú ugyan, de kihagyhatatlan. Rugalmasnak kell lenni, mert a nagy mozikat általában jól megporcukrozzák és a Mentőexpedíció esetében se tett Hollywood kivételt. Nagyon várom, hogy eredeti nyelven nézhessem meg, mert … (Hagyjuk, nem szeretnék bántani senkit…), szóval várom, hogy Matt Damon duruzsoljon a fü… naplójába.

Röviden: NÉZD MEG!


<SPOILER>
  • Hol voltak a CICIK?
  • Hol volt a zseniális kezdőmondatom?
  • Hol volt az Aquaman poénom?
  • Hol volt… a zavar a kocsikázás közben? Ahahaha, jobban belegondolva az nem is kell inkább… Izé. Hol volt a kocsi-sátor?
  • Hol volt…………. a lázítás titokzatossága?
  • Hol voltak az Agatha Christie könyvek? Tényleg csak egy röpke sorozatnézést kaptunk? Legalább a diszkó megvolt!
  • Miért kellett nekünk Matt Damon pucér seggét bámulni a HATALMAS vetítővásznon? Mármint lány vagyok, de… na… 

<SPOILER vége>

☀ ☀ ☀ ☀ ☀
Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!
Képgyűjtemény a Pinteresten: A marsi.
Különböző kiadások borítói a GoodReads-en!
☀ ☀ ☀ ☀ ☀

Dan Brown: Angyalok és démonok (Robert Langdon 1.) (könyv és film)

$
0
0


A tudomány és a vallás nem ellensége egymásnak, hanem szövetségese: két különböző nyelven mondják el ugyanazt a történetet, a szimmetria és egyensúly történetét… a mennyország és a pokol, az éjszaka és a nappal, a meleg és a hideg, Isten és a Sátán történetét.


Fülszöveg:
Robert Langdont, a Harvard világhírű szimbólumkutatóját egy svájci tudományos intézetbe hívják, hogy segítsen megfejteni egy rejtélyes jelet, amelyet egy meggyilkolt fizikus mellkasába égettek. Langdon elképesztő felfedezésre jut: egy több száz éves földalatti szervezet – az Illuminátusok – bosszúhadjáratra készül a katolikus egyház ellen. 

Langdon mindenáron meg akarja menteni a Vatikánt a hatalmas erejű időzített bombától; a gyönyörű és titokzatos tudóssal, Vittoria Vetrával szövetségben Rómába megy. Hétpecsétes titkokon, veszélyes katakombákon, elhagyatott székesegyházakon és a földkerekség legrejtettebb barlangján át, őrült hajszát indítanak együtt a rég elfeledett Illuminátusok búvóhelye után.

Könyv információk:

Eredeti mű: Dan Brown: Angels and Demons
Eredeti megjelenés éve: 2000

GABO, Budapest, 2003
680 oldal · keménytáblás ·
ISBN: 9639526266 ·
Fordította: Bori Erzsébet
A sorozat részei:

2. A Da Vinci-kód
3. Az elveszett jelkép
4. Inferno
(Az értékeléshez olvass tovább!   )



Szerintem:
Uhhhh… Ez a kötet a legjobb példája annak a könyvet és filmet összevető képnek, amelyen egy jéghegy tengerből kilógó felső 10 %-a a film, a víz alatt rejlő 90 % a könyv. A filmet rengetegszer láttam már, de a könyv… Jaj, nekem! Ez a könyv zseniális.

Olvasmányos, ördögien jól felépített, gördülékeny és izgalmas. Hosszúnak tűnik, de könnyű olvasni és alig lehet letenni. A karakterek folyamatosan viszik előre a sztorit mind a nézőpont  váltások, mind a kis személyes kitérőik által.
Langdon nagyon jó főszereplő, bár még igyekszik belerázódni az író által neki szánt kalandor professzor szerepbe. Vittoria Vetra nem rossz, bár alig hiszem el, hogy senki nem bírt kölcsönadni neki egy rendes nadrágot. (Tudom, a nők meg az ő gondjaik.) A hasszasszin egy jól megírt beteg állat, és talán jobb is, hogy csak sejtelmesen ismertük meg a perverzióit. Az én személyes kedvencem mégis végig Carlo Ventresca camerlengo volt – nagyon jól kitalált és felépített karakter, iszonyat jó történetet kapott.

Igazából nekem az egész történet tetszett a hirtelen hozzám vágott rengeteg infóval együtt, „amit Langdonról tudni kell” –témakörben. A CERN részei nagyon jók voltak, de a Vatikán városbeli ide-oda rohangálást jobban szerettem! A legjobb talán az volt a regényben, hogy mindenkinek van valami múltbéli élménye vagy az életével kapcsolatos apróság, amit megoszt az olvasóval. Apró színfoltok, amik feldobják az egész regényt.

Például, hogya svájci testőrség parancsnokának, Olivetti biztonsági főnöknek az 1-es gyorsgombján nem a pápa van, hanem az étkezde heti menüjét mondja be egy hang. Váratlan, meglepő, humoros fricska, ami megtöri a kötet komolyságát.

Értékelés: 5

Robert Langdon bemutatkozik
Dan Brown

Megmondjam, hogy mi minden tudtam meg a főszereplőről?
  • Bostonban él.
  • A Harvard Egyetem vallási ikonológia professzora.
  • Negyvenéves, kék szemű, sűrű barna haja deresedik kicsit. 183 centi magas, úszó testalkata van. Ex-vízilabdás.
  • Gyakran rémálmodik.
  • Nestlé Quiket iszik.
  • Könyvet írt a vallási szimbólumokról.
  • Az egyetemi beceneve Delfin volt.
  • Genfben (USA, NY) él a családja.
  • Klausztrofóbiás.

ÉS EZ MIND AZ ELSŐ 22 oldalon szakad az olvasóra rá, ami nem lenne baj, ha nem lenne túl sok az infó ahhoz képest, hogy ez a könyv több, mint 600 oldalas! Wow! Ezeken felül persze még kiderült az is, hogy alkalmi toronyugró, szeretne hinni Istenben és az órája Mickey egeres!

Kedvelhető, akár szerethető is ez a dögösnek leírt professzor – bár nem Tom Hanksre asszociáltam a fentiekből! -, de nagyon hamar és sokkal inkább a szívemhez férkőzött a camerlengo!
 
A legjobb borító ever! - Angels&Demons ambigramma*
*(180 °-al elforgatja is ugyanazt olvashatod.)

Angyalok és démonok - a film

Az én kis világomban a film előbb volt, mint a könyv és abszolút odáig voltam a sztoriért. Persze kicsit hiányosnak éreztem, egy-két motiváció elég esetlennek tűnt, de sosem zavart igazán. Nagyon jó a casting, jól játszanak a színészek, csodásak a helyszínek és a művészeti tárgyak. Szerettem.

A könyv elolvasása közben és után viszont a film olyan, mintha a 600 oldalnak csupán töredékét (150-200 oldalt) vitték volna filmre és minden érzelmi töltet, igazi idegesítő vagy megrázó elem kimaradt volna a sztoriból! SOKKOLÓ élmény.
A szereplők nagyjából ugyanazok, megvan az antianyag, a pápa halála, a konklávé és néhány bíboros meg a camerlengo is stimmel…get. Lesz nagy bumm, mert ketyeg az időzítő és közben követjük az Illuminátusok útját, mert fontos bíborosokat öldököl valaki, de…
Mi ez? Sok idő el fog telni, amíg ismét kedvem lesz megnézni a filmet.

Ha szereted a filmet vagy a könyvet, SOSE nézd meg mellé a másikat! Légy boldog VAGY a filmmel, VAGY a könyvvel, de ne keverd őket, mert megkeseríti az eredeti élményt a másik hozzáadása az egyenlethez.

Adaptáció: 5/2 ☆☆

Önmagában egy jó sztori, de a könyvhöz alig-alig van köze. Ha választanod kell, inkább olvasd el a könyvet, ami hiába 600-700 oldal, abszolút olvasmányos és élvezetes. A filmet akkor ajánlom, ha:
  • NEM olvastad a könyvet (vagy nem friss az élmény, hogy adjak egy kiskaput);
  • szereted Tom Hanks-et vagy Ewan McGregor-t (én mindkettőt imádtam a filmben (is)!);
  • bírod a gyönyörű képzőművészeti tárgyakat, csodás helyszíneket, szép szobrokat, satöbbi, satöbbi… (Nagyon jól néz ki a film, igazán látványos!);
  • kedveled a fordulatos, rohangálós, akció dús mozifilmeket.


Miért nem jó a szerepre Tom Hanks?

Miért jó a szerepre Tom Hanks?

Noha a szó klasszikus értelmében nem volt jóképű, a kolléganői úgy emlegették a negyvenéves Langdont, mint akinek „eruditív” vonzereje van - deresedő sávok a sűrű, barna hajában, átható kék szem, lefegyverzően mély hang és egy egyetemi sportember határozott, gondtalan mosolya.” – írja a karakterről Brown. Tom Hanks-re ebből maximum a barna haj illik.

Nem magas, edzett és nem olyan az alkata, mint egy ex-vízilabdázóé kéne, hogy legyen negyvenévesen.


Jól ismert, szerethető színész.

Elegáns, okos kinézetű.

Elhisszük róla, hogy intellektuális és szimbólumkutató professzor.

Idézetek:
– Kimentünk a divatból? – tette fel a kérdést a camerlengo.– Ezek a férfiak itt dinoszauruszok? Hát én? Valóban nincs szüksége a világnak olyanokra, akik szót emelnek a szegényekért, a gyengékért, az elnyomottakért, a meg nem született gyermekért? Valóban nincs szükségünk ezekre a lelkekre, akik, bár tökéletlenek, arra szánják az életüket, hogy rimánkodjanak nekünk: kövessük az erkölcs jelzőkaróit, hogy el ne tévedjünk?
Bernini: Szent Teréz extázisa

Azonnal eszébe jutott a mocskos pletyka…
Szent Teréz apáca volt, akit azért avattak szentté, mert állítása szerint egy angyal látogatta meg álmában. A bírálók később arra jutottak, hogy ez a találkozás sokkal inkább szexuális, mint spirituális lehetett. A nyilvántartás alján bogarászva, Langdon ismerős szemelvényt fedezett fel. Szent Teréz saját szavai kevés teret adtak a képzeletnek:

… nagy, arany dárdája… csupa tűz volt… új-
ra meg újra belém vágta… bensőmig hatolt…
olyan rendkívülien édes érzés öntött el, hogy azt
kívántam, bár sose érne véget…

Langdon mosolygott. Ha ez nem egy komoly aktus metaforája, akkor megeszem a kalapom.

♛♛♛♛♛
Képgyűjteményem: Robert Langdon series
Különböző (Robert Langdon #1) kiadások borítói a GoodReads-en!
♛♛♛♛♛

Nyereményjáték - eredményhirdetés!

$
0
0
Elsősorban szeretném megköszönni mindenkinek a részvételt! 
Köszönöm, hogy játszottatok!


A rövid lejárati idő ellenére is sokan jelentkeztetek, aminek kifejezetten örülök. A virtuális kalapba 54 játékos neve került, aki kihagyott valamit vagy nem találtam meg, kapott róla e-mailt. Néhányan a sikeresség megerősítéséről is. :) De hosszas bogarászás után mindenkit megtaláltam valamelyik követési rendszerben.

Nagyon jól estek a kedves szavak és a gratulációk. Ne haragudjatok, hogy nem válaszoltam minden egyes e-mailre. Nekem igazából tetszett ez a rövid határidős, nem túl bonyolult kérdést feladós, könnyen leellenőrizhető nyereményjátékos módi, szóval tervezek még ilyet a közeljövőben! Na, de nem húzom tovább az időt.



A sorsoló program a RANDOM.org volt, ami a 16-os számot dobta ki. A beérkezési sorrendet tekintve a 16. e-mailt Timesz írta, így ő nyerte meg A nővérem húga című könyvet és a választott könyvjelzőt.



Aki most nem nyert, ne csüggedjen, mert mint írtam – lesz még nyereményjáték, ha nem is tudok konkrét időpontot írni. :)

Jó olvasást! Köszönöm a figyelmet!


Viewing all 1672 articles
Browse latest View live